Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Wielki spis ludnosci w Rosji

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Bartek

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 02, 2010 9:21 pm    Заголовок сообщения: Wielki spis ludnosci w Rosji Ответить с цитатой

Do 25 października ankieterzy Federalnej Służby Statystyki Państwowej (Rosstat) przepytają wszystkie osoby, mieszkające na terytorium całego kraju, w tym bezdomnych i cudzoziemców.
Pomożecie ?
Jesteśmy tu ciekawi wyników.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 2:09 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wstępne wyniki spisu ludności w FR zostaną opublikowane w kwietniu 2011 roku...

http://www.rian.ru/society/20100625/250311903.html

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Bartek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 10, 2010 8:47 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Wstępne wyniki spisu ludności w FR zostaną opublikowane w kwietniu 2011 roku...

http://www.rian.ru/society/20100625/250311903.html

Słyszałem iż Syberia może zagłosować inaczej niż zwykle. Prawda ?
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 11, 2010 9:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zagłosować na jakichś wyborach czy odpowiedzieć na pytania w ankiecie?...
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Bartek

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 11, 2010 9:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Zagłosować na jakichś wyborach czy odpowiedzieć na pytania w ankiecie?...

Pardon.
Chodzi o pytanie o narodowość. Doszły mnie słuchy że pierwszy raz podadzą nierosyjską.
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 11, 2010 9:59 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Znam dwa regiony w Rosji, które nie są zachwycone tym, co się dzieje w kraju i mają bardzo negatywny stosunek do Putina i Miedwiediewa. Chodzi o Daleki Wschód o obwód Kaliningradzki. W obwodzie bardzo duży odsetek obywateli zadeklarował swoją przynależność do narodowości: "kaliningradiec". Nie ulega żadnej wątpliwości, że to jest forma protestu i chęć być bliżej Europy pod każdym względem. Z Syberii na razie nie ma takich doniesień, ale mowa o tym w Runecie była. Po prostu nie znamy jeszcze wyników: http://www.interfax-russia.ru/Siberia/view.asp?id=179734
Mirek

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 11, 2010 10:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Znam dwa regiony w Rosji, które nie są zachwycone tym, co się dzieje w kraju i mają bardzo negatywny stosunek do Putina i Miedwiediewa. Chodzi o Daleki Wschód o obwód Kaliningradzki. W obwodzie bardzo duży odsetek obywateli

To niebezpieczne dla Rosji. Osobiście wszelki separatyzm bym pacyfikował.
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 11, 2010 11:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W danej sytuacji nie chodzi o jakieś realne zagrożenie seperatyzmu i kolejną "Czeczenię" tylko o nastroje narodu, pełnoprawnych obywateli Federacji i cenny elektorat. Władza powinna się zastanowić dlaczego tak się dzieje i jakie krokie należy poczynić, żeby ludziom żyło się lepiej. Na starcie wystarczy przestać mianować bandytów na gubernatorów, a w drugiej kolejności nauczyć się słuchać. W dużym skrócie...
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Ноя 12, 2010 11:06 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Od wielu lat każdy może sobie w dokumentach wpisywać taką narodowość jaką sobie zażyczy. Ja kiedyś wpisałem się jako "Scyta".
Przy poprzednim spisie pojawiło się z kolei sporo "Elfów" i "Hobbitów". A generalnie możesz być nawet Marsjaninem jeśli masz taką potrzebę.
Bartek

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 13, 2010 9:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Z Syberii na razie nie ma takich doniesień, ale mowa o tym w Runecie była.

Tak chodzi o Syberię.
Sprawa jest bardzo poważana.

Последний раз редактировалось: Bartek (Сб Ноя 13, 2010 10:32 pm), всего редактировалось 1 раз
Bartek

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 13, 2010 9:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Od wielu lat każdy może sobie w dokumentach wpisywać taką narodowość jaką sobie zażyczy. Ja kiedyś wpisałem się jako "Scyta"..

Trza było napisać k...a.
[отмодерировано].
Rain

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 14, 2010 12:16 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Panie Bartku, czyżby to próba obrazić rozmówcę? Za pierwszym razem zawsze się pytamy, bo zawsze jest szansa coś zrozumieć źle...
Bartek

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 14, 2010 10:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Panie Bartku, czyżby to próba obrazić rozmówcę? Za pierwszym razem zawsze się pytamy, bo zawsze jest szansa coś zrozumieć źle...

Nie rozumiem pytania a raczej intencji jego wystosowania.
Niejaki serek robi sobie jaja z poważnej sprawy jaką jest spis ludności. W obecnym czasie, mam na myśli inwazję obcych cywilizacji, jest to strzał w swoją stopę. Dlatego takie zachowania uważam za KARYGODNE.
Jak sobie chce to niech będzie elfem czy hobbitem - tyle że elfy i hobbity niech się zamkną w sprawie np katastrofy.
Gołodupcem jest i basta. Ja jestem Polakiem, ktoś inny piszący tu Rosjaninem lub innym. A to cóś jest czym ? => Gołodupcem
Nie powinien się obrazić, to i tak delikatnie powiedziane.
pozdrawiam
Draker

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 15, 2010 10:47 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek писал(а):
Rain писал(а):

Nie rozumiem pytania a raczej intencji jego wystosowania.
Niejaki serek robi sobie jaja z poważnej sprawy jaką jest spis ludności. W obecnym czasie, mam na myśli inwazję obcych cywilizacji, jest to strzał w swoją stopę. Dlatego takie zachowania uważam za KARYGODNE.
Jak sobie chce to niech będzie elfem czy hobbitem - tyle że elfy i hobbity niech się zamkną w sprawie np katastrofy.
[отмодерировано] jest i basta. Ja jestem Polakiem, ktoś inny piszący tu Rosjaninem lub innym. A to cóś jest czym ? => Gołodupcem
Nie powinien się obrazić, to i tak delikatnie powiedziane.
pozdrawiam

To uważaj Pan sobie za karygodne co chcesz, ale przy okazji spróbuj nie obrażać innych.

Wpisanie w narodowość np. hobbit, też jest informacją, np. że ta osoba nie traktuje kategorii narodowości jako bardzo istotnej, co nie znaczy że jest złym i nielojalnym obywatelem albo np. kontestuje bycie przedmiotem rejestracji i statystyki państwowej. Pomijam już sytuacje, kiedy niektórym osobom rzeczywiście trudno byłoby wskazać narodowość. Mój kolega np. jest ćwierć Polakiem, Żydem, Cyganem i Austriakiem, i co? Ogarniasz Pan to?

Rain

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 15, 2010 12:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartku, kochany, przecież dążymy do tej piep...ej demokracji w jakiś tam swój sposób. Być może kiedyś za wspisywanie takich rzeczy podczas spisu ludności groziłaby jakaś kara, ale teraz już nie.

Nie wolno mówić na kogoś [отмодерировано], bo to może człowieka OBRAZIĆ... Ok?...

Mirek

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 15, 2010 5:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Draker писал(а):
Mój kolega np. jest ćwierć Polakiem, Żydem, Cyganem i Austriakiem, i co? Ogarniasz Pan to?

Niezły melanż Laughing Ciekawe co to była za impreza Laughing? .
A tak serio to narodowość to nie do końca to samo co pochodzenie. Jeżeli ktoś jest np. z pochodzenia węgrem ale czuje się Polakiem to chyba można przyjąć, że jak w kwitach poda, iż jest narodowości polskiej to nie ma tragedii. Gorzej jak ktoś robi to dla jakiejś niecnej korzyści. Muszę poczytać na ten temat bo ostatnio mnie to nurtuje.
Bartek

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 15, 2010 11:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Draker писал(а):
Pomijam już sytuacje, kiedy niektórym osobom rzeczywiście trudno byłoby wskazać narodowość. Mój kolega np. jest ćwierć Polakiem, Żydem, Cyganem i Austriakiem, i co? Ogarniasz Pan to?

Skoro pan to pomija to czemu daje za przykład w odpowiedzi ?
Aaaaaa
Bartek

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 15, 2010 11:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Bartku, kochany, przecież dążymy do tej piep...ej demokracji w jakiś tam swój sposób. Być może kiedyś za wspisywanie takich rzeczy podczas spisu ludności groziłaby jakaś kara, ale teraz już nie.?.

Nadimpretacja
Rain писал(а):

Nie wolno mówić na kogoś [отмодерировано], bo to może człowieka OBRAZIĆ... Ok?...

Myślę że Polak nazwany Polakiem, Rosjanin nazwany Rosjaninem, Czukcza nazwany Czukczą i gołodupiec nazwany gołodupcem nie będzie miał mi za złe. To są kryteria uniwersalne.
P.S. gdzie się podział ów obrażony ?
Bartek

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 15, 2010 11:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Muszę poczytać na ten temat bo ostatnio mnie to nurtuje.

Polecam lekturę pism "serka" i "golema".
Dzieła wybrane na forum, trzeba tylko wejść w wyszukiwanie ...
Brucha cha cha
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 16, 2010 12:24 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W pewnym momencie radziełeś Serkowi wpisać w ankiecie "k..wa". Wiem na pewno, że on się akurat zbytnio nie obraził, ale są pewne zasady. Po co te wulgaryzmy? I tak dobrze dajesz sobie rady, gdy znajdujesz dobre argumenty w sporach czy kłótniach. O to przecież chodzi na forach...
Bartek

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 16, 2010 10:08 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
W pewnym momencie radziełeś Serkowi wpisać w ankiecie "k..wa". Wiem na pewno, że on się akurat zbytnio nie obraził, ale są pewne zasady. Po co te wulgaryzmy? I tak dobrze dajesz sobie rady, gdy znajdujesz dobre argumenty w sporach czy kłótniach. O to przecież chodzi na forach...

Dobrze, ja przestaję.
Wróćmy do tematu.
golem

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 16, 2010 11:47 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jeżeli ktoś wpisze w ankiecie inną narodowość niż własną to albo robi to dla jaj albo na znak protestu. Jeżeli na znak protestu to byłby to jakiś sygnał ostrzegawczy dla władz. Pytanie ilu będzie tych niezadowolonych i czy rzeczywiście ich niezadowolenie będzie miało dla władz jakieś znaczenie. Dopóki gospodarka jakoś się w Rosji rozwija to większych problemów na Syberii nie będzie.
Sybiracy zawsze byli trochę inni. Tendencje separatystyczne pojawiały się tam jednak tylko w chwilach znacznego osłabienia Rosji . Taka sytuacja nie ma miejsca więc ewentualne niezadowolenie części miejscowych nie wystarczy.

Swoją drogą polecam książkę "Идея сибирской самостоятельности вчера и сегодня" autor: Дмитрий Верхотуров

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 16, 2010 2:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Separatyzm na Syberii - to jakiś żart? Pytanie jak najbardziej poważne - połowę życia przeżyłem w Nowosybirsku, jakoś żadnego separatyzmu tam nie zauważyłem.
Oczywiście różne "idee" w różnych głowach się pojawiają, ale najczęściej to jest po prosto quasi-polityczne epatowanie.
golem

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 16, 2010 5:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Separatyzm na Syberii - to jakiś żart? Pytanie jak najbardziej poważne - połowę życia przeżyłem w Nowosybirsku, jakoś żadnego separatyzmu tam nie zauważyłem.
Oczywiście różne "idee" w różnych głowach się pojawiają, ale najczęściej to jest po prosto quasi-polityczne epatowanie.

Pewnie tak ale
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0
Coś więc się tam czasami tworzyło.

A i wymieniony przez mnie autor też coś poniższego popełnił:
http://www.verkhoturov.info/content/section/7/46/

Zgadzam się, że to wszystko w stylu "Polska /czyt. Syberia / jest najważniejsza" Wink . Niemniej ciekaw jest tam jak to wygląda na terenach na wschód od Nowosybirska, zwłaszcza tam gdzie znaczny procent ludności stanowią autochtoni.
Co nie znaczy że przejmuję się groźbą syberyjskiego separatyzmu w który nie bardzo wierzę Wink po prostu jestem ciekawy.
Mirek

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 16, 2010 8:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Zgadzam się, że to wszystko w stylu "Polska /czyt. Syberia / jest najważniejsza" Wink .

A co jest "najważniejsze"? "intehes"?
Warto umieszczać z dopiskiem:co i dla kogo jest lub nie jest najważniesze i dla czego? Gdybym nie wiedział, że masz tu bardzo dobre życie to bym zapytał co jeszcze cię trzyma w tej nienajważniejszej Polsce.
golem

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 16, 2010 8:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
golem писал(а):
Zgadzam się, że to wszystko w stylu "Polska /czyt. Syberia / jest najważniejsza" Wink .

Warto umieszczać z dopiskiem:co i dla kogo jest lub nie jest najważniesze i dla czego? Gdybym nie wiedział, że masz tu bardzo dobre życie to bym zapytał co jeszcze cię trzyma w tej nienajważniejszej Polsce.

Z mojej strony to była jedynie aluzja do nazwy nowo powstałego stowarzyszenia pisowskich odszczepieńców . Stąd nazwę formacji /lekko zmodyfikowaną/ podałem w cudzysłowie. Jak widać aluzja okazała się dla ciebie za cienka. Tylko dlaczego mnie to jeszcze dziwi? Wink
Nie szkodzi. Wytłumaczę jeszcze raz na kukiełkach. Przyrównałem jedynie autora tekstu podanego przeze mnie linka do formacji heretyków z PIS podkreślając przez to ich brak znaczenia w lokalnej polityce.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 17, 2010 7:58 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Mirek писал(а):
golem писал(а):

Z mojej strony to była jedynie aluzja do nazwy nowo powstałego stowarzyszenia pisowskich odszczepieńców . Stąd nazwę formacji /lekko zmodyfikowaną/ podałem w cudzysłowie. Jak widać aluzja okazała się dla ciebie za cienka. Tylko dlaczego mnie to jeszcze dziwi? Wink
Nie szkodzi. Wytłumaczę jeszcze raz na kukiełkach. Przyrównałem jedynie autora tekstu podanego przeze mnie linka do formacji heretyków z PIS podkreślając przez to ich brak znaczenia w lokalnej polityce.

Pożycz kukiełek, ponieważ teraz ja chcę Ciebie zapytać. Jaka jest różnica polityczna między Twoim PO a "ich" PiSem, że udajecie dozgonnie skłóconych między sobą? Kiedy był spór o wprowadzenie euro różniliście się w sprawie nie czy ma wejść, tylko o to czy w danym roku, czy rok później. Co do aneksji do UE to samo. Invitro, ustawa aborcyjna, traktat lizboński(po fałszywej zwłoce śp. bliźniaka) podobnież. Różnią was jedynie kosmetyczne szczegóły ale politycznie(co wychodzi zawsze z czasem) idziecie łeb w łeb. O co chodzi? Spory między wami są grubymi nićmi szyte. Psy szczekają z obu stron a ich wspólna karawana idzie dalej. Głupio by było gdyby się okazało, że tak naprawdę mamy w Polsce system monopartyjny. To by mnie całkowicie zaskoczyło Smile "Wstrętni kaczyści" i "głupi kaczor Donald"- to wersja dla nas plebejuszów, żebyśmy sobie w niedzielę przy rodzinnych stołach skakali do gardeł.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 17, 2010 3:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):

Pożycz kukiełek, ponieważ teraz ja chcę Ciebie zapytać. Jaka jest różnica polityczna między Twoim PO a "ich" PiSem, że udajecie dozgonnie skłóconych między sobą? Kiedy był spór o wprowadzenie euro różniliście się w sprawie nie czy ma wejść, tylko o to czy w danym roku, czy rok później. Co do aneksji do UE to samo. Invitro, ustawa aborcyjna, traktat lizboński(po fałszywej zwłoce śp. bliźniaka) podobnież. Różnią was jedynie kosmetyczne szczegóły ale politycznie(co wychodzi zawsze z czasem) idziecie łeb w łeb. O co chodzi? Spory między wami są grubymi nićmi szyte. Psy szczekają z obu stron a ich wspólna karawana idzie dalej. Głupio by było gdyby się okazało, że tak naprawdę mamy w Polsce system monopartyjny. To by mnie całkowicie zaskoczyło Smile "Wstrętni kaczyści" i "głupi kaczor Donald"- to wersja dla nas plebejuszów, żebyśmy sobie w niedzielę przy rodzinnych stołach skakali do gardeł.

A co ma piernik do wiatraka ? Very Happy Rozmawiamy chyba o spisie ludności w Rosji i ewentualnych wnioskach wynikających z jego wyników, których zresztą chwilowo nie znamy Wink
Co do meritum nietrudno odpowiedzieć. Wystarczy chociażby spojrzeć jaki jest stosunek PO do Rosji i porównać to z polityką PIS. Podobnie tzn inaczej jest ze stosunkiem do Niemiec, Litwy /wielka przyjaźń zaczyna się wreszcie kończyć/, Ukrainy czy USA.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 17, 2010 5:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Wystarczy chociażby spojrzeć jaki jest stosunek PO do Rosji i porównać to z polityką PIS. Podobnie tzn inaczej jest ze stosunkiem do Niemiec, Litwy /wielka przyjaźń zaczyna się wreszcie kończyć/, Ukrainy czy USA.

Tylko, że krajowa polityka zagraniczna ogranicza się do wykonywania poleceń UE i NATO. W takiej sytuacji mogą obie partie mieć bardzo różne stosunki do państw ościennych. Przyjdzie dyrektywa-i obie partie w atmosferze wzajemnego obrzucania się błotem zrobią zgodnie co trzeba. Możliwe też, że każda z nich ma oddzielne zadania.
Acha, co do porzekadła z piernikiem i wiatrakiem.
Z czego się robi pierniki? Z mąki(między innymi).
Już w przedszkolu w ten sposób odpyskiwałem pani. Nie wiedziała potem co powieć Cool
golem

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 17, 2010 5:27 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):

Tylko, że krajowa polityka zagraniczna ogranicza się do wykonywania poleceń UE i NATO. W takiej sytuacji mogą obie partie mieć bardzo różne stosunki do państw ościennych. Przyjdzie dyrektywa-i obie partie w atmosferze wzajemnego obrzucania się błotem zrobią zgodnie co trzeba. Możliwe też, że każda z nich ma oddzielne zadania.
Acha, co do porzekadła z piernikiem i wiatrakiem.
Z czego się robi pierniki? Z mąki(między innymi).
Już w przedszkolu w ten sposób odpyskiwałem pani. Nie wiedziała potem co powieć Cool

Przed chwilą twierdziłeś, że PO i PIS niczym się nie różnią Wink a teraz już ograniczamy się do polityki krajowej.
Nie trzyma to się kupy. Zarówno NATO jak i UE chciało lepszych stosunków z Rosją i to wtedy gdy PIS szalał na całego. Jakoś niczego nie mogli mu kazać. O stosunkach z Niemcami już nawet nie wspominam /kazali Kaczyńskiemu pluć na Niemcy??
Spiskową teorię o zadaniach litościwie pozostawię bez komentarza Wink
Pierniki robi się z mąki /między innymi/ ale nie z wiatraków.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 17, 2010 7:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Napisałem że PO PiS ni czym się nie różnią w praktyce a nie w tym co mówią. PiS szalał i co z tego w praktyce? Chyba nic. Nie przypominam sobie, żeby Kaczor pluł na Niemcy, psioczył coś, zgoda, ja też psioczę zanim pomogę w domu ale i tak zrobię co mi każą. To właśnie za rządów PiS pojawił się precedens oddawania Niemcom mienia. PiS dramatyzuje i śpiewa patriotyczną piosnkę ale tak poza tym robi dokładnie to co platforma by zrobiła bez piosnki. To nie żadna teoria spiskowa. Nie tylko LPR uważała, że PiS udaje opozycję wobec PO. Takie wypowiedzi padają również ze strony SLD obecnie. Mnie nie interesuje argument, że Komorowski się śmiał w żałobę albo Kaczyński ma minę złośnika. Mnie to wali. Obie partie nie wnoszą nic ponad to, co zadysponuje Bruksela i idą na każde ustępstwo , uznanie Kosowa, traktat lizboński, czy rozmieszczenie tarczy(nieaktualne) to tylko pierwsze lepsze przykłady.
a co do pierników to co, że niby nie z drewna czy w sensie, że mąka wiatrakowa jest do bani? Teoria spiskowa braci Grimm mówi, że z pierników można zbudować wiatrak.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 17, 2010 8:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Napisałem że PO PiS ni czym się nie różnią w praktyce a nie w tym co mówią. PiS szalał i co z tego w praktyce? Chyba nic.

Jasne, że nic Laughing Wstrzymanie żeglugi na Zalewie wiślanym przez Rosjan to nic, embargo na mięso to nic, embargo na warzywa i owoce to nic itd itp. To nic dla kogoś kto niczego nie produkuje i nie musi niczego sprzedawać Wink
Цитата:
Nie przypominam sobie, żeby Kaczor pluł na Niemcy, psioczył coś, zgoda,

Zamroził stosunki z Niemcami, obraził się za kartofla i przestał się spotykać a w polityce jak i w życiu codziennym nieobecni nie mają racji.
Цитата:
To właśnie za rządów PiS pojawił się precedens oddawania Niemcom mienia.
Nie tyle Niemcom co obywatelom polskim, którzy wyjechali do Niemiec w latach 70tych. Jak się nie potrafiło wydać decyzji zgodnej z ówczesnym prawem to pretensje trzeba mieć wyłącznie do siebie.
Цитата:
PiS dramatyzuje i śpiewa patriotyczną piosnkę ale tak poza tym robi dokładnie to co platforma by zrobiła bez piosnki.

Czyżby? PiS uczynił z Litwy partnera strategicznego podczas gdy PO zaczyna kopać ich w tyłek. PiS czepiał się banderowców za portki /kolejni partnerzy strategiczni/ a PO jakoś nie bardzo. Podobnie z Gruzją. Cała polityka wschodnia uległa zmianie.
Цитата:
To nie żadna teoria spiskowa. Nie tylko LPR uważała, że PiS udaje opozycję wobec PO. Takie wypowiedzi padają również ze strony SLD obecnie
.
Też mi odkrycie Laughing a co mają mówić ?. Przecież oni chcą właśnie wyjechać w górę na tym konflikcie. SLD w ogóle mówi że to kłótnia w rodzinie . Nie oczekuję niczego po SLD, chcą zyskać parę głosów i w ich interesie jest przedstawianie konfliktu jako w istocie sztucznego tj. po jednej stronie SLD a po drugiej POPIS. Przecież gdyby konflikt okazał się realny /taki zresztą jest/ to po co komu SLD? Do zatrzymania PIS wystarczy głosowanie na PO. Będąc partią silniejszą od SLD Platforma zawsze będzie dla wyborców wiarygodniejszym "powstrzymywaczem" PiS-u niż słabsze SLD.
Цитата:
Obie partie nie wnoszą nic ponad to, co zadysponuje Bruksela i idą na każde ustępstwo , uznanie Kosowa, traktat lizboński, czy rozmieszczenie tarczy(nieaktualne) to tylko pierwsze lepsze przykłady.

A czemuż to obie partie miałby się sprzeciwiać działaniom pozytywnym? Traktat lizboński wcale mnie nie przeraża.
Z Kosowem nie było innego wyjścia. Ci na Bałkanach muszą mieszkać w osobnych bantustanach bo inaczej będą się dalej wyżynać i zalewać Europę swoimi uciekinierami. Bałkany były chorym człowiekiem Europy i trzeba było z tym skończyć. Skoro Serbia faktycznie straciła Kosowo należało zakończyć prowizorkę i przestać udawać że Kosowo jest serbskie. Podobnie było z konfliktem polsko-ukraińskim. Żyć się razem nie dało i konieczne było wysiedlanie ludzi.
Tarcza jest nieaktualna ale gdyby była to co strasznego by się stało?
Bartek

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 20, 2010 10:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Napisałem że PO PiS...

Trzymam kciuki jak cholera !
Trzym się Mirek bo jam opity jak bela.
Pa, pa.
Bartek

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 21, 2010 1:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bartek писал(а):
Mirek писал(а):
Napisałem że PO PiS...

Trzymam kciuki jak cholera !
Trzym się Mirek bo jam opity jak bela.
Pa, pa.

=========================
Jużem na chodzie.
Patrz pan co znalazłem => http://www.youtube.com/watch?v=gWsaDcJBsow&feature=player_embedded#!
Serek

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 22, 2010 1:31 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Niemniej ciekaw jest tam jak to wygląda na terenach na wschód od Nowosybirska, zwłaszcza tam gdzie znaczny procent ludności stanowią autochtoni.
Co nie znaczy że przejmuję się groźbą syberyjskiego separatyzmu w który nie bardzo wierzę Wink po prostu jestem ciekawy.

Opowiem Ci historyjkę ze swojego szczęśliwego socjalistycznego dzieciństwa. Razem z rodzicami czasem jeździliśmy samochodem na wakacje na Ałtaj. To takie bardzo ładne góry, rzeki, jeziora... no ładnie tam jest po prostu. A mieszkają tam Ałtajczycy - tacy ludzie, właściwie to nawet innej rasy. I normą za komuny, która jak wiadomo kazała kochac wszystkie narody po bratersku, było tak że np. Rosjanin-kierownik miał promować najpierw Ałtajczyków - bo trzeba wspierać małe narody. Ale Ałtajczyk-kierownik też promować miał Ałtajczyków - bo trzeba wspierać małe narody, trzeba dbać o swoją małą ojczyzne i w ogóle. Na płaszczyźnie codziennej było to mniej więcej tak, że jak w sklepie sprzedawczyni była Rosjanką - to wszyscy stali we wspólnej kolejce, bo równość i w ogóle. A gdy była Ałtajką - Ałtajczycy obsługiwani byli poza kolejką, bo przecież mała ojczyzna, trzeba wspierać małe narody i w ogóle. Raz w pewnym sklepie Ałtajczyków (tych, co bez kolejki) zrobiło się tak dużo, że musieli utworzyć własną kolejkę, tę obsługiwaną poza kolejką, a Rosjanie karnie stali w drugiej kolejce, która była obsługiwana jako kolejka.
Ot taka historyjka...
Serek

СообщениеДобавлено: Пн Ноя 22, 2010 1:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Jaka jest różnica polityczna między Twoim PO a "ich" PiSem, że udajecie dozgonnie skłóconych między sobą? Kiedy był spór o wprowadzenie euro różniliście się w sprawie nie czy ma wejść, tylko o to czy w danym roku, czy rok później. Co do aneksji do UE to samo. Invitro, ustawa aborcyjna, traktat lizboński(po fałszywej zwłoce śp. bliźniaka) podobnież. Różnią was jedynie kosmetyczne szczegóły ale politycznie(co wychodzi zawsze z czasem) idziecie łeb w łeb. O co chodzi? Spory między wami są grubymi nićmi szyte. Psy szczekają z obu stron a ich wspólna karawana idzie dalej. Głupio by było gdyby się okazało, że tak naprawdę mamy w Polsce system monopartyjny. To by mnie całkowicie zaskoczyło Smile "Wstrętni kaczyści" i "głupi kaczor Donald"- to wersja dla nas plebejuszów, żebyśmy sobie w niedzielę przy rodzinnych stołach skakali do gardeł.

Mimo że offtop, ale podpisuję się pod każdym słowem.
Bartek

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 27, 2010 9:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Opowiem Ci historyjkę ze swojego szczęśliwego socjalistycznego dzieciństwa...

Jakie to proste że 2x2=4. Nieprawdaż ?
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: