Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Pobierz: Tajemnice Polskiej Polityki 1935-1945 (po polsku)
На страницу 1, 2  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Сен 02, 2009 12:24 am    Заголовок сообщения: Pobierz: Tajemnice Polskiej Polityki 1935-1945 (po polsku) Ответить с цитатой

Tajemnice Polskiej Polityki 1935-1945

Rosyjska Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) przedstawiła odtajnione dokumenty, które weszły do zbioru pod roboczym tytułem "Sekrety polskiej polityki zagranicznej. 1935-45".

W książce poruszono szereg aktualnych i obecnie kwestii, jak np. to, "czy można było rozwiązać problem bezpieczeństwa zbiorowego przed wtargnięciem Wehrmachtu do Polski i dlaczego tak się nie stało lub co przeszkodziło przywódcom politycznym tamtych czasów podjąć niezbędne działania w celu sformowania koalicji antyhitlerowskiej".

Są to czcze pytania, zwłaszcza, wobec prób rewizji historii drugiej wojny światowej i jej wyników, narzucenia pokoleniom XXI wieku tendencyjnych interpretacji tej historii.

Pobierz Tajemnice Polskiej Polityki 1935-1945 (po polsku)
http://www.rkw.3w.pl/_books/tajemnice_polskiej_polityki_pl.pdf

(wersja zrobiona autotranslatorem)

Wersja rosyjska (oryginał): http://www.rkw.3w.pl/_books/tajemnice_polskiej_polityki_ru.pdf

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Grzegorz

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 8:15 pm    Заголовок сообщения: Tłumaczenie na polski do kitu Ответить с цитатой

Jeżeli książkę na polski tłumaczyły te wasze "służby", to niezłą kichę zrobili. Pewnie Rain by to lepiej przetłumaczył w ramach zadań zleconych.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 9:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie pobrałem, nie czytałem, ale gdyby w Polsce tzw. służby (nieważne - SB, UOP, ABW, Agencja Wywiadu, itp. ...) zajmowały się działalnością wydawniczą, to za cholerę nie traktowałbym ich publikacji jako źródeł historycznych. I tyle ode mnie w temacie wydawnictwa SWR.
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:07 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Grzegorz писал(а):
Pewnie Rain by to lepiej przetłumaczył w ramach zadań zleconych.

No wiesz, tłumaczyć to nie pisać od nowa czy też wymyślać jakieś rzeczy. Jestem w Polsce od 13 roku życia i na zlecenie nie pracuję. Sad Jestem produktem studiów dziennych i doktorackich Uniwersytetu Warszawskiego. Czasami żałuję, że właściwych zleceń nie ma, bo wszystko robić muszę za friko, a liczy się w naszych czasach każdy grosz. Niestety...

ryhu писал(а):
Nie pobrałem, nie czytałem, ale gdyby w Polsce tzw. służby (nieważne - SB, UOP, ABW, Agencja Wywiadu, itp. ...) zajmowały się działalnością wydawniczą, to za cholerę nie traktowałbym ich publikacji jako źródeł historycznych. I tyle ode mnie w temacie wydawnictwa SWR.

Jeśli chodzi o te dokumenty czy archiwa, czy analizę jakichś protokołów nie wydaję mi się, żeby strona rosyjska miała coś podrabiać czy tworzyć od zera. Archiwa mamy bardzo duże, znacznie większe od IPN-owskich. Ja czytam książki, znam się trochę na historii i wiem dobrze bez żadnego odtajnienia akt, że Polska mogła bez żadnego problemu wraz z Hitlerem dokonać najazdu na ZSRR. Nie zdążyła, dużo kombinowała. Dla mnie jest oczywiste i tyle. Taka była wówczas sytuacja, taki Polska miała stosunek do Rosji Radzieckiej (i w ogóle do Rosji). A to czy Beck był agantem, czy prowadzono rozmowy o konkretach czy o innych rzeczach mnie absolutnie nie interesuje. Ja po prostu w to wierzę. Tak samo jak wielu Polaków uważa, że Rosja była i pozostaje wrogiem Polski.

Trzeba jednak odnotować, że owa publikacja jest bardzo symetryczna odpowiedź Rosji na polskie próby zmiany od lat istniejącej interpretacji pewnych zdarzeń historycznych. Niebawem się ukaże książka o polskich zbrodniach na Żydach. Oby tak dalej. Zawsze trzeba odpowiadać. Wojny mięsne, gazowe czy mleczne już nie są modne. Czasami słowo może tak urazić, że człowiek się nie podniesie...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain - nie próbuję dyskutować o zawartości publikacji, ale a priori podważam jej rzetelność, ze względu na "wydawcę". Od kiedy to służby (SWR, CIA, ABW, itp.) zajmują się odkrywaniem prawdy historycznej...? Od kiedy to powszechnie udostępniane publikacje tychże (takichże) służb, zwykło się uważać za ostatnią wersję prawdy..?!
ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Niebawem się ukaże książka o polskich zbrodniach na Żydach. Oby tak dalej.

Jeśli i owa publikacja firmowana będzie przez służby, to oczywiście będzie nader fachowa - w końcu od czasu "Protokołów mędrców Syjonu" sporo się musieli nauczyć. A i tradycja zobowiązuje...
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:32 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rzetelność jest taka jaka jest. Każdy może podważyć wszystko, to normalne. Radzieckie służby specjalne działały świetnie, dostarczały danych nawet w najtrudnieszych warunkach. Może kiełbasy i nie było, ale wywiad mieliśmy po prostu świetny, cała nasza kasa szła na takie właśnie pierdoły. Ja osobiście nigdy nie wierzę od razu i w 100% wszystkiemu, co publkijują, co piszą, co ogłaszają. Po przeczytaniu danego zbioru dochodzę do wniosku, że nie dowiedziałem się tak naprawdę niczego nowego. Co więcej, polska strona oficjalnie niczego nie komentuje, nie ma faktów czy kontrargumentów. Nie próbuje tych dokumentów zbadać czy zarządzać od strony rosyjskiej dostępu do nich. I ja to rozumiem, bo nic tam takiego nie ma czemu możnaby było zaprzeczać obiektywnie...
ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:47 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Radzieckie służby specjalne działały świetnie, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Ale grono ludzi, którzy mieli dostęp do prawdziwej, rzetelnej informacji dostarczanej przez te służby, było bardzo ograniczone. I dopiero na bazie tychże informacji, formułowano komunikaty dla szerokiej rzeszy odbiorców. I tak to działa wszędzie. Więc na każdy, szeroko upubliczniany materiał wywiadowczy, należy patrzeć nie jak na wykładnik prawdy obiektywnej, ale właśnie jak na środek służący (służba - służyć - nieprzypadkowa zależność) do osiągnięcia jakiegoś celu. Celu do jakiego te służby zostały powołane. I dlatego po prostu nie wierzę w takie "prawdy".
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W tym przypadku SWR chwali się tym, że w opublikowanym zbiorze przedstawiono materiały unikalne ze względu na to, że trafiały na biurko kierownictwa i Stalina bez żadnej analityki. Nie wiem czy Stalin był tak samo tępy jak np. Breżniew, ale ZSRR to kosztowało naprawdę wiele. Może i przechytrzył na pewnym etapie Hitlera i Anglików, ale poza tym był to skur...iel jakich mało.

Właśnie dlatego, że mamy doczynienia z pewną grą polityczną, zwykłych ludzi publikacja takiego zbioru nie zadowoli. Jest to kolejny skandal i odpowiedź dla polskich polityków, nie dla mas. Masy i tak wszystko obejrzą w wiadomościach wieczornych z oficjalnym komentarzem.

Takimi sprawami powinni się zajmować historycy (naukowcy, fachowcy), a najlepiej grupy historyków z obu krajów, żeby później razem, solidarnie wydać jakieś oświadczenie, zbiór, książkę. Czy doczekamy się pracy takich grup? Czy ktoś kiedyś zrobi to wszystko normalnie, należycie, nie dlatego, że zbliża się rocznica i trzeba szybko kogoś dyskredytować...

agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 10:58 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Takimi sprawami powinni się zajmować historycy (naukowcy, fachowcy), a najlepiej grupy historyków z obu krajów, żeby później razem, solidarnie wydać jakieś oświadczenie, zbiór, książkę. Czy doczekamy się pracy takich grup? Czy ktoś kiedyś zrobi to wszystko normalnie, należycie, nie dlatego, że zbliża się rocznica i trzeba szybko kogoś dyskredytować...

Trzeba być optymistą.
Rain писал(а):
Jestem w Polsce od 13 roku życia

A tak w ogóle, (wybaczcie, że na chwilę odbiegnę od tematu) jeśli można spytać to: ciężko Ci się było zaaklimatyzować?
ryhu

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 11:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain, jeśli służby coś ogłaszają, to zazwyczaj po to, aby trafiło to do szerokiego odbiorcy, nawet jeśli nominalnie owa informacja skierowana jest wybranego adresata. Samo ogłoszenie jest tu już grą operacyjną - żadne służby nie ujawniają swych atutów na początku licytacji. No chyba, że ich szefem zostaje pan Macierewicz, to wtedy określenie "tajne służby" traci swą zasadność Wink
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 11:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

agata_88 писал(а):
A tak w ogóle, (wybaczcie, że na chwilę odbiegnę od tematu) jeśli można spytać to: ciężko Ci się było zaaklimatyzować?

W takim wieku to nie był problem, było to coś bardzo naturalnego. Poza tym wystarczy na dowolnej imprezie w towarzystwie polskim powiedzieć, że nienawidzisz tych pie..nych kgb-owców i komuchów i juz jesteś swój, asymilacja czy pozbycie się akcentu staje się rzeczą zupełnie niepotrzebną... Smile Kgb-owców i komuchów rzeczywiście nienawidzę i mam ku temu masę powodów osobistych...

ryhu писал(а):
Rain, jeśli służby coś ogłaszają, to zazwyczaj po to, aby trafiło to do szerokiego odbiorcy, nawet jeśli nominalnie owa informacja skierowana jest wybranego adresata. Samo ogłoszenie jest tu już grą operacyjną - żadne służby nie ujawniają swych atutów na początku licytacji. No chyba, że ich szefem zostaje pan Macierewicz, to wtedy określenie "tajne służby" traci swą zasadność

Polacy i Rosjanie mają dzisiaj bez wątpienia bardzo dużo problemów, bo dyplomaci nie są już dyplomatami, politycy to ciągle te same stare polityczne prostytuki ((c)W.I. Lenin), a służby specjalne są specjalnie... dziwne... To w dużym skrócie i bez wulgaryzmów...

agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 03, 2009 11:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
W takim wieku to nie był problem, było to coś bardzo naturalnego. Poza tym wystarczy na dowolnej imprezie w towarzystwie polskim powiedzieć, że nienawidzisz tych pie..nych kgb-owców i komuchów i juz jesteś swój, asymilacja czy pozbycie się akcentu staje się rzeczą zupełnie niepotrzebną... Smile

Oto przykład jak wspólna historia może łączyć Smile
Rain писал(а):
pie..nych

Chodziło Ci o "pięknych"?
Grzegorz

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 8:34 am    Заголовок сообщения: Wszystko zgodnie z wytycznymi Ответить с цитатой

Rain napisał: "Ja osobiście nigdy nie wierzę od razu i w 100% wszystkiemu, co publkijują, co piszą, co ogłaszają."

Myślałby kto. A w dwa albo trzy dni od rozpoczęcia wojny w Gruzji Rain ogłosił na forum liczbę rzekomo "zamordowanych" Osetyjczyków w Gruzji. A na jakiej podstawie? Ano na podstawie rosyjskiej propagandy. Wiszący od roku na pierwszym miejscu na forum temat o gruzińskim "ludobójstwie" to nie jest czystą propagandą? Jest jak najbardziej. Rosja wielokrotnie w swojej historii dopuszczała się najróżniejszych zbrodni i podłości a teraz dla odwrócenia uwagi krzyczy "łapaj złodzieja".

Rain może nie wykonuje zadań sensu stricte służbowych, ale z pewnością jest agentem wpływu. Zasięg ma wprawdzie ograniczony bo odwołuje się głównie do Rosjan i ludzi z dawnego CCCP, ale i trochę Polaków, zafascynowanych rosyjskim językiem czy Rosją w ogóle, daje się na to nabrać.
ryhu

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 10:53 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Grzegorz писал(а):
może nie wykonuje zadań sensu stricte służbowych, ale z pewnością jest agentem wpływu

Masz na myśli nieświadome działanie, zgodne z intencją a poniekąd i z inspiracji służb? Jeśli tak, to owszem, każdy rozpowszechniający zgodnie z własnym najgłębszym przekonaniem, informacje sfabrykowane przez służby, jest agentem wpływu.
O tym właśnie pisałem powyżej - każdy materiał wywiadowczy, przygotowany i udostępniany dla szerokiego odbiorcy, jest elementem gry politycznej. A jako taki, nie stanowi treści naukowo obiektywnej.
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 12:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Grzegorz писал(а):
A w dwa albo trzy dni od rozpoczęcia wojny w Gruzji Rain ogłosił na forum liczbę rzekomo "zamordowanych" Osetyjczyków w Gruzji.

No i czy Rain się pomylił? Polskie środki masowego przekazu czekały 3 dni, aby pokazać rosyjskie czołgi wkraczające na tereny Gruzji, mówiono, że to agresja i wojna, którą zainicjowała właśnie Rosja. Zero informacji o zbombardowanych i zamordowanych. Proszę mi konkretnie powiedzieć, gdzie w moich postach i wypowiedziach widać kłamstwa na tym forum? Takich kłamstw na skalę masową, które ja obserwuję np. w polskich mediach to nigdzie nie znajdziecie. Ale, to się nazywa interpretacją...

Grzegorz писал(а):
Rain może nie wykonuje zadań sensu stricte służbowych, ale z pewnością jest agentem wpływu. Zasięg ma wprawdzie ograniczony bo odwołuje się głównie do Rosjan i ludzi z dawnego CCCP, ale i trochę Polaków, zafascynowanych rosyjskim językiem czy Rosją w ogóle, daje się na to nabrać.

To jest dla mnie i dla nas wszystkich dużym komplementem. Od 1991 roku wydajemy w Polsce "Rosyjski Kurier Warszawski". Od trzech lat mamy w swojej gazecie wersję polską. Co miesiąc kilkanaście tysięcy Polaków czyta to, co uważamy za słuszne, to, co jest naszym zdaniem prawdą. I bardzo się cieszymy z tego faktu, że w takim demokratycznym i wolnym kraju jak Polska, ktoś chcę posłuchać tej drugiej strony. Dołożymy starań, żeby forum się rozrastało i miało w Polsce jak najwięcej wpływu...

Grzegorz

СообщениеДобавлено: Пт Сен 04, 2009 6:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain ma to szczęście, że jako Rosjanin w Polsce, przedstawia Polakom rosyjski punkt widzenia i może sobie spokojnie po ulicach chodzić. Gdyby było odwrotnie to pewnie ani by zipnął. W innym temacie były tu jakieś lamenty nad Baterem, że go z pracy zwolnili bo wg. Rosjan obiektywnie, a wg Polaków nieobiektywnie, relacjonował wydarzenia w Rosji. Fundamentalna różnica pomiędzy Rosją i Polską jest taka, że w Polsce jak mieli coś do gościa, to najwyżej stracił pracę, w Rosji by po prostu dostał kulkę - jak to wielu rosyjskich dziennikarzy doświadczyło. Pamiętam wypowiedź redaktora naczelnego jednej z rosyjskich gazet - tuż po zabójstwie Politkowskiej, który się uskarżał, że raz na pół roku zabijają im dziennikarza. Ot wolność.
Mirek

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 9:13 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ad .Grzegorz
A co on takiego mówi, co zasługuje na utratę życia lub zdrowia? Jako Polak w swoim środowisku agituję za popieraniem Rosji, używam podobnych argumentów jak Rain i nikt nie chciał mi dotąd za to dowalić albo ubić. Ja słyszałem wśród polskich patriotów(oczywiście nie wśród zwolenników PO i PiSu) opinię, że kto jest antyrosyjski nie jest prawdziwym polskim patriotą. Co Ty na to?
ryhu

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 11:02 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):

w swoim środowisku agituję za popieraniem Rosji,

Że agitujesz, w to nie wątpię, ale w których kwestiach należy Rosję popierać, według ciebie?

Mirek писал(а):

słyszałem wśród polskich patriotów(oczywiście nie wśród zwolenników PO i PiSu) opinię, że kto jest antyrosyjski nie jest prawdziwym polskim patriotą.

W "Trybunie" (mniemam, iż mówisz o kręgu patriotów sympatyzujących z tym pismem) już około połowy sierpnia ukazał się artykuł, ujmujący zagadnienia 1-go i 17-go września w identyczny sposób, jak teraz to czynią badacze historii z rosyjskiej służby wywiadu. Źródeł historycznych, autor nie wskazał żadnych.

Ja tam obrażalski nie jestem i od nikogo za nic przeprosin nie wymagam, a wręcz przeciwnie. Jeśli komuś moje przeprosiny mogą sprawić ulgę, to potrafię dla dobra sprawy pokajać się za winy niezawinione. I w dyskutowanej właśnie sprawie nie o obarczenie kogokolwiek winą idzie (przynajmniej z mojej perspektywy tak to wygląda), ale o coś niepomiernie ważniejszego. A mianowicie o fałszowanie historii w imię partykularnych interesów politycznych. Lekceważąc w tej chwili, rosyjskie "odkrycia" historyczne i stawiane na ich podstawie zarzuty, stwarzamy zachętę do dalszych tego typu nadużyć.
Nie chciałbym dowiedzieć się za pół roku, że najazd Mongołów na Ruś, spowodowany był knowaniami Konrada Mazowieckiego z Czyngis-Chanem.
Mirek

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 1:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Confused Confused Confused Confused Confused

Последний раз редактировалось: Mirek (Сб Сен 05, 2009 5:56 pm), всего редактировалось 2 раз(а)
ryhu

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 2:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Wiesz, to ty, swoim powyższym postem, dałeś popis ograniczoności - zapisałeś mnie do PIS-u, określiłeś moje zainteresowania czytelnicze i nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Czyli zastosowałeś ulubioną taktykę prezesa Kaczyńskiego - "kto z nami, ten patriota, a reszta to ZOMO". Myślę, że w PIS-ie mógłbyś zrobić karierę, a przynajmniej spotkać wielu podobnych do siebie.
Sam byłeś łaskaw użyć określenia "agituję" - ja tylko nie zaprzeczyłem mu.
Natomiast co do poparcia dla Rosji, za którym "agitujesz" znajomych, to nie odpowiedziałeś na moje pytanie. W jakich sprawach chcesz Rosję popierać? W kwestii organizacji olimpiady w Soczi..? W sprawie rurociągu bałtyckiego..? Rosję można popierać w wielu sprawach, tak jak w wielu można się z jej dążeniami nie zgadzać.
Ale po twym poprzednim poście, przestałem się łudzić, że uzyskam jakąś odpowiedź - raczej spodziewam się kolejnej, napastliwej serii jedynie słusznych spostrzeżeń na mój temat.
Mówię ci, wstąp do kaczystów...
golem

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 4:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ryhu, daj sobie spokój. W końcu i tak zostaniesz Żydem z Wyborczej Laughing

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 5:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ryhu писал(а):

Ale po twym poprzednim poście, przestałem się łudzić, że uzyskam jakąś odpowiedź - raczej spodziewam się kolejnej, napastliwej serii jedynie słusznych spostrzeżeń na mój temat.
Mówię ci, wstąp do kaczystów...

Chciałem Ci dać prztyczka, ot co. Nie będzie kolejnej napaści, nie interesuje mnie Twoja osoba.

Golem raczył napisać:
"ryhu, daj sobie spokój. W końcu i tak zostaniesz Żydem z Wyborczej"

Rychu nikim takim nie zostanie, natomiast jest słynne przysłowie o takiej reakcji jak Twoja; "Uderz w stół, a nożyce się odezwą ". Mam o Tobie zdanie, ale zachowam je dla siebie.
golem

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 5:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Twoje zdanie już znam Laughing Laughing, jakoś nie udało Ci się go zachować. Na pociechę powiem Ci że mało mnie ono obchodzi Laughing

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 5:55 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No coś Ty? Laughing

Последний раз редактировалось: Mirek (Сб Сен 05, 2009 6:33 pm), всего редактировалось 1 раз
golem

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 6:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No co to? Odezwały się nożyce ? Laughing Laughing Laughing Poczytaj swoje posty.

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 6:38 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Znacie (po trzykroć uśmiechnięty) towarzyszu wyraz chronologia?
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie Wink
golem

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 6:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

znam, znam Laughing i piszę także o Twoich postach ze mną niezwiązanych.

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 6:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Piszcie sobie do woli, w końcu jest pluralizm(teoretycznie).
Rain

СообщениеДобавлено: Сб Сен 05, 2009 10:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Grzegorz писал(а):
Rain ma to szczęście, że jako Rosjanin w Polsce, przedstawia Polakom rosyjski punkt widzenia i może sobie spokojnie po ulicach chodzić. Gdyby było odwrotnie to pewnie ani by zipnął.

No cóż, z bandziorami późnym wieczorem chyba każdy z nas miał przykre doświadczenie. Ja po prostu nigdy nie powiem, że polowali akurat na akredytowanego przy MSZ rosyjskiego dziennikarza. Narkomani i dresy są wszędzie. Ja wierzę w los i jednocześnie bardzo cenię cudze życie. W najgorszym wypadku będziemy mieli wynik meczu 1:4 lub 1:7, bo w Rosji jacyś pseudopatrioci dopadną znacznie więcej polskich dziennikarzy. Pamiętamy jak to było w przypadku pobicia dzieci dyplomatów. Taka wojna nikomu nie jest potrzebna, to już każdy wie.

Grzegorz писал(а):
Pamiętam wypowiedź redaktora naczelnego jednej z rosyjskich gazet - tuż po zabójstwie Politkowskiej, który się uskarżał, że raz na pół roku zabijają im dziennikarza. Ot wolność.

Co do mordów i tzw. "krwawej gebni", która zdaniem wielu w Polsce i na Zachodzie wprost poluje na opozyjnch dziennikarzy, mogę jako normalny człowiek tylko współczuć i ubolewać. Na swiecie, co roku giną dziennikarze i to w różnych krajach i w różnych okolicznościach. Rosja z kolei wciąż jest krajem, który nie uporał się z przestępczością i załatwianiem spraw w takim właśnie stylu. Nie jest to wprawdzie taki "dziki zachód" jak w latach 90-h, ale problemów jest naprawdę dużo. Można oczywiście wszystko zwalić na FSB, ale mogą istnieć inne znacznie bardziej egzotyczne (zdaniem Polaków wersje), ponieważ śmierć Politkowskiej czy jakiegoś Litwinienki nie tylko nie pomogła Kremlowi, a wręcz przeciwnie, zepsuła wizerunek całego kraju, władzy itd. Proszę zauważyć ile osób wciąż działa i spokojnie pisze, co chce. Dlaczego ich władza nie zlikwiduje?...

ryhu

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 12:09 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Добавлено: Сб Сен 05, 2009 1:26 pm

Confused Confused Confused Confused Confused

Последний раз редактировалось: Mirek (Сб Сен 05, 2009 7:56 pm), всего редактировалось 2 раз(а)

Myślisz, że likwidując swój niewygodny post, stajesz się bardziej wiarygodny..? Dlaczego obelgi jakimi mnie wcześniej poczęstowałeś, teraz zamieniłeś na szereg głupawych emotikonów..? Ja gdy świadomie kogoś obrażam, czynię to jawnie - twarzą w twarz. Tak, aby w ten sposób potraktowany, mógł stosownie odpowiedzieć natychmiastowo. Ty (pewien swej anonimowości), najpierw napisałeś obraźliwy post pod moim adresem, chcąc mnie zapewne sprowokować do wymiany inwektyw. Gdy ci to nie wyszło, wycofałeś się rakiem, likwidując wypowiedź obnażającą twe intelektualne i moralne mielizny. Jesteś przez to szczęśliwszy tchórzu..?
Podtrzymuję swój wcześniejszy pogląd względem ciebie - wstąp do PIS-u, tam teraz potrzebują każdej pary rąk. Każdej pary rąk zdolnej utrzymać wiaderko z wazeliną, a to zdaje się, jest twoja główna specjalność.
Mirek

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 5:59 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ad.ryhu
"Niewygodny" post, jak to nazwałeś, nie zawierał jakiejkolwiek wzmianki o Tobie i nie odnosił się do Ciebie w jakikolwiek sposób. Dla Ciebie jest odpowiedź ciągle ta sama:
Chciałem Ci dać prztyczka, ot co. Nie będzie kolejnej napaści, nie interesuje mnie Twoja osoba.
Nie wiem czy masz zeza, czy umiesz czytać ze zrozumieniem, ale ciągle piszesz nie na temat.
ryhu

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 3:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Ad.ryhu
"Niewygodny" post, jak to nazwałeś, nie zawierał jakiejkolwiek wzmianki o Tobie i nie odnosił się do Ciebie w jakikolwiek sposób. Dla Ciebie jest odpowiedź ciągle ta sama:
Nie wiem czy masz zeza, czy umiesz czytać ze zrozumieniem, ale ciągle piszesz nie na temat.

1. Skoro nie był "niewygodny", to dlaczego go usunąłeś, wklejając w jego miejsce emotikony?
2. Twierdziłeś w nim między innymi, że jestem:
- ograniczonym głupkiem;
- czytelnikiem "Bravo Girl" i "Naj";
- zwolennikiem a może i działaczem PIS-u.
Teraz twierdzisz, że nie było tam żadnej wzmianki o mnie - więc pytam: o kim to było..? O pani Jadzi z warzywniaka..?!
3. Czy w twoim pojęciu, "prztyczek", to zbiór sądów kategorycznych na temat osoby o której nie wiesz nic?

A teraz już na temat - dlaczego jak dotąd nie odpowiedziałeś na moje pytanie, dotyczące "popierania Rosji"..?
Holly Molly

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 3:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Można oczywiście wszystko zwalić na FSB, ale mogą istnieć inne znacznie bardziej egzotyczne (zdaniem Polaków wersje),

Nie tylko zdaniem Polaków. Zdaniem przeważającej większości opinii światowej. Bez względu na zabarwienie i położenie geograficzne. W tym również... w Rosji
Rain писал(а):

ponieważ śmierć Politkowskiej czy jakiegoś Litwinienki nie tylko nie pomogła Kremlowi, a wręcz przeciwnie, zepsuła wizerunek całego kraju, władzy itd. Proszę zauważyć ile osób wciąż działa i spokojnie pisze, co chce.
Nie trzeba wszystkich wybijać. Wystarczy zastraszenie. Tak jak w CCCP.

Rain писал(а):

Dlaczego ich władza nie zlikwiduje?...

Czy to jest pytanie do władzy? Confused Shocked
Mirek

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 5:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ryhu писал(а):

1. Skoro nie był "niewygodny", to dlaczego go usunąłeś, wklejając w jego miejsce emotikony?

Ponieważ miałem coś na myśli.
ryhu

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 6:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
ryhu писал(а):

Ponieważ miałem coś na myśli.

Nadzwyczaj wyczerpująca odpowiedź...
Szkoda, że tylko na jedno spośród kilku pytań - mogę rozumieć, iż w pozostałych kwestiach nie mam co czekać na odpowiedź..?
No to tytułem podsumowania:
Jeśli każde "poparcie" z twojej strony, dla jakiejkolwiek sprawy, jest równie efektywne jak próba rzeczowej dyskusji z tobą, to marne szanse na powodzenie tejże sprawy. A twoje próby "wsparcia", mogą nawet zostać odebrane jako akt sabotażu. Czyli - Boże chroń mnie od takich popleczników, bo lepiej mieć pięciu wrogów niż jednego takiego "przyjaciela" jak ty, Jonaszu... pardon: Mirku...
Mirek

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 6:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie możesz na nic liczyć, bo nie używasz rozumu tylko emocji. Wyrąbałeś się na temacie o Doboszyńskim, którego wprawdzie bronisz ale nie masz pojęcia o jego pracach, idei i czynach, nie znasz jego koncepcji prowadzenia polityki zagranicznej. Skasowałem mojego posta z ważnej przyczyny nie mającej nic wspólnego z Twoją osobą.
ryhu

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 6:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Nie możesz na nic liczyć, bo nie używasz rozumu tylko emocji. Wyrąbałeś się na temacie o Doboszyńskim, którego wprawdzie bronisz ale nie masz pojęcia o jego pracach, idei i czynach, nie znasz jego koncepcji prowadzenia polityki zagranicznej. Skasowałem mojego posta z ważnej przyczyny nie mającej nic wspólnego z Twoją osobą.

I znowu nadinterpretujesz, z gorliwością studenta pierwszego roku, który właśnie otarł się o Absolut i próbuje go do kieszeni schować.
Skąd ci przyszło do głowy, że bronię Doboszyńskiego..?! Nie muszę podzielać (ani tym bardziej bronić) cudzych poglądów, aby doceniać konsekwencję z jaką są głoszone. Konsekwencję ostateczną w przypadku Doboszyńskiego.
Nie dziw się więc, że nie pozostałem bierny, widząc jak wymachujesz jego nazwiskiem, niczym chusteczką do nosa.
Mirek

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 7:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jesteś beznadziejny. Zamiast wilka powinno być zamieszczone foto bawoła afrykańskiego Smile Very Happy Laughing Laughing Laughing :lol
Kończę tą dyskusję, nie chce mi się z tobą gadać Cool
ryhu

СообщениеДобавлено: Вс Сен 06, 2009 7:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Jesteś beznadziejny. Zamiast wilka powinno być zamieszczone foto bawoła afrykańskiego Smile Very Happy Laughing Laughing Laughing :lol
Kończę tą dyskusję, nie chce mi się z tobą gadać Cool

Dużo mówił - nic nie powiedział, teraz zabiera zabawki i zmienia piaskownicę.
Ale skończyć, to rzeczywiście najrozsądniejsze co możesz zrobić, więc kończ waść - wstydu sobie oszczędź...
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 12:16 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly писал(а):
Nie tylko zdaniem Polaków. Zdaniem przeważającej większości opinii światowej. Bez względu na zabarwienie i położenie geograficzne. W tym również... w Rosji

Zdaniem przeważającej większości opinii światowej Federacja Rosyjska całkowicie ponosiła odpowiedzialność za konflikt zbrojny w Osetii Płd i najechała na Gruzję w 2008 roku. W niektórych krajach mówiono nawet, że Kreml zbombardował Osetię i pokazywano płonące miasto (co prawda po 3 dniach gruzińskiej zbrodni i ludobójstwa). Co tu dużo mówić o polskiej opinii (jest ona mi najbliższa i "najmilsza" z powodów obiektywnych), która twierdziła, że celem rosyjskiej agresji jest całkowita okupacja Gruzji, likwidacja Saakaszwiliego i przejęcie kontroli nad ropą i gazem basenu morza Kaspijskiego. Saaka wciąż żyje i walczy z opozycją, morze i gazociągi są w stanie nienaruszonym. Wyrażę się krótko i jasno: opinię światowa Rosjanie i Rosja mają głęboko w d...pie, bo zawsze jest taka sama - skrajnie antyrosyjska. Jeżeli znasz jakąś sprawę, w której media światowe były po stronie Rosji w latach 1991-2009 proszę o przykład.

Holly Molly писал(а):
Nie trzeba wszystkich wybijać. Wystarczy zastraszenie. Tak jak w CCCP.

Zastraszenie nie działa. Wciąż istnieją pisma opozycyjne, partie opozycyjne, dziennikarze opozycyjnie. Są regularnie cytowani np. przez polskie media (Nowaja Gazeta, Nowoje Wremia etc.). Trzeba przyznać, że w tym przypadku Kreml akurat zachowuje się dziwnie, bo władze rosyjskie i Putina w tych pismach nazywa się tak, że starczyłoby spokojnie na dożywocie. W końcu konstytucja i kodeks karny wciąż w Rosji obowiązują i nie są w żadnym wypadku gorsze niż na Zachodzie. Proszę mi powiedzieć, co by się stało w Polsce gdyby pewien dziennikarz czy gazeta porównali prezydenta RP z Hitlerem, natomiast ustrój polityczny z faszyzmem? Tak szczerze?

Holly Molly писал(а):
Czy to jest pytanie do władzy?

Pytanie do rozmówcy, bo przecież odpowiadałem na post Grzegorza.

Holly Molly

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 9:54 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
opinię światowa Rosjanie i Rosja mają głęboko w d...pie,

Gdyby to była prawda to władze Rosji nie wydawałyby tak wielkich pieniędzy na propagandę wewnątrz i na zewnątrz kraju. Rosja jest zbyt uzależniona od światowych pieniędzy i rynków zbytu, żeby nie liczyła się z opinią światową.

Rain писал(а):
(co prawda po 3 dniach gruzińskiej zbrodni i ludobójstwa).

Z tym "gruzińskim ludobójstwem" to jest tak jak z Yeti: wszyscy słyszeli, ale nikt nie widział.

Rain писал(а):
bo władze rosyjskie i Putina w tych pismach nazywa się tak, że starczyłoby spokojnie na dożywocie. W końcu konstytucja i kodeks karny wciąż w Rosji obowiązują i nie są w żadnym wypadku gorsze niż na Zachodzie. Proszę mi powiedzieć, co by się stało w Polsce gdyby pewien dziennikarz czy gazeta porównali prezydenta RP z Hitlerem, natomiast ustrój polityczny z faszyzmem? Tak szczerze?

A co do tego ma konstytucja i kodeks karny? Dożywocie??... W krajach cywilizowanych, w takich przypadkach zastosowanie ma Kodeks Cywilny i ochrona dóbr osobistych. W Polsce na przykład, obrażony podałby do sądu winnego a ten musiałby przeprosić i ew. zapłacić jakąś kwotę na cele charytatywne.
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 11:49 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Myślenie na poziomie właśnie Yeti. Zero sensu, zero danych, zero argumentów w wypowiedziach.

Holly Molly писал(а):
Gdyby to była prawda to władze Rosji nie wydawałyby tak wielkich pieniędzy na propagandę wewnątrz i na zewnątrz kraju. Rosja jest zbyt uzależniona od światowych pieniędzy i rynków zbytu, żeby nie liczyła się z opinią światową.

Poproszę o konkretne dane ile Rosja wydaje na tzw. propagandę swojego kraju. Proszę także wytłumaczyć na czym ta "propaganda polega" (struktura? propaganda turystyki? kultury? czego?). Proszę o dane dot. wydatków na analogiczną propagandę w innych krajach świata i analizę porównawczą, czy wydajemy więcej czy mniej. Wtedy pogadamy konkrentnie.

Możnaby pomyśleć, że ktoś nie będzie brał rosyjskich surowców jak w polityce będą problemy. Ale mnie rozśmieszyłeś szanowny uzytkowniku. Kupowano na miliardy od dziesięcioleci od ZSRR, który robił takie rzeczy, takie rzeczy... Smile

Holly Molly писал(а):
Z tym "gruzińskim ludobójstwem" to jest tak jak z Yeti: wszyscy słyszeli, ale nikt nie widział.

Ktoś kto czegoś nie zauważa, idzie od razu do lekarza. Można kupić okularki, można nauczyć się czytać, używać netu etc. To nie jest takie trudne.

Dla ułatwienia sprawy (na pewno same kłamstwa od polskiej prasy, jak zawsze) Smile:
http://www.rkw.3w.pl/_tmp/art/zbrodnie_gruzji_1.htm
http://www.rkw.3w.pl/_tmp/art/zbrodnie_gruzji_2.htm
http://leszek-miller.blog.onet.pl/Oliwa-wyplywa,2,ID383528012,n

Holly Molly писал(а):
A co do tego ma konstytucja i kodeks karny? Dożywocie??... W krajach cywilizowanych, w takich przypadkach zastosowanie ma Kodeks Cywilny i ochrona dóbr osobistych. W Polsce na przykład, obrażony podałby do sądu winnego a ten musiałby przeprosić i ew. zapłacić jakąś kwotę na cele charytatywne.

I o to chodzi. Tych ludzi nie ruszają. Dlaczego? Żeby broń Boże nikt Rosji nie oskarżył o brak demokracji. To po co kogoś mordować? Lepiej tym ludziom zapewnić goryli...

Holly Molly

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 2:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Takie dane nie są ujawniane publicznie a dysponuje nimi tylko niewielka grupa ludzi w centralnych władzach Rosji. Wiesz o tym dobrze Rain, więc nie zadawaj mi takich pytań. A propagandę polityczną dzieli się na białą i czarną. W zależności od potrzeby stosuje się obie. Biorąc pod uwagę jej nasilenie w czasie ostatnich lat, można zadać sobie pytanie o jej cel i... olbrzymie koszty.

Okulary „Made in USSR” z jedną soczewką powiększającą a drugą pomniejszającą nie są mi potrzebne. Bez nich wyraźniej widać dysproporcje w ocenach: Jeżeli ostrzeliwanie piwnic w czasie walk w mieście jest ludobójstwem, to czymże jest zrównanie z ziemią całego miasta Groznego? W tym samym czasie dowiadujemy się, że zamordowanie strzałem w tył głowy tysięcy polskich jeńców, według władz Rosji nie jest ludobójstwem.
agata_88

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 2:47 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly писал(а):
Takie dane nie są ujawniane publicznie a dysponuje nimi tylko niewielka grupa ludzi w centralnych władzach Rosji.

W takim razie na czym opierasz swoje wypowiedzi?
Rain

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 3:31 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Holly Molly bzdury woli. Ten użytkownik marnuję nasz drogocenny czas jakąś tradycyjną rusofobską gadaniną i skacze z tematu na temat, próbując nam wmówić, że jesteśmy imperium zła. Strata czasu...

Jak chcesz normalnie porozmawiać o Katyniu i naszych poglądach w tej sprawie idziesz to wątku Katyń. Jak go nie ma, tworzysz. Tak samo woja w Czeczeni nie jest żadnym tematem tabu i była tu setki razy omawiana...

Holly Molly

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 3:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Holly Molly bzdury woli. Ten użytkownik marnuję nasz drogocenny czas jakąś tradycyjną rusofobską gadaniną i skacze z tematu na temat, próbując nam wmówić, że jesteśmy imperium zła. Strata czasu...
Jak chcesz normalnie porozmawiać o Katyniu i naszych poglądach w tej sprawie idziesz to wątku Katyń. Jak go nie ma, tworzysz. Tak samo woja w Czeczeni nie jest żadnym tematem tabu i była tu setki razy omawiana...

A czy oprócz obrażania i etykietkowania ludzi potrafisz odpowiedzieć obiektywnie na moje pytanie?

Jeżeli ostrzeliwanie piwnic w czasie walk w mieście jest ludobójstwem, to czymże jest zrównanie z ziemią całego miasta Groznego? W tym samym czasie dowiadujemy się, że zamordowanie strzałem w tył głowy tysięcy polskich jeńców, według władz Rosji nie jest ludobójstwem.
Serek

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 4:02 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
Jeżeli ostrzeliwanie piwnic w czasie walk w mieście jest ludobójstwem, to czymże jest zrównanie z ziemią całego miasta Groznego?

Przepraszam najmocniej, a co ma piernik do wiatraka? Jeśli Rosjanie 15 lat temu rozwalili Grozny, to znaczy że teraz Gruzini mogą urządzić masakrę w Cchinwali? Cóż za logika...
agata_88

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 4:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Strata czasu...

Oj tak.
Holly Molly

СообщениеДобавлено: Пн Сен 07, 2009 4:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Serek писал(а):
Цитата:
Jeżeli ostrzeliwanie piwnic w czasie walk w mieście jest ludobójstwem, to czymże jest zrównanie z ziemią całego miasta Groznego?

Przepraszam najmocniej, a co ma piernik do wiatraka? Jeśli Rosjanie 15 lat temu rozwalili Grozny, to znaczy że teraz Gruzini mogą urządzić masakrę w Cchinwali? Cóż za logika...

Wyskoczył jak Filip z konopii! Nie zrozumiałeś sensu pytania Serek.
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku Часовой пояс: GMT + 1
На страницу 1, 2  След.
Страница 1 из 2

Перейти: