Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Wyrob wedlin,sposobem domowym.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
jur

СообщениеДобавлено: Вт Дек 29, 2009 9:16 pm    Заголовок сообщения: Wyrob wedlin,sposobem domowym. Ответить с цитатой

Opiszcie swoje doświadczenia w tej dziedzinie
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
agata_88

СообщениеДобавлено: Вт Дек 29, 2009 10:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja mam tylko doświadczenie w jedzeniu takich wędlin Smile Moja rodzinka, mieszkająca w okolicach Łomży produkuje własne wędliny, kiełbasy, ale tylko na własny użytek.
Stig

СообщениеДобавлено: Ср Дек 30, 2009 12:42 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Łolaboga, kolega fora pomylił! Shocked

Wink
jur

СообщениеДобавлено: Ср Дек 30, 2009 9:53 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mam na myśli receptury rosyjskie, białruskie,ukrainskie.Mam ogródek dziakłowy na któym po raz pierwszy wędziłem schab i karczek.Bardzo pyszne,chciałbym zrobic kiełbasę ,i szukam receptury.Ukrainską znalazłem na necie.Temat jak temat . Bardziej przyjemny od konfliktow i tego wytykania u kogo jest lepiej itp.Przez żołądek do serca -czy nie tak?
agata_88

СообщениеДобавлено: Ср Дек 30, 2009 10:16 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Temat bardzo dobry, nie słuchaj towarzysza Stig : )
Tylko nie wiem czy ktoś zna takie receptury, robi własne wędliny. Jakbym czegoś się dowiedziała to dam znać.
jur писал(а):
receptury rosyjskie, białruskie,ukrainskie.

A polskie nie?
jur

СообщениеДобавлено: Ср Дек 30, 2009 11:06 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Polskie mam,ale jak zdobędziesz z okolic Łomży przepis to po zrobieniu przeslę - troszeczke.
Jubus
Гость

СообщениеДобавлено: Ср Дек 30, 2009 1:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

U mnie w domu na święta wszelkiego rodzaju są tylko wędliny spod Kraśnika ale receptur niestety nie znam, ale może uda się jakoś "z ciekawości" coś wydobyć.
Co do receptur białoruskich czy ukraińskich to zależy też o co dokładnie autorce chodzi, bo same receptury na wędliny są raczej chronione i trudno je zdobyć nawet polskie.
Co innego gdyby szło o dania mięsne pochodzenia białoruskiego czy ukraińskiego, na tym się znam i sam nawet 2 razy robiłem sznycel po grodzieńsku i maczankę czyli żeberka wieprzowe w wywarze maczane i pieczone. Z ukraińskich standardowo - kurczak po kijowsku i tego typu podobne.
jur

СообщениеДобавлено: Ср Дек 30, 2009 7:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wydobądź czekam.
ela

СообщениеДобавлено: Ср Дек 30, 2009 8:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Laughing Ja nie jestem w tej branży "specjalistą" nawet nie mam takich zapędów Smile ale może ponizszy link będzie przydatny.Smacznego! Rolling Eyes
http://supercook.ru/zz410-4.html
Jubus
Гость

СообщениеДобавлено: Ср Дек 30, 2009 9:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

jur писал(а):
Wydobądź czekam.

Nie tak szybko, może za tydzień, może za dwa, może za pół roku. Osoba która wyrabia takie wędliny jest już "wiekowa" i jeden z członków rodziny ma z nią kontakt i zaopatruje resztę familii więc to nie takie łatwe.
Uważam że powyższy link jest super bo są tam po prostu przepisy jak robić domowym sposobem różne wędliny. Tak należy też szukać, nie liczyć na receptury jakichś regionalnych i tradycyjnych wędlin czy wędlin, które ludzie robią na sprzedaż bo wiadomo że nikt tak swojego "sekretu" za darmo nie odda. Co innego przepis z książki(których zresztą jest niemało) czy internetu na domowy wyrób wędlin. Przepis a sprawdzona receptura to nie to samo, bo wg. przepisu możemy coś robić i 10 razy i za każdym razie coś spartolić, a w sprawdzonej recepturze cała gramatura i szczegóły dotyczące przygotowania są podane. W restauracjach czy jadłodalniach nikt nie robi wg. przepisu tylko dokładnej receptury i potrawa w dwóch miejscach może być robiona wg. tego samego przepisu ale różnych "zakładowych" receptur i różnie może smakować. To samo jest z wędlinami i innymi produktami spożywczymi.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Дек 30, 2009 11:00 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Fajnie się o tym mówi, domowy sposób etc a jak przyjdzie zabić świniaka własnoręcznie i go "rozebrać" to większość filozofów pęka. W domowym wyrobie wszystko trzeba umieć, od uboju poprzez rozbiór, trzeba wiedzieć jak przygotować jelita na tzw "flak", jakie proporcje wieprzowiny i wołowiny(to na kiełbasę), czym przyprawić, jak uwędzić a nawet jakim rodzajem drewna palić w wędzarni.
jur

СообщениеДобавлено: Чт Дек 31, 2009 8:42 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ela to jest super.
jur

СообщениеДобавлено: Чт Дек 31, 2009 8:46 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek masz rację,ja bym nie zabił,ale rozebrać - spoko.
Mirek

СообщениеДобавлено: Чт Дек 31, 2009 1:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A ja nie powiem nic bo boję się donosu do animalsów i losu Slobodana Miloszewicia(świeć Panie nad Jego duszą), bo jak zabijesz nienarodzone dziecko to jeszcze nic, gorzej jak zwierzaka. Co do wspomnianego procesu wyrabiania wędlin domowym sposobem to mam w tym spore doświadczenie i poznałem kilka szkół ale tylko co do kiełbasy. Szynki, boczki etc to specjalność moich bliskich krewnych, smak takich wędlin jest nieporównywalny z tymi znanymi ze sklepów, to zupełnie inne światy.
jur

СообщениеДобавлено: Сб Апр 23, 2011 6:09 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wiosenne wedzenie 2011

wojtek1973

СообщениеДобавлено: Сб Апр 23, 2011 7:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mnie wędzenie zazwyczaj się udawało, ale w tym roku 1,5 tygodnia marynowania, różnych przypraw
i … wszystko efektownie, w czwartek wieczór spłonęło. Tego co zostało nawet mój pies nie ruszył. Od piątku znów marynowanie ale już jest pieczone nie wędzone, efekt za kilkanaście minut.

Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Вт Май 03, 2011 4:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

jur писал(а):
Polskie mam,ale jak zdobędziesz z okolic Łomży przepis to po zrobieniu przeslę - troszeczke.

Oby tylko się nic nie zepsuło.
Smile

jur

СообщениеДобавлено: Вс Авг 21, 2011 8:48 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Koniec sierpnia 2011

Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Пн Авг 29, 2011 6:30 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Smaka tylko robisz. Wink
jur

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 08, 2012 7:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wciągu jednego zaledwie roku zjadamy nawet do kilku kilogramów substancji chemicznych dodawanych do żywności jako aromaty, barwniki, konserwanty, emulgatory, spulchniacze, regulatory kwasowości, środki zatrzymujące wodę. http://poradnikdomowy.pl/poradnikdomowy/1,117004,10944050,Ile_miesa_w_miesie.html
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: