Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Rozbil sie samolot z Lechem Kaczynskim
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Bartek112

СообщениеДобавлено: Вс Апр 18, 2010 8:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
I tak pojawiają się wyrzuty sumienia i wiele innych strasznych uczuć.

Ech
Św. Tomasz z Akwinu - Summa Teologiczna
Zagadnienie 46
O GŁUPOCIE:
Artykuł 1
Kurcze w końcu przepiszę i zamieszczę.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Stig

СообщениеДобавлено: Ср Апр 21, 2010 10:06 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Długo nie trzeba było czekać:
http://wyborcza.pl/1,75248,7779113,O_Rydzyk__manipulacja_na_placu_Pilsudskiego.html

Akurat w pierwszej części swojej wypowiedzi ojciec biznesmen ma sporo racji. Nikt nie powinien się łudzić, że PO będzie miało jakiekolwiek skrupuły i nie wykorzysta obecnej sytuacji dla swoich celów politycznych. I dobrze, że jako jeden z nielicznych głośno o tym mówi.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Апр 21, 2010 11:11 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
golem писал(а):
Długo nie trzeba było czekać:
http://wyborcza.pl/1,75248,7779113,O_Rydzyk__manipulacja_na_placu_Pilsudskiego.html

Akurat w pierwszej części swojej wypowiedzi ojciec biznesmen ma sporo racji. Nikt nie powinien się łudzić, że PO będzie miało jakiekolwiek skrupuły i nie wykorzysta obecnej sytuacji dla swoich celów politycznych. I dobrze, że jako jeden z nielicznych głośno o tym mówi.

Chwilowo to raczej przeciwnicy wykorzystują skrupuły PO vide sytuacja w IPN. Moim zdaniem PO w ogóle nie powinno się ograniczać tylko robić swoje. Mianować ludzi i podpisać ustawy.
Stig

СообщениеДобавлено: Ср Апр 21, 2010 9:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jakie skrupuły PO? Błagam cię... Laughing Z podpisywaniem ustaw i mianowaniem ludzi na pewno nie będą się ograniczać, zresztą tak samo jak PiS nie będzie się ograniczać w grze na emocjach wyborców (choć moim zdaniem wiele w ten sposób nie ugra). Ot, polityka - popłakaliśmy, a teraz wracamy do walki o władzę. Btw, Bronek wygłosił orędzie jakby czytał menu w restauracji, ale jakoś platformersom nie przeszkadza to tak jak słynne "ręce na biurku" swego czasu. Wink
golem

СообщениеДобавлено: Чт Апр 22, 2010 7:22 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Jakie skrupuły PO? Błagam cię... Laughing Z podpisywaniem ustaw i mianowaniem ludzi na pewno nie będą się ograniczać, zresztą tak samo jak PiS nie będzie się ograniczać w grze na emocjach wyborców (choć moim zdaniem wiele w ten sposób nie ugra). Ot, polityka - popłakaliśmy, a teraz wracamy do walki o władzę. Btw, Bronek wygłosił orędzie jakby czytał menu w restauracji, ale jakoś platformersom nie przeszkadza to tak jak słynne "ręce na biurku" swego czasu. Wink

Skrupuły sprowadzają się do tego że jeszcze nie zostały podpisane stosowne ustawy ani nie doszło do koniecznych nominacji np następcy Skrzypka. Trzeba było zrobić to z marszu. Bronek może sobie czytać co chce i jak chce. Ma wygrać wybory i tylko tyle.
Stig

СообщениеДобавлено: Чт Апр 22, 2010 8:03 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Skrupuły sprowadzają się do tego że jeszcze nie zostały podpisane stosowne ustawy ani nie doszło do koniecznych nominacji np następcy Skrzypka.

To nie skrupuły, a normalny tryb przejmowania władzy. O skrupułach moglibyśmy mówić, gdyby ustawy w ogóle nie zostały podpisane. A zagrywka kolegium IPN? Cóż, bronią się, normalne. Spodziewałeś się, że teraz wszyscy pokornie oddadzą hołd Tuskowi? Laughing

golem писал(а):
Trzeba było zrobić to z marszu. Bronek może sobie czytać co chce i jak chce. Ma wygrać wybory i tylko tyle.

Zawsze mnie rozwalał ten fanatyzm jednej i drugiej strony. I ten sposób myślenia, że jesteśmy lepsi niż tamci.
golem

СообщениеДобавлено: Чт Апр 22, 2010 9:28 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
golem писал(а):
Skrupuły sprowadzają się do tego że jeszcze nie zostały podpisane stosowne ustawy ani nie doszło do koniecznych nominacji np następcy Skrzypka.

To nie skrupuły, a normalny tryb przejmowania władzy. O skrupułach moglibyśmy mówić, gdyby ustawy w ogóle nie zostały podpisane. A zagrywka kolegium IPN? Cóż, bronią się, normalne. Spodziewałeś się, że teraz wszyscy pokornie oddadzą hołd Tuskowi?

Zrobili błąd taktyczny. Gdyby nie zrobili niczego Komorowski byłby w kropce i niewykluczone że dla świętego spokoju skierowałby ustawę do trybunału. Teraz ma rozwiązane ręce bo nie on zaczął Laughing

Цитата:
golem писал(а):
Trzeba było zrobić to z marszu. Bronek może sobie czytać co chce i jak chce. Ma wygrać wybory i tylko tyle.

Zawsze mnie rozwalał ten fanatyzm jednej i drugiej strony. I ten sposób myślenia, że jesteśmy lepsi niż tamci.

Gdybyśmy tak nie myśleli to w ogóle moglibyśmy nie zajmować się polityką. Skoro wszyscy są równie źli lub równie dobrzy to po co wybory ? Wink
Ponieważ jednak tak nie jest to wybory są jak najbardziej na miejscu Wink
Stig

СообщениеДобавлено: Чт Апр 22, 2010 2:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Stig писал(а):
golem писал(а):

To nie skrupuły, a normalny tryb przejmowania władzy. O skrupułach moglibyśmy mówić, gdyby ustawy w ogóle nie zostały podpisane. A zagrywka kolegium IPN? Cóż, bronią się, normalne. Spodziewałeś się, że teraz wszyscy pokornie oddadzą hołd Tuskowi?

Zrobili błąd taktyczny. Gdyby nie zrobili niczego Komorowski byłby w kropce i niewykluczone że dla świętego spokoju skierowałby ustawę do trybunału. Teraz ma rozwiązane ręce bo nie on zaczął Laughing

Chyba sam nie wierzysz w to co mówisz. Komorowski i tak najprawdopodobniej by ustawę podpisał. IPN chce po prostu zdążyć z wyborem nowego prezesa przed wejściem nowej ustawy w życie. Dalszy ciąg walki.

golem писал(а):
Цитата:
golem писал(а):

Gdybyśmy tak nie myśleli to w ogóle moglibyśmy nie zajmować się polityką. Skoro wszyscy są równie źli lub równie dobrzy to po co wybory ? Wink
Ponieważ jednak tak nie jest to wybory są jak najbardziej na miejscu Wink

Mylisz się, tak właśnie jest i na tym polega paradoks - ty nie dostrzegasz, że Tusk robi cię w balona tak samo jak Jareczek swoich wyborców i odwrotnie. I wszyscy myślą, że to "tamci" to idioci. Zapewniam cię, że przezabawnie to wygląda z boku, ale nie przeszkadza to wcale w zajmowaniu się polityką. I dlaczego wszyscy mają być źli? Wszyscy są tacy sami, ale źli...? A wybory oczywiście są jak najbardziej na miejscu, ale z zupełnie innego powodu.
golem

СообщениеДобавлено: Чт Апр 22, 2010 5:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
golem писал(а):
Stig писал(а):
golem писал(а):

Chyba sam nie wierzysz w to co mówisz. Komorowski i tak najprawdopodobniej by ustawę podpisał. IPN chce po prostu zdążyć z wyborem nowego prezesa przed wejściem nowej ustawy w życie. Dalszy ciąg walki.

Nie wiemy co by zrobił ale teraz najprawdopodobniej podpisze. Ja uważam że powinien podpisać ją już wcześniej.

Цитата:
Mylisz się, tak właśnie jest i na tym polega paradoks - ty nie dostrzegasz, że Tusk robi cię w balona tak samo jak Jareczek swoich wyborców i odwrotnie. I wszyscy myślą, że to "tamci" to idioci.

Nie wiem na czym miałoby polegać robienie mnie w balona. Ja nie akceptuję wszystkich pomysłów Tuska. Nie akceptuję np w ogóle jego polityki w dziedzinie obronności począwszy od mianowania Klicha na stanowisko ministra obrony narodowej. Tym niemniej Tusk to i tak najlepsze z tego co mamy do wyboru. Alternatywą jest inwestowanie w polityczny plankton ale to strata czasu.
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Апр 22, 2010 10:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Też uważam, że głosowanie na kogoś nie jest fanatyzmem. Dla mnie, tak mam wpojone, jest to obywatelski obowiązek. Też mam nadzieję, że Komorowski wygra. Szczerze mówiąc nie jest to kandydat, którego ja bym z PO wybrała. Wiele rzeczy mi się w nim nie podoba, ale w innych partiach lepszego kandydata nie ma.
Stimuss

СообщениеДобавлено: Пт Апр 23, 2010 9:57 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nowy prezydent powinien przede wszystkim nie dzielić ludzi.
Nie wzbudzać nienawiści Polaków jednych wobec drugich. W sprawach międzynarodowych podobnie.
Powinien łagodzić konflikty a nie je powodować. Prowadzić do przyjaźni, współpracy, prezentować dobrze Polskę za granicami itp. Dotyczy to w szczególności naszych najbliższych sąsiadów.
Nie wiem czy ktoś taki się znajdzie.
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Апр 23, 2010 10:45 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Tak, to byłby ideał. Ogólnie są podobni ludzie w polskiej polityce, ale wielu jest w cieniu, mniej wywiadów udzielają, więcej robią.
Serek

СообщениеДобавлено: Пт Апр 23, 2010 2:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Tak, to byłby ideał. Ogólnie są podobni ludzie w polskiej polityce, ale wielu jest w cieniu, mniej wywiadów udzielają, więcej robią.

Oni nie są "wyraziści" Wink A więc zero szans. Dziś wybieralny polityk w Polsce musi być wyrazisty - czyli taka hybryda Ojca-Dyrektora i Kasi Cichopek (to by był ideał).
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Апр 23, 2010 6:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Very Happy Większości bliżej do takiego ideału.
golem

СообщениеДобавлено: Пт Апр 23, 2010 7:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
agata_88 писал(а):

Oni nie są "wyraziści" Wink A więc zero szans. Dziś wybieralny polityk w Polsce musi być wyrazisty - czyli taka hybryda Ojca-Dyrektora i Kasi Cichopek (to by był ideał).

Uroda ojca Dyrektora i charakter Kasi Cichopek? Wink
owlet

СообщениеДобавлено: Пт Апр 23, 2010 9:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Dziś wybieralny polityk w Polsce musi być wyrazisty - czyli taka hybryda Ojca-Dyrektora i Kasi Cichopek (to by był ideał).

Tusk jest wyrazistą hybrydą Rydzyka i Kasi Cichopek?
Stig

СообщениеДобавлено: Вс Апр 25, 2010 8:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Stig писал(а):
golem писал(а):

Nie wiemy co by zrobił ale teraz najprawdopodobniej podpisze. Ja uważam że powinien podpisać ją już wcześniej.

Tak samo nie wiemy, czy dla świętego spokoju skierowałby ustawę do Trybunału (moim zdaniem nie). Ty zacząłeś tego typu gdybania, a ja sie tylko dostosowuję. Wink

golem писал(а):
Nie wiem na czym miałoby polegać robienie mnie w balona. Ja nie akceptuję wszystkich pomysłów Tuska. Nie akceptuję np w ogóle jego polityki w dziedzinie obronności począwszy od mianowania Klicha na stanowisko ministra obrony narodowej. Tym niemniej Tusk to i tak najlepsze z tego co mamy do wyboru. Alternatywą jest inwestowanie w polityczny plankton ale to strata czasu.

Poczytaj program platformy z 2007. roku albo obejrzyj expose Tuska, to się dowiesz jak cię w balona robi. :] A Tusk jest najlepszy z prostego powodu - dlatego, bo przyjemniej patrzy ci się w telewizor i mówi to, co chcesz usłyszeć. Jak kogoś to zadowala, to nie widzę problemu.

agata_88 писал(а):
Też uważam, że głosowanie na kogoś nie jest fanatyzmem. Dla mnie, tak mam wpojone, jest to obywatelski obowiązek. Też mam nadzieję, że Komorowski wygra. Szczerze mówiąc nie jest to kandydat, którego ja bym z PO wybrała. Wiele rzeczy mi się w nim nie podoba, ale w innych partiach lepszego kandydata nie ma.

Samo głosowanie nie jest fanatyzmem, ale już takie wypowiedzi jak kolegi Golema nie różnią się dla mnie niczym od tego, z czym może spotkać się ekipa TVN-u na zlocie Radia Maryja. Wink A zagrywka z "obywatelskim obowiązkiem" to tylko tania manipulacja mająca przyciągnąć do urn niezdecydowanych potencjalnych wyborców. Zresztą znakomicie ujęłaś clue sprawy - "masz wpojone".
golem

СообщениеДобавлено: Вс Апр 25, 2010 9:07 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):

golem писал(а):

Poczytaj program platformy z 2007. roku albo obejrzyj expose Tuska, to się dowiesz jak cię w balona robi. :] A Tusk jest najlepszy z prostego powodu - dlatego, bo przyjemniej patrzy ci się w telewizor i mówi to, co chcesz usłyszeć. Jak kogoś to zadowala, to nie widzę problemu.

Po pierwsze rozliczać Platformę będziemy po zakończeniu rządów Wink
Mają jeszcze trochę czasu Wink
Po drugie nie znam partii która w całości zrealizowała swój program wyborczy. Dla mnie istotne są np. utrzymanie wzrostu gospodarczego czy normalne relacje z sąsiadami / w tym przede wszystkim z Rosją/ a tutaj Tusk jakoś się sprawdza pomimo kryzysu.
agata_88

СообщениеДобавлено: Вс Апр 25, 2010 10:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Samo głosowanie nie jest fanatyzmem, ale już takie wypowiedzi jak kolegi Golema nie różnią się dla mnie niczym od tego, z czym może spotkać się ekipa TVN-u na zlocie Radia Maryja.

A dla mnie się różnią. Fanatyczne wypowiedzi zawierają w sobie nawet nie niechęć, ale wręcz nienawiść.
Ogólnie według mnie PO wybrała jednego z najgorszych kandydatów. Jednak inne partie mają wybór jeszcze gorszy. Uważam, że na wyborach prezydenckich powinno się głosować przede wszystkim na człowieka, potem na partię, ale z braku dobrych kandydatów zagłosuję na partię.
Stig писал(а):
A zagrywka z "obywatelskim obowiązkiem" to tylko tania manipulacja mająca przyciągnąć do urn niezdecydowanych potencjalnych wyborców. Zresztą znakomicie ujęłaś clue sprawy - "masz wpojone".

I uważam, że to dobrze Wink
Inna sprawa, że nie chodzi o to, żeby tylko pójść na wybory, ale żeby ten wybór dokonać.
Serek

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 9:17 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Moim skromnym zdaniem, głosowanie wg schematu "niech będzie ten, bo inni sa gorsi" to zarzynanie demokracji.
Czym jest w istocie demokracja? Władzą narodu, a dokładnie rządami reprezentacji narodu wybieranej na zasadzie "niech rządzą lepsi z lepszych". Dokonywanie wyboru na zasadzie "mniejszego zła" sprowadza się nie tylko do rządów "złych" z założenia, ale też do ich powszechnego rozgrzeszania.
Trudno jest powiedzieć, kiedy w Polsce dokonano tej fundamentalnej podmiany - "władzy lepszych" na "władzę kiepskich, choć bywają gorsi". Wydaje mi się, że już na początku transformacji, kiedy nowa ekipa przyszła do władzy faktycznie pod hasłem "tak, nic nie potrafimy, ale komuna i tak gorsza" - dalej było z górki. Potem już mieliśmy tylko przypieczętowanie tej zasady w 1997 r. kiedy po raz ostatni odbyła się szczątkowa debata publiczna "rząd fachowców czy rząd polityków?", która została wygrana przez tych drugich.
Proszę uważnie się przyjrzeć partiom w Polsce i na Zachodzie. Na Zachodzie droga na szczyt to nieustający konkurs - kto będzie lepszy? Głównym zaś zadaniem w tym konkursie, tym "pytaniem za milion" jest wygranie wyborów. Wygrałeś? Jesteś the best! Nie wygrałeś i zająłeś "zaszczytne drugie miejsce"? Wypie...j i szukaj innej pracy, rozmowa jest krótka. W Polsce znam tylko jedną partię, która działa wg tego schematu - SLD. Cała reszta partii (może z wyjątkiem PSL) to struktury budowane oddgórnie - faktycznie są one rozbudowanymi sztabami wyborczymi kilku liderów, którzy tymi liderami sami się mianują. Walka może się toczyć najwyżej na najwyższym szczycie pomiędzy tymi kilkoma liderami, ale nikt nie będzie kwestionował władzy samego capo di tutti capi - jeśli ktoś będzie o to choćby podejrzany to wypad z gry.
W ten sposób system "wybieramy nienajgorszego" zamiast "wybieramy najlepszego" jest faktycznie niezagrożony. Bo i kto miałby go zburzyć?! Liderzy, którzy sami się mianowali liderami?
golem

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 9:58 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wybieramy najlepszego z tych którzy stanęli do walki. Innej opcji nie ma. A czy znajdą się lepsi czy gorsi nie ma znaczenia bo ci inni się po prostu nie zgłosili. Co z tego że na Zachodzie mamy konkurs typu kto jest lepszy. Zawsze o to chodzi w demokracji. Ci co bezpośrednio konkurują podkreślają przecież że są lepsi od innych. Demokracja zresztą to nie cel sam w sobie ale środek do celu. Rezultat demokratycznych wyborów może być przecież zaskakujący. Swego czasu Hitler też okazał się the best.

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 4:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):

Nawet jeśli, to chyba nie wierzysz w to, że coś się przez te 1,5 roku ruszy...? Zresztą 2,5 roku to masę czasu i spokojnie można ich rozliczać z tego co zdołali przez ten czas osiągnąć. Tzn. można by, gdyby cokolwiek zdołali. Wink

golem писал(а):
Po drugie nie znam partii która w całości zrealizowała swój program wyborczy. Dla mnie istotne są np. utrzymanie wzrostu gospodarczego czy normalne relacje z sąsiadami / w tym przede wszystkim z Rosją/ a tutaj Tusk jakoś się sprawdza pomimo kryzysu.

Widzisz, dla mnie nie byłoby problemem to, że jakiejś partii nie udało się zrealizować w całości programu. Problem polega na tym, że
niezrealizowano kluczowych postulatów (weźmy przykładowo jednomandatowe okręgi wyborcze czy likwidacja senatu + ograniczenie liczby posłów) i to nie dlatego, że się nie udało, a dlatego, że te postulaty nigdy nie miały być zrealizowane. Po prostu był to wabik na wyborców. A jak wygramy wybory to i tak robimy co chcemy, nie?. Wink I żebyśmy się dobrze zrozumieli - dla mnie to nie jest żaden problem. Zdaję sobie sprawę, że na tym polega polityka i nie widzę w tym nic złego. Dziwię sie tylko ludziom, którzy kupują ten bajer...

Co do wzrostu gospodarczego, to naiwnością byłoby wierzyć, że to zasługa rządów Platformy. Równie dobrze możnaby stwierdzić, że to wspaniałe dwa lata rządów Jareczka przygotowały nas na prawie bezbolesne przejście przez kryzys. Nasza gospodarka świetnie się obroniła i najmniejsza zasługa w tym polityków. Fotografować się na tle mamy Europy z zaznaczoną na zielono Polską, to nie problem, ale stwierdzić konkretnie na czym polegają własne zasługi w doprowadzeniu do takiego stanu rzeczy, to już gorzej. Wink

agata_88 писал(а):
A dla mnie się różnią. Fanatyczne wypowiedzi zawierają w sobie nawet nie niechęć, ale wręcz nienawiść.

A może nie dostrzegasz nienawiści po swojej stronie, bo właśnie jesteś po jednej ze stron? Wink

agata_88 писал(а):
I uważam, że to dobrze Wink
Inna sprawa, że nie chodzi o to, żeby tylko pójść na wybory, ale żeby ten wybór dokonać.

Cóż, jak to mówią, jeden lubi jak mu cyganie grają, drugi jak mu nogi śmierdzą. Smile A co do drugiego zdania, to w zupełności się zgadzam. Wybór to nie jest obowiązek, to przede wszystkim odpowiedzialość. To ty wrzucając głos do urny, zatrudniasz tego gościa, tę partię, na którego głosujesz. Później jeśli ten człowiek, partia robi krzywe ruchy (a robi je każda partia), jest to konsekwencją twojego wyboru.

golem писал(а):
Wybieramy najlepszego z tych którzy stanęli do walki.

Wybieracie tego, który sprzeda wam najlepszy bajer. A na zachodzie polega to dokładnie na tym samym.
agata_88

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 5:06 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
A może nie dostrzegasz nienawiści po swojej stronie, bo właśnie jesteś po jednej ze stron?

Wolę być po jednej ze stron niż stać z boku i udawać, że mnie to nie dotyczy Smile.
Każda partia robi za mało, niestety. Ale jeżeli nie zgadzasz się z postulatami danej partii to chyba oczywiste, że na nią nie chcesz głosować. Jeśli się zgadzasz to znaczy, że wierzysz, że przyjajmniej część będzie zrealizowana.
Stig писал(а):
To ty wrzucając głos do urny, zatrudniasz tego gościa, tę partię, na którego głosujesz. Później jeśli ten człowiek, partia robi krzywe ruchy (a robi je każda partia), jest to konsekwencją twojego wyboru.

A także konsekwencją wszystkich, którzy na wybory nie poszli. Tylko o tym się zazwyczaj zapomina.
agata_88

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 5:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Wybieramy najlepszego z tych którzy stanęli do walki. Innej opcji nie ma. A czy znajdą się lepsi czy gorsi nie ma znaczenia bo ci inni się po prostu nie zgłosili.

Właśnie, można sobie gdybać i nic to nie zmieni.
Stig

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 5:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Stig писал(а):
A może nie dostrzegasz nienawiści po swojej stronie, bo właśnie jesteś po jednej ze stron?

Wolę być po jednej ze stron niż stać z boku i udawać, że mnie to nie dotyczy Smile.

Z boku widać cała piaskownicę, a ze środka tylko część. Smile

agata_88 писал(а):
Każda partia robi za mało, niestety. Ale jeżeli nie zgadzasz się z postulatami danej partii to chyba oczywiste, że na nią nie chcesz głosować. Jeśli się zgadzasz to znaczy, że wierzysz, że przyjajmniej część będzie zrealizowana.

To się nazywa naiwność. ;] Zresztą co ma uznanie postulatów za słuszne do wiary w ich zrealizowanie? To są dwie różne rzeczy.

agata_88 писал(а):
Stig писал(а):
To ty wrzucając głos do urny, zatrudniasz tego gościa, tę partię, na którego głosujesz. Później jeśli ten człowiek, partia robi krzywe ruchy (a robi je każda partia), jest to konsekwencją twojego wyboru.

A także konsekwencją wszystkich, którzy na wybory nie poszli. Tylko o tym się zazwyczaj zapomina.

Czy konsekwencją...? Rzucasz hasła bez argumentów, więc trochę trudno mi się do tego odnieść. Nie idąc na wybory nie wpływasz na ich wynik (co najwyżej na fekwencję) i jednocześnie nie jesteś odpowiedzialny/a za afery gruntowe, orlenowskie, hazardowe, bo to nie ty desygnujesz ludzi, którzy robią te przekręty.
agata_88

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 5:39 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Druga strona medalu (według mnie ważniejsza) jest taka:
Nie idziesz na wybory - zostawiasz wybór innym, ni ingerujesz - zgadzasz się z wyborem, bez względu na to jaki będzie.
Stig писал(а):
Zresztą co ma uznanie postulatów za słuszne do wiary w ich zrealizowanie?

Jak nic nie robią, to niech przynajmniej nie przeszkadzają.
Podam przykład jak złe rządy wpłynęły na mnie bezpośrednio - jak rządziła koalicja z PIS na czele Minister Giertych na kilka miesięcy przed moją maturą zupełnie zmienił jej zasady. Zabawnie było. Rocznik przed miał fajnie, ale my nie Smile.
Stig

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 6:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Druga strona medalu (według mnie ważniejsza) jest taka:
Nie idziesz na wybory - zostawiasz wybór innym, ni ingerujesz - zgadzasz się z wyborem, bez względu na to jaki będzie.

Zostawiam wybór innym - tak. Nie ingeruję - tak. Ale na pewno nie zgadzam się z wyborem. Ja nie wybieram, a więc się od tego odcinam i nie zgadzam się z żadnym wyborem, jakikolwiek by nie był. Ty natomiast głosując, bierzesz odpowiedzialność za to, że ludzie, których wybrałaś, kręcą dzięki tej decyzji lody. :]

agata_88 писал(а):
Stig писал(а):
Zresztą co ma uznanie postulatów za słuszne do wiary w ich zrealizowanie?

Jak nic nie robią, to niech przynajmniej nie przeszkadzają.

"Lepiej niczego nie dotykajmy, bo spier...imy". Działanie wg tej zasady akurat obecny rząd opanował do perfekcji. Świetna socjotechnika i umiejętne spychanie trudnych spraw w bliżej nieokreśloną przyszłość jest jedną z bardzo skutecznych metod w osiągnięciu celu każdego polityka, czyli utrzymania się u władzy. Zresztą, to nie patent rządów Platformy, bo od zarania dziejów jest to elemnt polityki. Znakomicie pokazano to w jednym z moich ulubionych skeczów ZCDCP - "Rozmowa z wicedyrektorem". Polecam obejrzeć:
http://www.youtube.com/watch?v=yrc3lFCPbn0

Ja też mam przykład złych rządów, dla odmiany PO, choć to akurat nie ma dla mnie specjalnego znaczenia (zresztą PiS i lewica też maczały w tym palce). Moja rodzina straciła dzięki jednemu z bubli wypuszczonych przez tych "speców" około 50 tys. złotych. Szczegółów opisywać nie będę, ale też miło nie było. :]

Niestety ciągle nie rozumiem co ma przekonanie o słuszności postulatu do wiary w to, że jakaś partia go zrealizuje...
agata_88

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 6:47 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja nie mówię, że zgadzam się ze wszystkimi ustawami za rządów PO. Ale więcej dobrego dzieje się teraz niż za rządów PIS. To jest moje zdanie. Już chociażby to, że stosunki z Rosją są lepsze.
Stig писал(а):
Zostawiam wybór innym - tak. Nie ingeruję - tak. Ale na pewno nie zgadzam się z wyborem. Ja nie wybieram, a więc się od tego odcinam i nie zgadzam się z żadnym wyborem, jakikolwiek by nie był.

A według mnie uciekasz od odpowiedzialności i tym samym wyrażasz zgodę na to co się dzieje Smile.
Chyba, że, z niewiadomych przyczyn, myślisz, że politycy w ogóle nie mają wpływu na rzeczywistość?
Stig писал(а):
Z boku widać cała piaskownicę, a ze środka tylko część.

Z boku tylko obserwujesz, w środku możesz coś zmienić. Możesz mówić, że to naiwne.
Stig писал(а):
Niestety ciągle nie rozumiem co ma przekonanie o słuszności postulatu do wiary w to, że jakaś partia go zrealizuje...

Głosując wierzysz, że przynajmniej część zostanie zrealizowana, jeśli się z nimi nie zgadzasz to na daną partię nie głosujesz.
golem

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 7:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
golem писал(а):

Nawet jeśli, to chyba nie wierzysz w to, że coś się przez te 1,5 roku ruszy...? Zresztą 2,5 roku to masę czasu i spokojnie można ich rozliczać z tego co zdołali przez ten czas osiągnąć. Tzn. można by, gdyby cokolwiek zdołali.

Wierzę że po przejęciu urzędu prezydenta Platformie będzie zdecydowanie łatwiej. Odpadnie hamulcowy.

Цитата:
Widzisz, dla mnie nie byłoby problemem to, że jakiejś partii nie udało się zrealizować w całości programu. Problem polega na tym, że
niezrealizowano kluczowych postulatów (weźmy przykładowo jednomandatowe okręgi wyborcze czy likwidacja senatu + ograniczenie liczby posłów) i to nie dlatego, że się nie udało, a dlatego, że te postulaty nigdy nie miały być zrealizowane.

Dla mnie to akurat żaden wabik bo jestem przeciwko likwidacji Senatu i przeciwko ograniczaniu liczby posłów. Nie ma takiej partii która wszystkim zrobi dobrze. Ja znalazłem w ich programie inne elementy które mnie interesowały a to że nie realizują tego czego sam nie chciałem to mnie akurat cieszy Wink
Цитата:
Po prostu był to wabik na wyborców. A jak wygramy wybory to i tak robimy co chcemy, nie?. Wink I żebyśmy się dobrze zrozumieli - dla mnie to nie jest żaden problem. Zdaję sobie sprawę, że na tym polega polityka i nie widzę w tym nic złego. Dziwię sie tylko ludziom, którzy kupują ten bajer...

Ale nikt tego nie kupuje /poza osobami wyjątkowo naiwnymi/. Wybory to pewnego rodzaju teatr. Wszyscy wiedzą że politycy przesadzają a część obietnic jest pusta. Liczy się ile programu zrealizują w ostatecznym rezultacie.
PIS akurat chciał realizować swój program i to właśnie było przerażające. Ostatecznie Hitler też realizował obiecany program i to z żelazną konsekwencją / to tylko przykład nie porównuję NSDAP i PIS/.

Цитата:
Co do wzrostu gospodarczego, to naiwnością byłoby wierzyć, że to zasługa rządów Platformy. Równie dobrze możnaby stwierdzić, że to wspaniałe dwa lata rządów Jareczka przygotowały nas na prawie bezbolesne przejście przez kryzys. Nasza gospodarka świetnie się obroniła i najmniejsza zasługa w tym polityków.

Zgoda ale wiele partii w Europie / w tym cała nasza opozycja uległa histerii pompowania pieniędzy w gospodarkę / a i jeszcze kupowania szczepionek/. Można więc było sporo spieprzyć a nie spieprzono.

Цитата:
golem писал(а):
Wybieramy najlepszego z tych którzy stanęli do walki.

Wybieracie tego, który sprzeda wam najlepszy bajer. A na zachodzie polega to dokładnie na tym samym.

Ale i rozliczamy go z tego bajeru.
Można się oczywiście ubrać w szatę Katona , stanąć z boku i zrzędzić. Tyle że wtedy narzekania na ogólną sytuację brzmią jakby mało przekonywająco. Nieobecni nie mają racji.
Stig

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 8:09 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Ja nie mówię, że zgadzam się ze wszystkimi ustawami za rządów PO. Ale więcej dobrego dzieje się teraz niż za rządów PIS. To jest moje zdanie. Już chociażby to, że stosunki z Rosją są lepsze.

Lepsze? Konkrety: wizyta Tuska w Moskwie, Putina na Westerplatte (gesty), przy okazji podpisanie jakichś umów (konkrety), ale nie za bardzo pamiętam jakich. Jak dla mnie dorobek mizerny, chociaż lepsze to niż nic. Jest coś jeszcze?

agata_88 писал(а):
A według mnie uciekasz od odpowiedzialności i tym samym wyrażasz zgodę na to co się dzieje Smile.
Chyba, że, z niewiadomych przyczyn, myślisz, że politycy w ogóle nie mają wpływu na rzeczywistość?

Odwracasz kota ogonem. Zgodę na rządy partii, weźmy na przykład obecne rządy PO, wyraziłbym wtedy, gdybym oddał na nich głos. Skoro tego nie zrobiłem, to znaczy, że zgody nie wyrażam. I proszę mi tu takich rzeczy nie imputować. :]
Politycy oczywiście mają wpływ na rzeczywistość, ale nie ma większego znaczenia kogo wybierzesz, bo i tak - niezależnie od przynależności partyjnej - będą działać w swoim (parii), a nie twoim (narodu) interesie. Logicznym wtedy staje się wniosek, że jakikolwiek wybór jest bez sensu.

agata_88 писал(а):
Z boku tylko obserwujesz, w środku możesz coś zmienić. Możesz mówić, że to naiwne.

Walić głową w mur też można, tylko po co?

agata_88 писал(а):
Głosując wierzysz, że przynajmniej część zostanie zrealizowana, jeśli się z nimi nie zgadzasz to na daną partię nie głosujesz.

Mało przekonywujący argument jak dla mnie. Mam mieć nadzieję, że postulat, na którym mi zależy akurat będzie w tej części postulatów, które po pierwsze są w ogóle wykonalne, po drugie nie kolidują z interesem partyjnym, po trzecie nie zostaną spieprzone podczas realizacji? A poza tym, żadna partia nie zapewnia, że zrealizuje CZĘŚĆ obietnic, tylko WSZYSTKIE. Oczywiście wiadomo, że będzie inaczej, ale nie zmienia to faktu, że kant jest już na wejściu.
Stig

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 8:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Wierzę że po przejęciu urzędu prezydenta Platformie będzie zdecydowanie łatwiej. Odpadnie hamulcowy.

Wręcz przeciwnie, będzie trudniej, bo nie będzie na kogo zwalać.

golem писал(а):
Dla mnie to akurat żaden wabik bo jestem przeciwko likwidacji Senatu i przeciwko ograniczaniu liczby posłów. Nie ma takiej partii która wszystkim zrobi dobrze. Ja znalazłem w ich programie inne elementy które mnie interesowały a to że nie realizują tego czego sam nie chciałem to mnie akurat cieszy Wink

A co zrealizowali z tego co cię interesowało?

golem писал(а):
Ale nikt tego nie kupuje /poza osobami wyjątkowo naiwnymi/. Wybory to pewnego rodzaju teatr. Wszyscy wiedzą że politycy przesadzają a część obietnic jest pusta. Liczy się ile programu zrealizują w ostatecznym rezultacie.

Oj, żebyś się nie zdziwł jak wiele osób to kupuje. Gdyby nie kupowali, teatr nie byłby potrzebny. Ludzie nie wymagają od polityków realnych działań. Wystarczy im show w postaci wojenek o samolot i to czy moi tamtym dopier..lą czy nie. A w kampanii wystarczy, że usłyszą to, co chcą usłyszeć. Ale skoro ty przyznajesz, że wiesz, że część obietnic jest pusta, a mimo to głosujesz, to jest to totalny absurd. Ktoś prosi cię o przysługę. Żeby cię do tego nakłonić używa kłamstwa, ty o tym wiesz, a mimo to robisz to, na czym mu zależy. Nie mam pytań.

golem писал(а):
Zgoda ale wiele partii w Europie / w tym cała nasza opozycja uległa histerii pompowania pieniędzy w gospodarkę / a i jeszcze kupowania szczepionek/. Można więc było sporo spieprzyć a nie spieprzono.

Wicedyrektor jednego z departamentów przez czterdzieści kilka lat też niczego nie spieprzył. I to ma świadczyć o jego kompetencjach? Wink

golem писал(а):

Rozliczacie tak, że za cztery lata znów kupujecie bajer. A bajeru nie powinno się kupować z zasady - dlatego, że to bajer.

golem писал(а):
Można się oczywiście ubrać w szatę Katona , stanąć z boku i zrzędzić. Tyle że wtedy narzekania na ogólną sytuację brzmią jakby mało przekonywająco. Nieobecni nie mają racji.

Można też pływać w szambie i twierdzić, że to basen olimpijski. Co kto lubi. Wink A nieprzekonywująco brzmią narzekania tych co głosowali. W końcu mają co chcieli, nie? Smile
Lukasz

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 8:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A tak w głównym wątku tematu
http://www.youtube.com/watch?v=zbNYhzGdwjs
Stig

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 8:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

^^ Chyba nie będziemy tracić czasu na omawianie jakichś teorii spiskowych?
golem

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 8:56 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
golem писал(а):

Wręcz przeciwnie, będzie trudniej, bo nie będzie na kogo zwalać.

A po co mają zwalać. Będą rządzić bez stresów.

Цитата:
golem писал(а):

A co zrealizowali z tego co cię interesowało?

Np. doprowadzili do poprawy stosunków z Rosją i Niemcami / czy szerzej z Unią Europejską/.

Цитата:
golem писал(а):

Oj, żebyś się nie zdziwł jak wiele osób to kupuje. Gdyby nie kupowali, teatr nie byłby potrzebny. Ludzie nie wymagają od polityków realnych działań. Wystarczy im show w postaci wojenek o samolot i to czy moi tamtym dopier..lą czy nie. A w kampanii wystarczy, że usłyszą to, co chcą usłyszeć. Ale skoro ty przyznajesz, że wiesz, że część obietnic jest pusta, a mimo to głosujesz, to jest to totalny absurd. Ktoś prosi cię o przysługę. Żeby cię do tego nakłonić używa kłamstwa, ty o tym wiesz, a mimo to robisz to, na czym mu zależy. Nie mam pytań.

Oczywiście. Tyle że nie kłamstw ale przesadnych obietnic. Oni przecież do końca nie wiedzą co będzie można zrealizować. Każdy program jest maksymalistyczny ale nie było jeszcze w Polsce partii która sama by rządziła. Po wyborach mamy arytmetykę wyborczą, zgniłe kompromisy itd itp. skoro jest kompromis to oczywiste że nie mogą realizować całego programu. Kto ma w koalicji PSL to nie ruszy KRUS na przykład. Masz przedziwny stosunek do polityki. Rzekłbym naiwny. Oczekujesz od polityki czarno-białych rozwiązań a to jest szarość. Tak rządzić jak tych pragniesz może tylko partia która ma ponad 75%mandatów i prezydenta. Zejdźmy na ziemię. Tu każdy musi układać się z każdym. Inaczej może się tylko nadąć i usiąść w kącie.
Цитата:
golem писал(а):

Wicedyrektor jednego z departamentów przez czterdzieści kilka lat też niczego nie spieprzył. I to ma świadczyć o jego kompetencjach? Wink

Tak, jeżeli firma się rozwija Wink a tu akurat mamy taką sytuację .

Цитата:
golem писал(а):

Rozliczacie tak, że za cztery lata znów kupujecie bajer. A bajeru nie powinno się kupować z zasady - dlatego, że to bajer.

To nie kupuj. Ja wolę kupować i rozliczać Wink

Цитата:
Można też pływać w szambie i twierdzić, że to basen olimpijski. Co kto lubi. Wink A nieprzekonywująco brzmią narzekania tych co głosowali. W końcu mają co chcieli, nie? Smile

Dlatego nie narzekam. Ja jestem zadowolony Very Happy
Stig

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 10:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
A po co mają zwalać. Będą rządzić bez stresów.

No tak, w końcu obecny rząd jest bezbłędny. Zapomniałem. Laughing

Цитата:
Np. doprowadzili do poprawy stosunków z Rosją i Niemcami / czy szerzej z Unią Europejską/.

Tylko jeden ogólnik? Coś słabo... O konkretach w stosunkach polsko-rosyjskich napisałem ja, więc może ty napiszesz coś odnośnie stosunków polsko-niemieckich? I druga rzecz - jakie korzyści osobiście odniosłeś z poprawy tych stosunków?

Цитата:
Oczywiście. Tyle że nie kłamstw ale przesadnych obietnic. Oni przecież do końca nie wiedzą co będzie można zrealizować.

Cóż za piękne eufemizmy. Obietnica, której z góry wiem, że nie dotrzymam, to zwykłe kłamstwo. A jeśli nie wiem, czy będę mógł obietnicę zrealizować, to nie powinienem obiecywać, prawda? Tyle teorii.

Цитата:
Każdy program jest maksymalistyczny ale nie było jeszcze w Polsce partii która sama by rządziła. Po wyborach mamy arytmetykę wyborczą, zgniłe kompromisy itd itp. skoro jest kompromis to oczywiste że nie mogą realizować całego programu. Kto ma w koalicji PSL to nie ruszy KRUS na przykład. Masz przedziwny stosunek do polityki. Rzekłbym naiwny. Oczekujesz od polityki czarno-białych rozwiązań a to jest szarość. Tak rządzić jak tych pragniesz może tylko partia która ma ponad 75%mandatów i prezydenta. Zejdźmy na ziemię. Tu każdy musi układać się z każdym. Inaczej może się tylko nadąć i usiąść w kącie.

Teraz praktyka. Niestety z przykrością stwierdzam, że kompletnie nie zrozumiałeś mojego stosunku do polityki. Ja od nikogo nie oczekuję czarno-białych rozwiązań. Zgniłe kompromisy, manipulacje, socjotechnika i mówiąc wprost - kłamstwo i robienie z ludzi idiotów to stałe elementy polityki. Po prostu taka jej natura i nie widzę w tym nic złego. Nie wymagam od polityków uczciwości, bo to byłoby absurdem. Dziwi mnie tylko jak można też to dostrzegać, a mimo to się na to nabierać. Dziwi mnie jak można mylić i mieszać teorię z praktyką. Jest sprzedawca, o którym wiesz, że cię kantuje, a mimo to u niego kupujesz. Dla mnie jest to zachowanie irracjonalne, a on robi tylko swoją robotę. Jeśli ktoś komuś wchodzi na głowę, to nie jest winny ten kto wchodzi, tylko ten, który sobie da wejść. Smile

golem писал(а):

Firma rozwija się od dwudziestu lat, niezależnie od tego kto rządzi.

golem писал(а):
To nie kupuj. Ja wolę kupować i rozliczać Wink

Pewnie cię to zdziwi, ale mnie bardzo cieszy, że są ludzie, którzy chodzą na wybory, kupują bajer i jeszcze są z tego zadowoleni. Tacy też są potrzebni.

golem писал(а):
Dlatego nie narzekam. Ja jestem zadowolony Very Happy
lol
agata_88

СообщениеДобавлено: Вт Апр 27, 2010 5:18 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Odwracasz kota ogonem.

Ja mogę powiedzieć, to samo, ale powiem tak: ty próbujesz dorobić teorię, a w rzeczywistości uciekasz od odpowiedzialności.
Stig писал(а):
Zgodę na rządy partii, weźmy na przykład obecne rządy PO, wyraziłbym wtedy, gdybym oddał na nich głos. Skoro tego nie zrobiłem, to znaczy, że zgody nie wyrażam. I proszę mi tu takich rzeczy nie imputować. :]

Masz głos, ale go nie używasz=zgadzasz się na wybór reszty narodu. A jeśli uważasz, że jest źle i sam masz jakieś pomysły, to kto ci zabrania działać? Widzisz, że ktoś w twoim kraju kłamie, nie dotrzymuje obietnic, ale tylko stoisz z boku i pozwalasz mu na to.
Stig писал(а):

Oj, żebyś się nie zdziwł jak wiele osób to kupuje. Gdyby nie kupowali, teatr nie byłby potrzebny. Ludzie nie wymagają od polityków realnych działań. Wystarczy im show w postaci wojenek o samolot i to czy moi tamtym dopier..lą czy nie.

Właśnie tacy ludzie często nie głosują. Dla mnie niegłosowanie nie jest oznaką oświecenia, a bardziej kojarzy się z poprzednim systemem.
golem

СообщениеДобавлено: Вт Апр 27, 2010 7:47 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):

Цитата:

Tylko jeden ogólnik? Coś słabo... O konkretach w stosunkach polsko-rosyjskich napisałem ja, więc może ty napiszesz coś odnośnie stosunków polsko-niemieckich? I druga rzecz - jakie korzyści osobiście odniosłeś z poprawy tych stosunków?

Stosunki z Rosją i Niemcami to był jak zaznaczyłem tylko przykład. Można to oczywiście ciągnąć np. wycofanie wojsk z Iraku.
Co do stosunków z Rosją mamy np. zakończenie embarga na handel mięsem i produkcją roślinną, umowę o żegludze na Zalewie Wiślanym, kontrakt gazowy. Dzisiaj mówi się o lotach do Kaliningradu i Japonii.
Odnośnie stosunków z Niemcami. Formalnie zawsze były dobre. Faktycznie Niemcy nie mogli patrzeć na Kaczyńskiego. Nowe otwarcie Tuska z Niemcami oznacza dodatkowego sojusznika w sprawie np. budżetu UE na kolejne lata. Tutaj rezultat poprawy stosunków będzie miał charakter długofalowy.
Цитата:
Цитата:
Oczywiście. Tyle że nie kłamstw ale przesadnych obietnic. Oni przecież do końca nie wiedzą co będzie można zrealizować.

Cóż za piękne eufemizmy. Obietnica, której z góry wiem, że nie dotrzymam, to zwykłe kłamstwo. A jeśli nie wiem, czy będę mógł obietnicę zrealizować, to nie powinienem obiecywać, prawda? Tyle teorii.

Niezupełnie. Każdy przedstawia swój program przed wyborami. Nie wie więc czy wygra wybory a jeżeli wygra to jaki będzie układ w parlamencie i co będzie mógł zrealizować a czego nie. Trzymając się Twojej logiki. Partie niczego nie powinny obiecywać /czyli w ogóle nie powinny przedstawiać swojego programu/ bo przecież nie ma żadnej gwarancji co do tego w jakim stopniu będą mogły go realizować skoro nie wiedzą przed wyborami ile dostaną mandatów. To jest kuriozum.

Цитата:
Teraz praktyka. Niestety z przykrością stwierdzam, że kompletnie nie zrozumiałeś mojego stosunku do polityki. Ja od nikogo nie oczekuję czarno-białych rozwiązań. Zgniłe kompromisy, manipulacje, socjotechnika i mówiąc wprost - kłamstwo i robienie z ludzi idiotów to stałe elementy polityki. Po prostu taka jej natura i nie widzę w tym nic złego. Nie wymagam od polityków uczciwości, bo to byłoby absurdem. Dziwi mnie tylko jak można też to dostrzegać, a mimo to się na to nabierać.

Nabierają się tylko ci którzy wierzą że politycy spełniają wszystkie swe obietnice. W Polsce mamy tyle różnego rodzaju wyborów że gdyby ludzie rzeczywiście uznali się za oszukanych przez Tuska to daliby mu o tym znać np. w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tymczasem większości społeczeństwa polityka rządu ciągle odpowiada i to po 2,5 roku rządzenia. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Dotychczas każdy rząd po wygranych wyborach systematycznie tracił.
Dla mnie ważne jest żeby politycy spełnili te postulaty które mnie interesują. Przy czym elementem kontroli są nie tylko same wybory ale i sondaże. Partia rządząca kierując się sondażami ma orientację co do tego czy dane posunięcie zyskuje akceptację społeczną czy też nie vide Tusk i internauci. Jeżeli natrafia na sprzeciw elektoratu to się wycofuje. Co ważne protesty społeczne nie mają takiej mocy. Kiedy protestuje Śniadek to rząd kopie go w d.... albo pryska gazem z 2 powodów. Po pierwsze dlatego że Śniadek nie ma racji. Po drugie dlatego że to nie elektorat Tuska. Internauci to co innego. Tu Tusk ma poparcie i dlatego liczy się z ich zdaniem. Podobnie jest z innymi środowiskami popierającymi Platformę. Nie trzeba więc czekać do wyborów żeby wyrazić swoje zdanie.
Цитата:
Dziwi mnie jak można mylić i mieszać teorię z praktyką. Jest sprzedawca, o którym wiesz, że cię kantuje, a mimo to u niego kupujesz. Dla mnie jest to zachowanie irracjonalne, a on robi tylko swoją robotę. Jeśli ktoś komuś wchodzi na głowę, to nie jest winny ten kto wchodzi, tylko ten, który sobie da wejść. Smile

Jeżeli masz 3 sprzedawców jabłek z których jeden kantuje Cię mniej niż inni. To masz do wyboru kupić u niego albo nie jeść jabłek i obrazić się na rzeczywistość. Ja lubię jabłka.
A poważnie : o kantach nie ma mowy w tym sensie że program nie jest tworzony po to aby oszukać ludzi. Jest maksymalistyczny a co za tym idzie możliwy do spełnienia tylko przy absolutnej dominacji partii która wymyśliła program. W warunkach polskich na razie nie do ziszczenia. Chociaż Platforma powoli zbliża się do ideału tj. pełni władzy.
Цитата:
golem писал(а):

Firma rozwija się od dwudziestu lat, niezależnie od tego kto rządzi.

Tyle że w różnym tempie.
Stig

СообщениеДобавлено: Вт Апр 27, 2010 11:49 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Stig писал(а):
Odwracasz kota ogonem.

Ja mogę powiedzieć, to samo, ale powiem tak: ty próbujesz dorobić teorię, a w rzeczywistości uciekasz od odpowiedzialności.

No to ja też wam mogę odpowiedzieć, że próbujecie dorobić teorię, żeby nie czuć się źle przy wrzucaniu głosu do urny. I tak możemy sobie grać w ping-ponga jeszcze długo. :]

agata_88 писал(а):
Stig писал(а):
Zgodę na rządy partii, weźmy na przykład obecne rządy PO, wyraziłbym wtedy, gdybym oddał na nich głos. Skoro tego nie zrobiłem, to znaczy, że zgody nie wyrażam. I proszę mi tu takich rzeczy nie imputować. :]

Masz głos, ale go nie używasz=zgadzasz się na wybór reszty narodu.

Przedziwna teoria. Powtarzam jeszcze raz, głosuję - wyrażam swoją wolę, nie głosuję - nie wyrażam. To, że nie poszłaś pod sejm protestować w sprawie zmiany zasad przeprowadzenia matury, nie znaczy chyba, że ci się ta zmiana podoba i ją popierasz, prawda?

agata_88 писал(а):
A jeśli uważasz, że jest źle i sam masz jakieś pomysły, to kto ci zabrania działać? Widzisz, że ktoś w twoim kraju kłamie, nie dotrzymuje obietnic, ale tylko stoisz z boku i pozwalasz mu na to.

Znowu to samo... :/ To ty mu pozwalasz, bo wrzucając głos do urny, godzisz się na taki układ i akceptujesz zasady. Ja stojąc z boku, ani tego nie popieram, ani nie jestem przeciwny. Mnie kłamstwa, niedotrzymane nieobietnice nie obchodzą, bo to nie mnie ktoś okłamał itd. Zresztą kłamstwo, manipulację uważam za coś normalnego, każdy to robi i nie ma w tym nic złego. Ale jeżeli ktoś się daje na tym przyłapać, no to sorry gregory... Trzeba było skuteczniej mną manipulować, a jak nie umiesz, to nie dostaniesz tego, o co ci chodzi. :]

agata_88 писал(а):
Stig писал(а):

Oj, żebyś się nie zdziwł jak wiele osób to kupuje. Gdyby nie kupowali, teatr nie byłby potrzebny. Ludzie nie wymagają od polityków realnych działań. Wystarczy im show w postaci wojenek o samolot i to czy moi tamtym dopier..lą czy nie.

Właśnie tacy ludzie często nie głosują. Dla mnie niegłosowanie nie jest oznaką oświecenia, a bardziej kojarzy się z poprzednim systemem.

Trzeba odróżnić dwie grupy niegłosująych. Ci, których polityka nie interesuje, leją na to, mają pretensje, że obietnice nie zostały spełnione i takich jest przeważająca większość. Druga grupa to ci, którzy na bierząco obserwują to co się dzieje, znają zasady, rozumieją, że polityk nie jest od spełniania obietnic, dostrzegają socjotechnikę i manipulacje i z tego powodu nie głosują. Z tego samego powodu nie kupuję parówek. Po prostu gówien nie mam zwyczaju jadać. Ale jak ktoś lubi, to proszę bardzo, niech je - nikomu nie bronię. Smile Tylko niech mi nie próbuje wmówić, że to co je, nie jest gównem.
Stig

СообщениеДобавлено: Вт Апр 27, 2010 12:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Stosunki z Rosją i Niemcami to był jak zaznaczyłem tylko przykład. Można to oczywiście ciągnąć np. wycofanie wojsk z Iraku.
Co do stosunków z Rosją mamy np. zakończenie embarga na handel mięsem i produkcją roślinną, umowę o żegludze na Zalewie Wiślanym, kontrakt gazowy. Dzisiaj mówi się o lotach do Kaliningradu i Japonii.
Odnośnie stosunków z Niemcami. Formalnie zawsze były dobre. Faktycznie Niemcy nie mogli patrzeć na Kaczyńskiego. Nowe otwarcie Tuska z Niemcami oznacza dodatkowego sojusznika w sprawie np. budżetu UE na kolejne lata. Tutaj rezultat poprawy stosunków będzie miał charakter długofalowy.

Zakończenie emgarga - ok, to jest konkret. Żegluga na zalewie Wiślanym - raczej marginalna sprawa. Kontrakt gazowy - specjaliści mówią, że to raczej porażka, ale akurat tutaj rządu bym nie winił. Po prostu silniejszy narzuaca swoje warunki. Natomiast odnośnie stosunków polsko-niemieckich nie napisałeś żadnych konkretów. A coś z polityki wewnętrznej? Coś co dotyka przecietnego obywatela?

Цитата:
Niezupełnie. Każdy przedstawia swój program przed wyborami. Nie wie więc czy wygra wybory a jeżeli wygra to jaki będzie układ w parlamencie i co będzie mógł zrealizować a czego nie. Trzymając się Twojej logiki. Partie niczego nie powinny obiecywać /czyli w ogóle nie powinny przedstawiać swojego programu/ bo przecież nie ma żadnej gwarancji co do tego w jakim stopniu będą mogły go realizować skoro nie wiedzą przed wyborami ile dostaną mandatów. To jest kuriozum.

Dlaczego kuriozium? Logiczne jest, że jeżeli partie nie wiedzą ile dostaną mandatów, to powinny zastrzec, że nie wiedzą też jakie obietnice zrealizują i każda rzecz z programu może wypaść (wygodne, nie? Smile). To jedynie teoria, choć wg mnie bardzo logiczna. Ale to jest mało istotna rzecz. Co z obietnicami, o których z góry wiadomo, że nie zostaną spełnione?

Цитата:
Nabierają się tylko ci którzy wierzą że politycy spełniają wszystkie swe obietnice. W Polsce mamy tyle różnego rodzaju wyborów że gdyby ludzie rzeczywiście uznali się za oszukanych przez Tuska to daliby mu o tym znać np. w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tymczasem większości społeczeństwa polityka rządu ciągle odpowiada i to po 2,5 roku rządzenia. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było. Dotychczas każdy rząd po wygranych wyborach systematycznie tracił.
Dla mnie ważne jest żeby politycy spełnili te postulaty które mnie interesują. Przy czym elementem kontroli są nie tylko same wybory ale i sondaże. Partia rządząca kierując się sondażami ma orientację co do tego czy dane posunięcie zyskuje akceptację społeczną czy też nie vide Tusk i internauci. Jeżeli natrafia na sprzeciw elektoratu to się wycofuje. Co ważne protesty społeczne nie mają takiej mocy. Kiedy protestuje Śniadek to rząd kopie go w d.... albo pryska gazem z 2 powodów. Po pierwsze dlatego że Śniadek nie ma racji. Po drugie dlatego że to nie elektorat Tuska. Internauci to co innego. Tu Tusk ma poparcie i dlatego liczy się z ich zdaniem. Podobnie jest z innymi środowiskami popierającymi Platformę. Nie trzeba więc czekać do wyborów żeby wyrazić swoje zdanie.

Ewenement "niespadających słupków" wynika z kilku powodów. Po pierwsze PO ma świetnych PR-owców. Pod względem socjotechniki są kilka poziomów wyżej niż pozostałe partie (tutaj ogromny plus za profesjonalizm i chyba można powiedzieć, że za talent - przynajmniej w przypadku Tuska). Do tego dochodzi świetnie dobrany target, a raczej idealne dopasowanie marketingu do wymagań targetu. Kolejna rzecz to zamkniecie polskiej sceny politycznej - gwarancja, że nikt nowy się nie wciśnie. Kolejna, wiążąca się trochę z poprzenią, to słabość przeciwników. W przeciwieństwie do Tuska, Jareczek jest mistrzem robienia złego wrażenia, lewica jest skończona (choć Napieralski wizerunkowo idzie w bardzo dobrym, powiedziałbym "tuskowym" kierunku; ale nie zmienia to faktu, że masa roboty przed nimi), PSL to przystawka - chłopaki siedzą cicho, mają swoje stołki, pilnują KRUS-u i im to wystarcza. W tej sytuacji PO uzbrojone w świetne narzędzia socjotechniczne, ze słabymi konkurentami jeszcze długo utrzyma takie poparcie.

Co do sondaży, to jest podwójny paradoks. Wiadmo, że polityk nie jest od tego, żeby realizować "wolę narodu", tylko, żeby zdobyć władzę i się przy niej utrzymać. Postępowanie wg sondaży jest świetnym do tego narzędziem, a przy okazji lud dostaje to, co chce.

Цитата:
Jeżeli masz 3 sprzedawców jabłek z których jeden kantuje Cię mniej niż inni. To masz do wyboru kupić u niego albo nie jeść jabłek i obrazić się na rzeczywistość. Ja lubię jabłka.

Rzecz w tym, że wszyscy trzej kantują tak samo. Tobie wydaje się, że jeden kantuje mniej, bo działa zasada lubienia, mówi to, co chcesz usłyszeć, itd. Ja się na takie rzeczy nie nabieram i bez jabłek się obędę. Natomiast lubię popatrzeć jak się inni nabierają. Wink

Цитата:
Tyle że w różnym tempie.

No to teraz tempo rozwoju mamy najwolniejsze od kilkunastu lat. Laughing
golem

СообщениеДобавлено: Вт Апр 27, 2010 4:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
golem писал(а):

Zakończenie emgarga - ok, to jest konkret. Żegluga na zalewie Wiślanym - raczej marginalna sprawa. Kontrakt gazowy - specjaliści mówią, że to raczej porażka, ale akurat tutaj rządu bym nie winił. Po prostu silniejszy narzuaca swoje warunki. Natomiast odnośnie stosunków polsko-niemieckich nie napisałeś żadnych konkretów.

A jakie tu mają być konkrety. Jesteśmy krajami Unii i NATO. Stosunki są więcej niż poprawne i to trzeba utrzymać żeby Niemcy nie szaleli przy budżecie. Z największym płatnikiem do budżetu unijnego trzeba mieć dobre stosunki bo inaczej można dostać po kieszeni.
Цитата:
A coś z polityki wewnętrznej? Coś co dotyka przeciętnego obywatela?

Akurat wszystkie powyższe sprawy dotykają szarego obywatela, ale proszę bardzo np. otwarcie korporacji prawniczych /ustawa PIS padła w TK/
Цитата:
Logiczne jest, że jeżeli partie nie wiedzą ile dostaną mandatów, to powinny zastrzec, że nie wiedzą też jakie obietnice zrealizują i każda rzecz z programu może wypaść (wygodne, nie? Smile).

To wie każdy a przynajmniej powinien wiedzieć.
Цитата:
To jedynie teoria, choć wg mnie bardzo logiczna. Ale to jest mało istotna rzecz. Co z obietnicami, o których z góry wiadomo, że nie zostaną spełnione?

Nie ma takich obietnic bo wyborcy są nieprzewidywalni. Można zgarnąć całą pulę i wtedy the sky is the limit.

Цитата:
Ewenement "niespadających słupków" wynika z kilku powodów. Po pierwsze PO ma świetnych PR-owców. Pod względem socjotechniki są kilka poziomów wyżej niż pozostałe partie (tutaj ogromny plus za profesjonalizm i chyba można powiedzieć, że za talent - przynajmniej w przypadku Tuska). Do tego dochodzi świetnie dobrany target, a raczej idealne dopasowanie marketingu do wymagań targetu. Kolejna rzecz to zamkniecie polskiej sceny politycznej - gwarancja, że nikt nowy się nie wciśnie. Kolejna, wiążąca się trochę z poprzenią, to słabość przeciwników. W przeciwieństwie do Tuska, Jareczek jest mistrzem robienia złego wrażenia, lewica jest skończona (choć Napieralski wizerunkowo idzie w bardzo dobrym, powiedziałbym "tuskowym" kierunku; ale nie zmienia to faktu, że masa roboty przed nimi), PSL to przystawka - chłopaki siedzą cicho, mają swoje stołki, pilnują KRUS-u i im to wystarcza. W tej sytuacji PO uzbrojone w świetne narzędzia socjotechniczne, ze słabymi konkurentami jeszcze długo utrzyma takie poparcie.

PR nie załatwia wszystkiego. Garnka nie napełni.
Opozycja jest faktycznie słaba ale układ nigdy nie jest zamknięty. Nawet w Wilk Brytanii wyskoczył ten trzeci a co dopiero u nas. Jeszcze niedawno szalał Lepper z Giertychem.
Цитата:
Co do sondaży, to jest podwójny paradoks. Wiadmo, że polityk nie jest od tego, żeby realizować "wolę narodu", tylko, żeby zdobyć władzę i się przy niej utrzymać. Postępowanie wg sondaży jest świetnym do tego narzędziem, a przy okazji lud dostaje to, co chce.

Skoro lud dostaje to czego chce to znaczy że polityk jest od tego żeby realizować wolę narodu. Oczywiście że pragnie on władzy ale nie otrzyma jej a już na pewno nie utrzyma jej bez realizowania woli wyborców /czyli części narodu./

Цитата:
Rzecz w tym, że wszyscy trzej kantują tak samo. Tobie wydaje się, że jeden kantuje mniej, bo działa zasada lubienia, mówi to, co chcesz usłyszeć, itd. Ja się na takie rzeczy nie nabieram i bez jabłek się obędę. Natomiast lubię popatrzeć jak się inni nabierają. Wink

Zasadnicza różnica. On nie mówi to co chcę usłyszeć, on robi to co chcę żeby robił. Skoro jesteśmy na forum związanym z tematyką rosyjską. Mówienie o poprawie stosunków polsko-rosyjskich nie byłoby dla mnie wystarczające i na pewno Tusk straciłby moje poparcie. Realna poprawa tych stosunków to poważny argument na rzecz PO /przynajmniej w moich oczach/. Tak więc o żadnym kancie nie ma tu mowy.

Цитата:
Цитата:
Tyle że w różnym tempie.

No to teraz tempo rozwoju mamy najwolniejsze od kilkunastu lat.

Mamy ogólnoświatowy kryzys. Biorąc pod uwagę te obiektywne okoliczności jest super.
agata_88

СообщениеДобавлено: Вт Апр 27, 2010 6:35 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Powtarzam jeszcze raz, głosuję - wyrażam swoją wolę, nie głosuję - nie wyrażam. To, że nie poszłaś pod sejm protestować w sprawie zmiany zasad przeprowadzenia matury, nie znaczy chyba, że ci się ta zmiana podoba i ją popierasz, prawda?

Tak gwoli ścisłości to zbieraliśmy podpisy, ale nic to nie zmieniło.
Jednak to akurat jest nieco inna sprawa, bo ja tamtego rządu nie popierałam od początku.
Stig писал(а):
No to ja też wam mogę odpowiedzieć, że próbujecie dorobić teorię, żeby nie czuć się źle przy wrzucaniu głosu do urny. I tak możemy sobie grać w ping-ponga jeszcze długo. :]

Dlatego zostawmy tę sprawę. Ja mam swoje argumenty, Ty masz swoje, jedno drugiego nie przekona, a ja chwilowo jestem trochę zajęta Wink. Nie liczę na to, że cię przekonam byś zaczął głosować
Stig

СообщениеДобавлено: Чт Апр 29, 2010 11:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
A jakie tu mają być konkrety. Jesteśmy krajami Unii i NATO. Stosunki są więcej niż poprawne i to trzeba utrzymać żeby Niemcy nie szaleli przy budżecie. Z największym płatnikiem do budżetu unijnego trzeba mieć dobre stosunki bo inaczej można dostać po kieszeni.

Skoro nie ma konkretów, stosunki są dobre (takie były już dwa lata temu), to nie mówmy o ich poprawie. Dorabiasz sobie argumenty?

golem писал(а):
Akurat wszystkie powyższe sprawy dotykają szarego obywatela, ale proszę bardzo np. otwarcie korporacji prawniczych /ustawa PIS padła w TK/

Ale to są niewarte uwagi szczegóły. Na konto PiSu można zaliczyć np. becikowe (lol). Przekonują cię takie argumenty?

golem писал(а):

Jasne, że powinien wiedzieć. I skoro wie i akceptuje taki układ, to powinien też umieć głośno powiedzieć, że nie przeszkadza mu, że ktoś mówi co innego, a robi co innego. Tak samo jak zjadacz parówek powinien umieć głośno powiedzieć, że nie przeszkadza mu, że je pomielone wymiona, skóry i inne odpady.

golem писал(а):
Nie ma takich obietnic bo wyborcy są nieprzewidywalni. Można zgarnąć całą pulę i wtedy the sky is the limit.

Nie zrozumiałeś. Są takie obietnice, które niezależnie od osiągniętego wyniku spełnione nie będą.

golem писал(а):
Opozycja jest faktycznie słaba ale układ nigdy nie jest zamknięty. Nawet w Wilk Brytanii wyskoczył ten trzeci a co dopiero u nas. Jeszcze niedawno szalał Lepper z Giertychem.

Układ jest zamknięty, bo nikt bez finansowania z budżetu do gry nie wejdzie. A PR załatwia dzisiaj wszystko. Właśnie dlatego, że o tym nie wiesz, chodzisz na wybory. Wink

golem писал(а):
Zasadnicza różnica. On nie mówi to co chcę usłyszeć, on robi to co chcę żeby robił.

Na tym polega skuteczne mówienie, co chcesz usłyszeć, żeby wydawało ci się, że polityk nie tylko mówi, ale i robi. Wink Nie wiem skąd w ogóle założenie, że jeden ze sprzedawców mniej kantuje... Mniej kantuje, bo...? Bo tak ci się wydaje? A może lepiej kantuje i tego nie dostrzegasz? Może po prostu go lubisz i dlatego uważasz, że mniej kantuje?

golem писал(а):
Mamy ogólnoświatowy kryzys. Biorąc pod uwagę te obiektywne okoliczności jest super.

Otóż to, mamy kryzys. A więc to, kto "kieruje firmą" to drugorzędna sprawa.

Последний раз редактировалось: Stig (Чт Апр 29, 2010 11:23 pm), всего редактировалось 2 раз(а)
Stig

СообщениеДобавлено: Чт Апр 29, 2010 11:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Tak gwoli ścisłości to zbieraliśmy podpisy, ale nic to nie zmieniło.
Jednak to akurat jest nieco inna sprawa, bo ja tamtego rządu nie popierałam od początku.

A to, że ktoś podpisów przeciw nie zbiera, znaczy, że automatycznie godzi się na coś? Błagam cię...

agata_88 писал(а):
Dlatego zostawmy tę sprawę. Ja mam swoje argumenty, Ty masz swoje, jedno drugiego nie przekona, a ja chwilowo jestem trochę zajęta Wink. Nie liczę na to, że cię przekonam byś zaczął głosować

Jak się nie ma czasu, to się nie siedzi na forum. : P
polka

СообщениеДобавлено: Пт Апр 30, 2010 6:41 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
zaczął głosować

Sama nie wiem co o głosowaniu myśleć Confused miałam na Napieralskiego ale i tak byłyby to zmarnowane głosy Confused miałam nie iść na wybory ale chyba zagłosuje na Komorowskiego Wink
golem

СообщениеДобавлено: Пт Апр 30, 2010 6:55 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
golem писал(а):

Skoro nie ma konkretów, stosunki są dobre (takie były już dwa lata temu), to nie mówmy o ich poprawie. Dorabiasz sobie argumenty?

Za PIS oficjalnie stosunki były dobre. W rzeczywistości było inaczej. To się zmieniło. Yaro na przykład nie dostałby by nigdy Nagrody Karola Wielkiego.

Цитата:
golem писал(а):

Ale to są niewarte uwagi szczegóły. Na konto PiSu można zaliczyć np. becikowe (lol). Przekonują cię takie argumenty?

Oczywiście że przekonują. Zawsze można napisać że wszystko jest niewartym uwagi szczegółem. Rozumiem że dla Ciebie dopiero obietnica 100 milionów na głowę nie byłaby takim szczegółem ale to se ne vrati.
Цитата:
golem писал(а):

Jasne, że powinien wiedzieć. I skoro wie i akceptuje taki układ, to powinien też umieć głośno powiedzieć, że nie przeszkadza mu, że ktoś mówi co innego, a robi co innego. Tak samo jak zjadacz parówek powinien umieć głośno powiedzieć, że nie przeszkadza mu, że je pomielone wymiona, skóry i inne odpady.

Masz uproszczoną wizję polityki Wink To że nie zostaną spełnione wszystkie obietnice nie znaczy że nic nie zostanie zrobione. Politycy którzy nic nie robią dla elektoratu długo nie pociągną a ponieważ chcą rządzić to muszą realizować postulaty wyborców /przynajmniej ich część/.
Цитата:
golem писал(а):

Nie zrozumiałeś. Są takie obietnice, które niezależnie od osiągniętego wyniku spełnione nie będą.

Chyba lot na Marsa ale politycy nie składają obietnic oczywiście niespełnialnych. Zostaliby łatwo wypunktowani w kampanii wyborczej.
Цитата:
golem писал(а):

Układ jest zamknięty, bo nikt bez finansowania z budżetu do gry nie wejdzie. A PR załatwia dzisiaj wszystko. Właśnie dlatego, że o tym nie wiesz, chodzisz na wybory.

Ciekawe więc jakim cudem przegrało swego czasu SLD czy AWS. Mieli pełnię władzy. PR jaki chcieli. To nie pieniądze z budżetu załatwiają sprawę tylko wyborcy. Rządząca partia bez względu na PR poniesie klęskę kiedy odwróci się od niej elektorat. Samoobrona też brała subwencje /i to nie małe/ i gdzie jest teraz Laughing Laughing
Цитата:
golem писал(а):
Zasadnicza różnica. On nie mówi to co chcę usłyszeć, on robi to co chcę żeby robił.

Na tym polega skuteczne mówienie, co chcesz usłyszeć, żeby wydawało ci się, że polityk nie tylko mówi, ale i robi.

To Twoje zdanie. Ja uważam inaczej. Obecny rząd robi to co chciałem żeby robił więc jestem zadowolony. Poprawa stosunków z Rosją na czym mi zależało jest faktem i wynika z działania a nie z mówienia o nim Wink

Цитата:
golem писал(а):

Otóż to, mamy kryzys. A więc to, kto "kieruje firmą" to drugorzędna sprawa.
[/quote]
Nie jest sprawą drugorzędną bo można było w warunkach kryzysu dobić naszą gospodarkę kretyńskim planem ratunkowym.
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Апр 30, 2010 7:56 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
A to, że ktoś podpisów przeciw nie zbiera, znaczy, że automatycznie godzi się na coś?

Ja tego nie powiedziałam, to jest nadinterpretacja Smile Oczywiście, że tak nie jest. O tych podpisach powiedziałam na marginesie.
Stig

СообщениеДобавлено: Пт Апр 30, 2010 1:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Za PIS oficjalnie stosunki były dobre. W rzeczywistości było inaczej. To się zmieniło. Yaro na przykład nie dostałby by nigdy Nagrody Karola Wielkiego.

Błagam cię... W rzeczywistości było inaczej, bo Jarek nie dostał Nagrody Karola Wielkiego? Laughing

golem писал(а):
Oczywiście że przekonują. Zawsze można napisać że wszystko jest niewartym uwagi szczegółem. Rozumiem że dla Ciebie dopiero obietnica 100 milionów na głowę nie byłaby takim szczegółem ale to se ne vrati.

Widzisz, źle rozumiesz. Mnie obietnice nie jarają, w przeciwieństwie do ciebie. Wink

golem писал(а):
Masz uproszczoną wizję polityki Wink To że nie zostaną spełnione wszystkie obietnice nie znaczy że nic nie zostanie zrobione. Politycy którzy nic nie robią dla elektoratu długo nie pociągną a ponieważ chcą rządzić to muszą realizować postulaty wyborców /przynajmniej ich część/.

Za to ty masz naiwną wizję polityki. Smile Przykład PO pokazuje, że można być mistrzem w nic nie robieniu i ciągnąć bardzo długo. Wink

golem писал(а):
Chyba lot na Marsa ale politycy nie składają obietnic oczywiście niespełnialnych. Zostaliby łatwo wypunktowani w kampanii wyborczej.

lol Myślałem, że się domyślisz o co mi chodzi, ale widzę, że nie da rady. Więcej podpowiedzi już nie będzie.

golem писал(а):
Ciekawe więc jakim cudem przegrało swego czasu SLD czy AWS. Mieli pełnię władzy. PR jaki chcieli. To nie pieniądze z budżetu załatwiają sprawę tylko wyborcy. Rządząca partia bez względu na PR poniesie klęskę kiedy odwróci się od niej elektorat. Samoobrona też brała subwencje /i to nie małe/ i gdzie jest teraz Laughing Laughing

Nie no, jeżeli tak oczywiste rzeczy trzeba ci tłumaczyć, to o czym my mówimy...? To, że masz kasę nie znaczy, że ją dobrze wykorzystasz. Ale jak nie masz dotacji budżetowych, to szanse na wprowadzenie partii do sejmu są praktycznie zerowe. Więc gadanie, że układ nie jest zamknięty to abstrakcja.

golem писал(а):
To Twoje zdanie. Ja uważam inaczej. Obecny rząd robi to co chciałem żeby robił więc jestem zadowolony. Poprawa stosunków z Rosją na czym mi zależało jest faktem i wynika z działania a nie z mówienia o nim Wink

Jeśli tak uważasz, to już twój problem. Mnie to nie przeszkadza, tak samo jak to, że ktoś je parówki. Ja się cieszę, że ja nie jem. :]

golem писал(а):
Nie jest sprawą drugorzędną bo można było w warunkach kryzysu dobić naszą gospodarkę kretyńskim planem ratunkowym.

Jest sprawą drugorzędną, bo najważniejsza jest i tak koniunktura.
Stig

СообщениеДобавлено: Пт Апр 30, 2010 2:01 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
Ja tego nie powiedziałam, to jest nadinterpretacja Smile Oczywiście, że tak nie jest. O tych podpisach powiedziałam na marginesie.

No więc nie jest tak, że jak ktoś nie wyraża własnego zdania, to automatycznie oznacza to zgodę, jak próbowałaś sugerować. Wink
golem

СообщениеДобавлено: Пт Апр 30, 2010 2:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
golem писал(а):

Błagam cię... W rzeczywistości było inaczej, bo Jarek nie dostał Nagrody Karola Wielkiego? Laughing
Nagroda przyznawana jest osobom zasłużonym w promowaniu pokoju i jedności w Europie. To tylko przykład za kogo w Europie uważają Tuska Niemcy. Kaczyński był tylko kartoflem, rozrabiaczem. Odpowiednio do tego zostalibyśmy potraktowani przy dzieleniu tortu gdyby jeszcze porządził .
Цитата:
golem писал(а):

Widzisz, źle rozumiesz. Mnie obietnice nie jarają, w przeciwieństwie do ciebie. Wink

Mnie jarają wyłącznie spełnione obietnice Wink i to co już zostało zrobione satysfakcjonuje mnie.

Цитата:
golem писал(а):

Za to ty masz naiwną wizję polityki. Smile Przykład PO pokazuje, że można być mistrzem w nic nie robieniu i ciągnąć bardzo długo. Wink

Najwyraźniej nie przyszło Ci do głowy że zwolennicy PO popierają tę partię właśnie dlatego że coś robi a nie tylko obiecuje Wink

Цитата:
Nie no, jeżeli tak oczywiste rzeczy trzeba ci tłumaczyć, to o czym my mówimy...? To, że masz kasę nie znaczy, że ją dobrze wykorzystasz. Ale jak nie masz dotacji budżetowych, to szanse na wprowadzenie partii do sejmu są praktycznie zerowe. Więc gadanie, że układ nie jest zamknięty to abstrakcja.
Żeby twierdzić że układ jest zamknięty należałoby poczekać przynajmniej kilka lat. Chwilowo na to za wcześnie.

Цитата:
Jeśli tak uważasz, to już twój problem. Mnie to nie przeszkadza, tak samo jak to, że ktoś je parówki. Ja się cieszę, że ja nie jem. :]

Ależ jesz i to tak długo jak długo mieszkasz w tym kraju. Możesz ignorować politykę ale ona nie zignoruje ciebie. I będziesz fikał tak jak ci politycy na których nie głosujesz każą. Płacił takie podatki jakie ustalą i stosował się do przepisów , które wymyślą Wink
Цитата:
golem писал(а):

Jest sprawą drugorzędną, bo najważniejsza jest i tak koniunktura.

Wiele krajów zmarnowało okresy koniunktury. Inne dobrze przetrwały okresy dekoniunktury / jak Polska/. Koniunktura jedno a rząd drugie. Zły rząd spieprzy najlepszy okres. Dobry poradzi sobie nawet w najtrudniejszym czasie.
Stig

СообщениеДобавлено: Пт Апр 30, 2010 10:46 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Nagroda przyznawana jest osobom zasłużonym w promowaniu pokoju i jedności w Europie. To tylko przykład za kogo w Europie uważają Tuska Niemcy. Kaczyński był tylko kartoflem, rozrabiaczem. Odpowiednio do tego zostalibyśmy potraktowani przy dzieleniu tortu gdyby jeszcze porządził .

Oj, pięknie platformerska propaganda przez ciebie przemawia. Jeśli w to naprawdę wierzysz, to współczuję, ale jednocześnie bardzo mnie to cieszy. Wink

Цитата:
Mnie jarają wyłącznie spełnione obietnice Wink i to co już zostało zrobione satysfakcjonuje mnie.

No to zbyt wiele okazji do podjarania nie masz. :]

Цитата:
Najwyraźniej nie przyszło Ci do głowy że zwolennicy PO popierają tę partię właśnie dlatego że coś robi a nie tylko obiecuje Wink

A tobie nie przyszło do głowy, że zwolennikom PO tak się tylko wydaje. Wink

Цитата:
Żeby twierdzić że układ jest zamknięty należałoby poczekać przynajmniej kilka lat. Chwilowo na to za wcześnie.

Wiesz, może coś, co ty zobaczysz za kilka lat, ja widzę już teraz.

Цитата:
Możesz ignorować politykę ale ona nie zignoruje ciebie.

Kobiety na traktory? Laughing

golem писал(а):
I będziesz fikał tak jak ci politycy na których nie głosujesz każą. Płacił takie podatki jakie ustalą i stosował się do przepisów , które wymyślą Wink

Ty fikasz tak samo jak ja, tylko różnica jest między nami taka, że ty lecisz jeszcze do urny podziękować za to, że każą ci fikać. Masochizm. Wink Ja do zasad muszę się oczywiście dostosować, ale przynajmniej mam tę satysfakcję, że nie przykładam do tego ręki.

golem писал(а):
Wiele krajów zmarnowało okresy koniunktury. Inne dobrze przetrwały okresy dekoniunktury / jak Polska/. Koniunktura jedno a rząd drugie. Zły rząd spieprzy najlepszy okres. Dobry poradzi sobie nawet w najtrudniejszym czasie.

No widzisz, jak była dobra koniunktura, to Jarek sobie radził. Jak była zła, Tusk też sobie poradził. Ergo - nie ma większej różnicy między tymi panami. Oczywiście oprócz tego, że jednego lubisz, a drugiego nie.

Nasza rozmowa w tej chwili nie ma już sensu, bo nie ma w niej żadnej merytoryki, a jest tylko zwykłe odbijanie piłeczki. Zostańmy przy swoim - ja jestem zadowolony, że nie chodzę na wybory i że ty chodzisz, ty też jesteś zadowolony, że chodzisz. O ile upadek rynku parówkarskiego mnie za bardzo by nie dotknał, to upadek "rynku" politycznego na pewno uderzyłby w moje interesy. Aby tak się nie stało, ktoś musi wykonywać czarną robotę i ten rynek podtrzymywać. Więc do dzieła! Wink

I jeszcze jedno pytanie na koniec. Jadasz parówki? Twisted Evil
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4 ... 22, 23, 24  След.
Страница 3 из 24

Перейти: