Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Slub w Cerkwii

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
AnnaMaria

СообщениеДобавлено: Вс Сен 18, 2011 10:18 pm    Заголовок сообщения: Slub w Cerkwii Ответить с цитатой

Chciałabym zasięgnąć porady na temat ślubu w Cerkwi.
Dokładnie chodzi mi o to w jaki sposób można udekorować wnętrze Cerkwi na ceremonię ślubną? Czy np. są jakieś wytyczne, co wypada a czego nie? Gdzie ustawiać kwiaty? Czy można ustroić wnętrze dodatkowymi świecami? i.t.p
Pytanie może wydać się banalne, ale do tej pory wszystkie dekoratorki z którymi się kontktowałam nie miały doświadczenia z ozdabianiem Cerkwi- ja również, dopiero stawiam pierwsze kroki:) A przyszły mąż to już w ogóle zielony w tym temacie (rób jak chcesz kobieto:))

Z góry dziękuję za pomoc.

Последний раз редактировалось: AnnaMaria (Пн Сен 19, 2011 3:42 pm), всего редактировалось 1 раз
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
OG

СообщениеДобавлено: Пн Сен 19, 2011 5:44 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No myślę że świecy i kwiaty to z pewnością mogą być, a w ogóle wypadałoby może zapytać batiuszki, czy on sobie życzy coś takiego? Wink Ozdabiać tam sobie można salę restauracji, a z tymi cerkwiami kto wie jak jest...
agata_88

СообщениеДобавлено: Пн Сен 19, 2011 4:53 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Pewnie zapytać u źródła, to najpewniejszy sposób.
OG, chodzi o to, że w Polsce zawsze ozdabia się Kościół przed ślubem.To nie tylko miły zwyczaj, sprawiający, że ten dzień jest jeszcze bardziej uroczysty, ale wręcz w wielu kościołach "obowiązek" młodej pary.
OG

СообщениеДобавлено: Пн Сен 19, 2011 5:39 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88
Dzięki za rozjaśnienie. Smile A wiesz... Tak sobie naiwnie wyobrażam, że obyczaje w cerkwi w Polsce i na Wschód mogą się różnić. W Polsce może to wyglądać nawet bardziej demokratycznie, szczególnie biorąc pod uwagę mniejszą popularność cerkwi w porównaniu z kościołami.
AnnaMaria

СообщениеДобавлено: Пн Сен 19, 2011 10:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dziękuję za posty.Rzeczywiście polski zwyczaj dekorowania kościoła automatycznie przełożyłam na cerkiew, ale, jak się dzisiaj dowiedziałam, całkiem słusznie- kwiaty jak najbardziej wskazane!Smile

Jeszcze raz dzięki Kobietki.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: