Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Ulubiony film Rosyjski
На страницу 1, 2, 3, 4, 5  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
EA

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 6:22 pm    Заголовок сообщения: Ulubiony film Rosyjski Ответить с цитатой

Jak ktoś w Was ogląda filmy Rosyjskie to proszę wybrać swój ulubiony i powiedzieć dlaczego Wink
Mój ulubiony film to ''Podróż ze zwierzętami''
http://www.youtube.com/watch?v=Eyz_K8OTV8A

Natalia ma męża, którego nie kocha, i krowę, którą codziennie doi. To i tak dużo, bo przedtem nie miała nic – mąż, zwany Gospodarzem, zabrał ją z domu dziecka, kiedy skończyła 16 lat. Mleko od krowy, zwanej Szalona, Gospodarz sprzedaje codziennie podróżnym, którzy wysiadają z wielkich pociągów na maleńkiej stacyjce. Kiedy któregoś dnia Gospodarz umiera na serce, Natalia składa jego ciało na drezynie i rusza do miasta. Na pierwszym przystanku spotyka miłość, Siergieja.

O czym jest ten film? O wolności młodej kobiety, która nagle zaczyna doznawać dobrodziejstwa ciszy, poznawać piękno pustej przestrzeni, bogactwo możliwości? Czy o miłości, która jest tym ciekawsza, że nie nakazuje, nie ogranicza, nie każe składać przysiąg – bo po prostu jest? Reżyser filmu, Wiera Storożewa, spierała się o to ze scenarzystą Arkadijem Krasilszczikowem jeszcze zanim rozpoczęli zdjęcia.

Powstał film wyjątkowy. Tkwiący mocno w tradycji kina radzieckiego, z całym jego pięknem wizualnym, perfekcją wyrazu aktorskiego i przebogatą treścią. Jednocześnie – niezwykle współczesny, zrobiony przez ludzi młodych, niebojących się gry językiem filmu, lubiących kino nowe i dobrze znających stare.

Na zewnątrz: zwaliste, ciemnogranatowe bryły pociągów suną nie wiadomo dokąd. Natalia obserwuje je beznamiętnie: nie jest jedną z trzech sióstr Czechowa, nie marzy o Moskwie, cały jej świat jest tu, w małym domku przy torach. Wewnątrz. Sama dla siebie przeistacza się z zamotanej w chusty ruskiej kobieciny w zjawiskowo piękną, delikatną dziewczynę. Jaśnieje. Włącza stare radio, flirtująco nuci piosenkę. Z kolorowych pism wycina podobizny gwiazd amerykańskiego show-biznesu i robi z nich abażur. Ma czas. Sprzedaje krowę, kupuje kozę, przygarnia psa. Chciałaby mieć dziecko. Ale Siergiej chciałby mieć tylko ją.

Wielkie uczucia obywają się tu jednak bez wielkich słów. W ogóle ten film doskonale obywa się bez słów. Emocje bohaterów oddaje światło: jego natężenie i kolory. Operator bawi się fakturami: przykurzone wnętrze domu, świeżość drewna, zimno szyn, gęstość smoły, szorstkość tkanin, miękkość skóry twarzy…

Na pogrzebie męża Natalia spotyka popa, który pyta ją: "Jak masz na imię?". "Natalia" – odpowiada dziewczyna. "Natalia znaczy Prawdziwa" – mówi do siebie pop. Być może odpowiedź na pytanie, czy to film o miłości czy o odzyskiwaniu wolności, w ogóle nie jest tu potrzebna. Wystarczy, że to film o prawdziwej miłości. I o prawdziwej wolności.

http://www.llf.pl/index.php?show=films&lang=pl&name=podroz
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 6:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EA писал(а):
Jak ktoś w Was ogląda filmy Rosyjskie to proszę wybrać swój ulubiony i powiedzieć dlaczego

Ale... tylko jeden? Sad
EA

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 6:31 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

no dobra może być więcej Wink ale mnie osobiście najbardziej ten poruszył Wink
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 6:35 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ufff.... Wink To ja potem pogrzebię w zakamarkach swej pamięci.

"Podróży ze zwierzętami" nie widziałam, ale recenzja zachęca... Smile
EA

СообщениеДобавлено: Пт Окт 02, 2009 6:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Igor lubi za to 9 kompanie Wink
agata_88

СообщениеДобавлено: Вт Окт 06, 2009 5:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mam chwilę, więc wracam do tematu.

To może na początek jeden ze współczesnych filmów, który zrobił na mnie bardzo pozytywne znaczenie. W swoim gatunku stoi u mnie na najwyższej półce Smile

"Стиляги"

Ten film to świetna rozrywka na wysokim poziomie. Piękna muzyka, stroje, kontrasty, które wciągają od pierwszej minuty. Do tego ciekawa historia, którą można odnieść do współczesności.

Musical opowiada historię kilku przedstawicieli стилягов - grupy młodzieżowej w latach 50-tych, zafascynowanej kulturą amerykańską, jazzem i strojami, w ich mniemaniu modnymi w USA. Rzecz jasna ich obraz świata za oceanem jest wyidealizowany i mocno odbiega od rzeczywistości. Najbardziej fascynujące w tym stylu życia jest odróżnianie się od szarych i smutnych członków Komsomołu.

W filmie urzeka przede wszystkim muzyka. Każdy kolejny utwór tworzy wraz z obrazem jakby oddzielny teledysk, świetnie dopracowany. Po obejrzeniu filmu wraz ze znajomymi ściągnęliśmy cały soundtrack i jeszcze długo się nim zachwycaliśmy. Według mnie majstersztyk jeśli chodzi o muzykę, obraz i towarzyszące im emocje stanowi ten fragment: http://www.youtube.com/watch?v=zb9NO5CMZfY&hl=pl

Ale każdy inny zasługuje na uwagę, np.:
http://www.youtube.com/watch?v=sy5y4lBz9v8&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=51Uj_imUe2E
EA

СообщениеДобавлено: Ср Окт 07, 2009 6:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja w Polskim serialu '' Samo Życie"" wypatrzyłam bardzo przystojnego Rosyjskiego aktora
http://film.wp.pl/idGallery,5337,idPhoto,208263,galeria.html

Embarassed Embarassed Embarassed
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Окт 07, 2009 7:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A ten gościu to kto? Imię, nazwisko, seria paszportu... Nie powinien stwarzać innym Rosjanom konkurencji w Polsce... Smile
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
golem

СообщениеДобавлено: Ср Окт 07, 2009 7:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
A ten gościu to kto? Imię, nazwisko, seria paszportu... Nie powinien stwarzać innym Rosjanom konkurencji w Polsce... Smile

Trzeba napisać, ze lubi hazard i ostatnio widziano go ze Schetyną. Już będzie miał zajęcie Wink Lepsze niż gra w filmie. No chyba, że w horrorze.
agata_88

СообщениеДобавлено: Ср Окт 07, 2009 8:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Nie powinien stwarzać innym Rosjanom konkurencji w Polsce...

To nie konkurencja, tylko reklama. Trochę promocji chyba nie zaszkodzi? Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 1:20 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Trzeba napisać, ze lubi hazard i ostatnio widziano go ze Schetyną. Już będzie miał zajęcie

"Алганов нервно курит в сторонке..." ??? Smile

agata_88 писал(а):
To nie konkurencja, tylko reklama. Trochę promocji chyba nie zaszkodzi?

Wciąż nie ma odpowiedzi kto to. Był Aleks Domogarow. Ok. Nie ma sprawy. Była Masza Jatrowa (w "Złotopolskich"), chodziłem z nią do szkoły i studiowałem razem na WNE UW. Był niejaki Chochłow (ojciec kolegi ze szkoły), był Żenia Malinowski (tzw. rosyjski bard), był Ilja Zmejew (który zagrał nawet w "Katyniu" Andrzeja Wajdy). O Delfinach o jakichś Żorach Korolewych już nie wspominam. Kto to?... Smile

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
EA

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 4:52 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mi się wydaje że jest teraz jakaś moda na Rosjan Laughing z aktorek Polskich trzy ma partnerów Rosjan:
Edyta Olszówka- Andriej Bielanov ( są parą i w serialu i w realu)
Julia Kamińska- Lew Murzenko( ona wciągła go na plan'' Brzyduli'')
Karolina Gruszka- Iwan Wyrypajew ( dla niej zostawił żonę)

podobno Saszka Bałujew ma żone Polkę ale nie jestem pewna Question

agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 5:49 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Tych seriali nie oglądam, więc bardziej zapadli mi w pamięć aktorzy filmowi, zwłaszcza Domogarow. On zrobił taką reklamę, że z tego co pamiętam większość się zastanawiała, dlaczego ta Helena wybrała takiego nijakiego Skrzetuskiego Wink
EA

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 7:41 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ze starszych aktorów lubię Siergieja Garmasza dość lubię Wink . Walerego Zołotuchina podziwiam za walkę z przeciwnościami losu( aktor chodzi od małego o kulach) i mimo to kobiety w nim się kochają ale nie popieram tego że on zmienia żony jak rękawiczki Confused .
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 5:00 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nieźle... Moda na Rosjan! To mi się podoba... Smile
EA

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 6:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Proponuje rozwiązanie panie Polki niech się zwiążą z panami Rosjanami Laughing a panie Rosjanki z panami Polakami dwa narody się zmieszają i nie będzie konfliktów Twisted Evil Twisted Evil
Stig

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 7:35 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A propos Garmasza... Wczoraj na jedynce leciał bardzo fajny film z jego udziałem, mianowicie "Любовник". Film ambitny, dobra muzyka, świetne zdjęcia. Historia z pozoru banalna - po śmierci żony mąż dowiaduje się, że jego ukochana Lena zdradzała go przez 15 lat z innym mężczyzną. Jakby tego było mało, ów mężczyzna zjawia się wkrótce w domu głównego bohatera... Więcej nie zdradzę, zachęcam do obejrzenia. Smile Jedyna rzecz, która zdecydowanie nie przypadła mi do gustu to zakończenie kompletnie niespójne z całą historią. Ale spokojnie mogę ocenić film na 8/10 i polecić go innym. No i nie ma to jak polska specjalność, czyli lektor nałożony na oryginalne dialogi. Zawsze można kilka nowych słówek wyłapać. Mr. Green
Draker

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 7:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A mi umknęło co było napisane w tym liście do kochanka: że odchodzi od męża, czy nie odchodzi?
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 8:16 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Nieźle... Moda na Rosjan!

Albo na Polki (z drugiej strony) Wink
EA писал(а):
Proponuje rozwiązanie panie Polki niech się zwiążą z panami Rosjanami Laughing a panie Rosjanki z panami Polakami dwa narody się zmieszają i nie będzie konfliktów

Ty już dałaś pozytywny przykład Wink
Pomysł niezły z polskiego punktu widzenia - ze względu na liczebność naszych narodów, Polki i Polacy będą mieli komfort - większy wybór Wink
Stig писал(а):
Wczoraj na jedynce leciał bardzo fajny film z jego udziałem, mianowicie "Любовник"

Kiedyś widziałam. Dobry. W sumie może czas odświeżyć pamięć Smile
Stig писал(а):
No i nie ma to jak polska specjalność, czyli lektor nałożony na oryginalne dialogi. Zawsze można kilka nowych słówek wyłapać. Mr. Green

Na to chyba napisy lepsze, bo lektor psuje magię kina.
Ale oglądając w telewizji nie można go wyłączyć Sad
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 8:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Świetny film widziałam parę miesięcy temu.
"Wygnanie" - "Изгнание"

Piękna i bardzo smutna opowieść przede wszystkim o samotności, obcości i braku zrozumienia. Mało dialogów, za to dużo wymownego milczenia z piękną muzyką w tle. Polecam Smile
Mitrich

СообщениеДобавлено: Пт Окт 09, 2009 8:39 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):

To może na początek jeden ze współczesnych filmów, który zrobił na mnie bardzo pozytywne znaczenie. W swoim gatunku stoi u mnie na najwyższej półce Smile
"Стиляги"

dzięki za info, wczoraj oglądałem, bardzo mi się spodobał, polecam!))
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Окт 09, 2009 9:58 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mitrich писал(а):
dzięki za info, wczoraj oglądałem, bardzo mi się spodobał, polecam!))

Nie ma za co Smile Nie wiem jak Tobie, ale mi się po tym filmie chciało tańczyć i śpiewać Wink
EA писал(а):
Mój ulubiony film to ''Podróż ze zwierzętami''

Nie wiesz, gdzie można zdobyć/obejrzeć ten film?
EA

СообщениеДобавлено: Пт Окт 09, 2009 11:05 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W Empiku kosztuje ok 50zł
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Окт 09, 2009 7:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dzięki za info Smile... Rolling Eyes Sporo, poszukam innych źródeł Wink
Stig

СообщениеДобавлено: Пт Окт 09, 2009 10:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Stig писал(а):
No i nie ma to jak polska specjalność, czyli lektor nałożony na oryginalne dialogi. Zawsze można kilka nowych słówek wyłapać. Mr. Green

Na to chyba napisy lepsze, bo lektor psuje magię kina.
Ale oglądając w telewizji nie można go wyłączyć Sad

E tam, przy lektorze jak dla mnie więcej można się nauczyć. Pamiętam czasy jak jeszcze na Polonii 1 puszczali "McGyvera", "Drużynę A" czy "Airwolfa" i ile wtedy nauczyłem się angielskich zwrotów. Very Happy A poza tym jak czytasz napisy, to nie patrzysz co się dzieje na ekranie. Wink

Draker, też nie wiem. Widocznie wtedy wyszedłem zrobić sobie kolację. Mr. Green
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Окт 09, 2009 10:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
E tam, przy lektorze jak dla mnie więcej można się nauczyć. Pamiętam czasy jak jeszcze na Polonii 1 puszczali "McGyvera", "Drużynę A" czy "Airwolfa" i ile wtedy nauczyłem się angielskich zwrotów

Jeszcze zależy od lektora, najgorsi są ci, którzy zagłuszają oryginał. Ale i tak mnie ta forma tłumaczenia nie odpowiada. Na szczęście przynajmniej filmy po angielsku i rosyjsku mogę oglądać w oryginale i w ten sposób się też uczyć, ale jest jeszcze wiele innego dobrego kina i wiele języków do nauczenia Wink
Stig писал(а):
A poza tym jak czytasz napisy, to nie patrzysz co się dzieje na ekranie.

Ale głos aktorów jest bezcenny... Wink
EA

СообщениеДобавлено: Пн Окт 12, 2009 11:41 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ojciec i syn to dobry film psychologiczny
партизан66

СообщениеДобавлено: Вт Окт 13, 2009 2:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

http://megafilm.kz/ Tu duzo filmow.A jeszcze Admiral jest swietny.
Stig

СообщениеДобавлено: Ср Окт 14, 2009 3:03 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Stig писал(а):
E tam, przy lektorze jak dla mnie więcej można się nauczyć. Pamiętam czasy jak jeszcze na Polonii 1 puszczali "McGyvera", "Drużynę A" czy "Airwolfa" i ile wtedy nauczyłem się angielskich zwrotów

Jeszcze zależy od lektora, najgorsi są ci, którzy zagłuszają oryginał. Ale i tak mnie ta forma tłumaczenia nie odpowiada. Na szczęście przynajmniej filmy po angielsku i rosyjsku mogę oglądać w oryginale i w ten sposób się też uczyć, ale jest jeszcze wiele innego dobrego kina i wiele języków do nauczenia Wink

Powiedziałbym, że ważna jest umiejętność "podwójnego słuchania". Pamiętasz jeszcze coś takiego, jak Polonia1? Smile Oglądać w oryginale można, ale nowe słówka czasem ciężko wyłapać z kontekstu (szczególnie w angielskim, bo w rosyjskim nie ma aż takiego probelmu). Ja osobiście lubię lektora, bo byłem na tym wychowany i sporo mnie to nauczyło jeśli chodzi o języki. Ciao ragazzi! Twisted Evil Razz
EA

СообщениеДобавлено: Чт Окт 15, 2009 5:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Dzięki za info Smile... Rolling Eyes Sporo, poszukam innych źródeł Wink

Za 35 zł można kupić używany
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Окт 15, 2009 5:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Pamiętasz jeszcze coś takiego, jak Polonia1?

(Wybaczcie za ten regionalizm, ale najlepiej tu pasuje)
Joo... pamiętam ten okropny głos, potem mnie prześladował cały dzień Wink
Stig писал(а):
Ja osobiście lubię lektora, bo byłem na tym wychowany i sporo mnie to nauczyło jeśli chodzi o języki.

Ja też do pewnego momentu nie miałam kontaktu z innymi filmami, ale jak odkryłam, że można oglądać z napisami to wolę tę formę. Zwłaszcza, że wtedy wszystko się usłyszy dokładniej i właśnie o to mi chodzi, nawet jeśli film jest np. po włosku, języku którego nie znam, to jakoś tak przyjemniej Smile Poza tym słychać dobrze muzykę, a ta dla mnie stanowi połowę jakości filmu.
I jeszcze jest taka sprawa, że o ile dramat mogę obejrzeć z lektorem, to komedie lepiej bez, tłumaczenie żartów jest trudne i często zrobione strasznie.
Stig

СообщениеДобавлено: Чт Окт 15, 2009 11:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wczoraj obejrzałem "Admirała". Niby quasi-historyczny, a jednak romans i to tani. Duży minus za słabe efekty specjalne, te stateczki generowane komputerowo wyglądały jak z Silent Huntera. Laughing
Kariera wojskowa Kołczaka dosyć wiernie oddana, natomiast wątek miłosny totalnie oklepany, do tego drętwa gra Bojarskiej. Chabeński - ok, Biezrukow - ok, chociaż co do tego drugiego, to już się trochę boję lodówkę otwierać. Very Happy

Ogólnie 6/10 czyli lepiej idź na spacer z psem.
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Окт 16, 2009 12:02 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No właśnie z tą karierą Kołczaka, a mówiąc dokładniej z jego biografią, jest najgorzej. Dużo aberracji historycznych. Skaczą z roku na rok i jest wiele nieścisłości. Z tego, co wyczytałem niedawno w bardzo mądrym artykule na ten temat, był on prawdziwym sukinkotem. Spodobała się cudza młoda żona i podwładnego szybciutko się pozbył... Taka prawda...

Co do efektów, to Rosja z jednej strony nie jest w stanie dorównać USA (po prostu nie ma takiej kasy), a z drugiej może się już pochwalić kilkoma filmami zrobionymi na dosyć wysokim poziomie z dużym budżetem. To są na pewno "Dozory 1,2", "9 kampania", "Obitajemy Ostrow" (ładny, ale okropny Smile ). Teraz mieliśmy niedawno premierę "Zakazanej realności", to będzie pewnie Ruski Matrix... Smile Czekamy na DVD-RIP, gorąco polecam...

Trailer: http://rutube.ru/tracks/2414719.html?v=3ac4e4873ccba76ee0d6fd1065c2ebfc

Stig

СообщениеДобавлено: Пт Окт 16, 2009 12:46 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
No właśnie z tą karierą Kołczaka, a mówiąc dokładniej z jego biografią, jest najgorzej. Dużo aberracji historycznych. Skaczą z roku na rok i jest wiele nieścisłości. Z tego, co wyczytałem niedawno w bardzo mądrym artykule na ten temat, był on prawdziwym sukinkotem. Spodobała się cudza młoda żona i podwładnego szybciutko się pozbył... Taka prawda...

No patrz, a w filmie jest inna prawda. Very Happy Ciekawe która prawda jest prawdziwa... Laughing Ja jego życiorys znam bardzo oględnie, podstawowe fakty się zgadzają. Jakbyś napisał coś konkretniejszego, to bym się ustosunkował. Smile
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Окт 16, 2009 1:05 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Szkoda, że nie przechowuję tych wszystkich linków. Sporo było różnych komentarzy. Że na przykład w filmie nie sypiał z Timirewą, a w życiu wcale z tym nie zwlekał Smile. Że admirała Nepenina tak naprawdę zabił marynarz strzałem w głowę, a nie w Kronszdtacie bagnetami podczas krwawej egzekucji. Sporo o tym, że dużo jest w tym filmie romantycznego blefu. Zero informacji o terrorze i mordach na chłopach, których dokonali żołnierze Kołczaka. To, że Timirewa nazywała go za życia "chimerą w mundurze admirała". To że był bardzo kiepskim politykiem etc...

Последний раз редактировалось: Rain (Пт Окт 16, 2009 12:16 pm), всего редактировалось 1 раз
EA

СообщениеДобавлено: Пт Окт 16, 2009 3:38 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

http://chomikuj.pl/iwona320/Kino+rosyjskie-radzieckie
http://chomikuj.pl/k.bug/Filmy+-+kino+rosyjskie
http://chomikuj.pl/yoogoul/Filmy/P/Podr - ''Podróż ze zwierzętami domowymi''

http://chomikuj.pl/MOTYL1994?fid=100926873 -''Indi2007''
filmy Rosyjskie za free Wink
Marcin86

СообщениеДобавлено: Пт Окт 23, 2009 4:03 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Polecam Иди и смотри. Film wojenny, bardzo realistyczny (czym różni się od amerykańskich g...nianych produkcji). Mogę nawet stwierdzić, że jest to najlepszy film jaki kiedykolwiek oglądałem. Jest chyba w całości na youtube.
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Окт 23, 2009 6:05 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ciężkie, smutne i okrutne kino wojenne. Bez wątpienia dobre...
EA

СообщениеДобавлено: Вс Окт 25, 2009 6:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ZOŁOTOJE DNO
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/126552 bardzo dobry film Wink

ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Od wczoraj moim ulubionym filmem rosyjskim jest "Taras Bulba" w reżyserii Bortko.
Obejrzałem na RTR Planeta i odpadłem.
Ciut, ciut zabrakło i byłby "Czapajew"...
Маша_

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zabrakło Anki-pulemiotczicy i Pet'ki : )

A co do innych braków: zabrakło byka ganiającego po arenie, bo goła baba była: można było obejrzeć te same części ciała i porównać: przytyła czy nie. Nie. Ot, czort! (co też ona je? i dlaczego ja nie mogę być na diecie.... : )
ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 11:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Cieszę się, że znów się rozumiemy Droga Koleżanko Smile
Маша_

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 12:46 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ryhu, napiszcie dla odmiany coś brzydkiego na Putina, a zobaczycie Maszę-Transformes-From-DrogaKoleżanka : )

A filmów dobrych ci u nas pod dostatkiem, nie to co, gdzie indziej : )
Serialy:
- Место встречи изменить нельзя
- Ликвидация
(o 17 mgnieniach nawet nie będę wspominać - to aksjomat!)

Komedie:
- Кавказская пленница
- Джентельмены удачи
- Бриллиантовая рука
- Иван Васильевич меняет профессию

i dalej:
- 9 компания
- Бумер
- Брат 1,2 (вечная память Сергею Бодрову)
- Звезда пленительного счастья (о декабристах, в котором снялась молодая Ева Шикульска)
- А зори здесь тихие
- В бой идут одни старики

I zamiast tej amerykańskiej szmiry, królującej w tiwi, pokazywać właśnie te filmy! : )
ryhu

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 2:28 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Masza - coś brzydkiego na Władimira Władimirowicza? A gdzież bym śmiał..?!! Smile

A co do filmów i seriali, które wymieniasz, to nie wszystkie znam (wstyd przyznać), ale zgadzam się - te które oglądałem, są przynajmniej dobre. Szkoda tylko, że jeśli coś z tego pojawia się w polskiej TV (raz na kwartał), to zawsze w środku tygodnia i po godzinie 23-ej.
O Siergieju B. (juniorze) równiez zachowuję wdzięczną pamięć - bardzo go brak.
Маша_

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 11:16 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ryhu писал(а):
coś brzydkiego na Władimira Władimirowicza? A gdzież bym śmiał..?!!

Dobrze kombinujecie, towarzyszu : )
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 06, 2009 6:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

"Taras Bulba" nie przemówił do mnie - był przydługi, bardzo luźno potraktował Gogola, Kozacy mówili niemalże czystym literackim rosyjskim, Polacy momentami współczesną polszczyzną. Imponowały jedynie stroje, rozmach i nawiązanie do obrazu Repina "Kozacy zaporoscy piszą list do sułtana". A znajomym Ukraińcom to już się wybitnie nie podobał Smile
Wczoraj widziałam po raz pierwszy "Белое солнце пустыни", świetny film. Z tych starszych to na pewno trzeba obejrzeć oprócz tych wspomnianych przez Maszę (z których paru nie widziałam, więc muszę koniecznie nadrobić Smile ):
- Lecą żurawie
- Ironia losu
- Холодное лето 53
- Ballada o żołnierzu

A jeśli chodzi o komedie typu Кавказская пленница i Бриллиантовая рука, to są one bardzo dobre, ale w Polsce chyba by nie zrobiły furory. Oglądając je kilku żartów nie zrozumiałam, musiałam potem zapytać Rosjan o co chodziło. Myślę, że dla nie znających języka czy pewnych kontekstów, mogłyby być jeszcze trudniejsze w odbiorze (co zresztą potwierdziło kilka osób). Ale są filmy bardziej uniwersalne i te powinni puszczać jak najczęściej Smile Zresztą żyjemy w czasach, że jedno jest w telewizji i radiu, a co innego słuchają i oglądają ludzie w domach.
Z tych współczesnych, to chyba "Brat" i "9 kompania" są najbardziej znane...
Draker

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 07, 2009 4:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Warto przypomnieć o festiwalu filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską"
http://www.sputnikfestiwal.pl/aktualnosci.php
W Warszawie już trwa, do 15 listopada. W innych miastach w dniach 13-26.11.

Stig

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 07, 2009 5:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Trzeba jeszcze do listy dorzucić kultową "Brigadę".
agata_88

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 07, 2009 7:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Draker писал(а):
Warto przypomnieć o festiwalu filmów rosyjskich "Sputnik nad Polską"

Będą "Стиляги" ("Bikiniarze"), polecam Smile
Ogólnie na parę filmów może się wybiorę...
EA

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 07, 2009 8:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bulby ja też nie polubiłam
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
На страницу 1, 2, 3, 4, 5  След.
Страница 1 из 5

Перейти: