Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Damsko-meska dyskusja o kobietach i mezczyznach
На страницу Пред.  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
owlet

СообщениеДобавлено: Чт Сен 24, 2009 5:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EA писал(а):
To potraktujmy to jako dobrą komedię lepszą od '' Kiepskich'' Laughing Razz

Wink

Denis= писал(а):
owlet писал(а):
A na blogu Denisa pisałaś, że 25 lat i że mąż zmarł na raka płuc

Nie mam blogu. O co w ogólie chodzi?

Może trudno w to uwierzyć, ale nie jest Pan jedynym Denisem w internecie Wink.
Link do bloga podałam wcześniej Wink.

Denis= писал(а):
owlet писал(а):
I z powodu którego pytałaś Denisa o prawosławie, chustki, makijaż, dekolty, miesiączkę, itd.?

Nikt mnie nie pytał o takie rzeczy!!!

Nie wątpię! Laughing Wink
Ale pytał innego Denisa na pewnym blogu, do którego podałam tutaj link Wink.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Denis=

СообщениеДобавлено: Чт Сен 24, 2009 5:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

owlet писал(а):
Ale pytał innego Denisa na pewnym blogu, do którego podałam tutaj link

Przepraszam Wink

Denis=

СообщениеДобавлено: Чт Сен 24, 2009 5:59 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

owlet писал(а):
Może trudno w to uwierzyć, ale nie jest Pan jedynym Denisem w internecie

Niemożliwe Wink

owlet

СообщениеДобавлено: Чт Сен 24, 2009 6:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis= писал(а):
Przepraszam Wink

Nie szkodzi Wink.

Denis= писал(а):
Niemożliwe Wink

Wszystko jest możliwe Wink. Nawet Denisów dwóch Laughing.
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Сен 24, 2009 6:38 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Denis= писал(а):
Niemożliwe Wink

Ja tam w to nie wierzę... Smile
EA

СообщениеДобавлено: Пт Сен 25, 2009 3:17 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

owlet писал(а):
Denis= писал(а):
Przepraszam Wink

Nie szkodzi Wink.

Denis= писал(а):
Niemożliwe Wink

Wszystko jest możliwe Wink. Nawet Denisów dwóch Laughing.

Denisów jest wiele ja znam czterech osobiście Wink
EA

СообщениеДобавлено: Сб Сен 26, 2009 4:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Opowiem Wam mimo wszystko dość zabawną sytuacje: Marysia była w pierwszej klasie i jeden chłopak zniszczył jej książki i przybory szkolne Confused . Wieczorem poszliśmy z Igorem do jego domu Laughing zaczęła się wymiana zdań i chcieli nas zbyć ale Igor tak się wnerwił że nagle nieświadomie zmieniła mu się mowa z polskiej na rosyjską Laughing Laughing zaczął mówić po rosyjsku nieświadomie Laughing Laughing ojciec tego chłopaka się przestraszył i obiecał że odkupi rzeczy a jego syn naszej córki już nie ruszy. Gdy wychodziliśmy ojciec tego chłopaka się darł na niego'' ty gówniarzu jeden przez Ciebie mi jakieś ruskie chodzą po domu'' Laughing Laughing jak słyszeliśmy to na klatce( a gość darł się strasznie) to myśleliśmy że pękniemy ze śmiechu Laughing Laughing Laughing

Oczywiście za dwa dni wszystko odkupili Wink

agata_88

СообщениеДобавлено: Сб Сен 26, 2009 5:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Very Happy
Wstyd mi za takich Polaków...
EA

СообщениеДобавлено: Сб Сен 26, 2009 6:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nas to śmieszy Wink ale Igor ma też wielu kolegów Polaków Wink
NB

СообщениеДобавлено: Вс Сен 27, 2009 9:17 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

owlet dlacego takie podlosci mi robisz ja nie mam okresu przestalam okresowac jak mialam 33 lata potem mialam jes
owlet

СообщениеДобавлено: Вс Сен 27, 2009 9:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

NB писал(а):
owlet dlacego takie podlosci mi robisz ja nie mam okresu przestalam okresowac jak mialam 33 lata potem mialam jes

Ja? To Ty się nieładnie bawisz. Wot:

Blue-xyz писал(а):
Mam pewne obawy zresztą sama nie wiem ale wolę być ostrożna, moja rodzina mnie ostrzega żebym nie wychodziła za mąż za prawosławnego bo zakaże mi się malować, chodzić w krótkich spódnicach, dekoltach, będę musiała chustkę ubierać , stać na wielogodzinnych liturgiach i będę wyrzucana przez męża z łóżka w czasie miesiączki.

Cytat stąd:
http://kacap.blox.pl/2009/02/Za-kilka-minut-ide-spac.html
EA

СообщениеДобавлено: Пн Сен 28, 2009 9:09 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

NB tracę do pani cierpliwość po pierwsze to nie jest forum ginekologiczne Confused . Po drugie jeśli ma się problemy psychiczne proszę się leczyć obecnie choroby psychiczne leczy się z naprawdę dobrym skutkiem Wink / mam znajomą co choruje prawie 30 lat i to na aż trzy zaburzenia ale ma męża, dzieci i zdaje sobie sprawę ze swojej choroby i się leczy. I jest naprawdę wspaniałą żoną i matką Smile . Więc naprawdę życzę z dobrego serca zamiast wypisywać takie rzeczy na forum iść do specjalisty on pani pomoże Wink . I nie mówię tego złośliwie Wink
NB

СообщениеДобавлено: Ср Окт 07, 2009 1:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EA czy to zlosliwosc czy mowisz powaznie a co inni sondza
NB

СообщениеДобавлено: Ср Окт 07, 2009 1:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

a leki to biore tylko relanium / afobam 0.5 czasem 2 tranxene 10 mg
agata_88

СообщениеДобавлено: Ср Окт 07, 2009 5:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

NB ja Cię tylko proszę byś spróbowała pisać bardziej poprawnie ortograficznie i gramatycznie. Jako Polka możesz się postarać, a przez niektóre błędy ciężko czasem zrozumieć co chcesz nam powiedzieć.
EA

СообщениеДобавлено: Ср Окт 07, 2009 6:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

NB писал(а):
EA czy to zlosliwosc czy mowisz powaznie a co inni sondza

NIE JEST TO ZŁOŚLIWOŚĆ Exclamation Exclamation Exclamation choroba psychiczna jest taką samą chorobą jak rak, cukrzyca, astma itp i nie należy się tego wstydzić. Ale trzeba poddać się leczeniu wtedy jest szansa na powrót do normalności Wink wiem bo znam jedną osobę chorą, bierze regularnie leki i żyje normalnie nawet jest po ślubie Wink i ma dzieci nawroty są owszem ale rzadko i szybko są leczone w zasadzie nie odbiega ona od '' zdrowych ludzi'' Wink NB Jestem osobą przyjazną Tobie !!!!

Agata racja z tym pismem choć córkę mam z dysleksją i dysgrafią ale ona zawsze wpierw piszę w WORDzie a potem wkleja Wink NB też może tak robić Wink
agata_88

СообщениеДобавлено: Ср Окт 07, 2009 6:30 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EA писал(а):
wpierw piszę w WORDzie a potem wkleja Wink NB też może tak robić Wink

Właśnie Wink W końcu słowu pisanemu należy się trochę szacunku.

NB - my sami Tobie na pewno nie pomożemy. Musisz podjąć jakieś poważne kroki.
EA

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 5:05 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

NB niestety nie jest to forum medyczne ale zaręczam że są fora dla osób z zaburzeniami oraz grupy wsparcia Wink . Ale niestety ani ja ani inni forumowicze nie są w stanie Ci pomóc ponieważ nie mamy odpowiedniej wiedzy medycznej. Podjęcie leczenia + przyjazne środowisko pomoże w powrocie do zdrowia i harmonii wiem na przykładzie mojej znajomej Wink najważniejsze to przełamać wstyd Wink . Jak będziesz zdrowa lub podleczona to masz szanse jeszcze kogoś poznać i być kochaną i szczęśliwą Wink
Stig

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 7:40 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EA писал(а):
Nas to śmieszy Wink ale Igor ma też wielu kolegów Polaków Wink

Ale czy nie jest to w pewien sposób fajne, że Polacy reagują z takim respektem na podniesiony głos Rosjan? Myślę, że każdy Rosjanin mieszkający w Polsce powienien być z tego zadowolony. Wink
EA

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 8:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dla nas to był ubaw Laughing Laughing jak Ci ludzie się przestraszyli a mąż był oczywiście zadowolony . A kolegów to ma swoją drogą zwłaszcza kompanów do wyścigów samochodowych Laughing
agata_88

СообщениеДобавлено: Чт Окт 08, 2009 8:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):
Ale czy nie jest to w pewien sposób fajne, że Polacy reagują z takim respektem na podniesiony głos Rosjan? Myślę, że każdy Rosjanin mieszkający w Polsce powienien być z tego zadowolony.

Very Happy
NB

СообщениеДобавлено: Вс Окт 11, 2009 6:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EA agata_88 ja sie leczę cały czas od 30 lat
NB

СообщениеДобавлено: Вс Окт 11, 2009 6:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ale http://pl.wikipedia.org/wiki/Depresja_(choroba) moj przypadek nie jest uleczalny tylko zaleczalny Crying or Very sad Crying or Very sad
NB

СообщениеДобавлено: Вт Окт 27, 2009 8:51 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

patrzcie na to Wink http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070516/MAGAZYN/70511012

Dzieli ich wiele: religia, kultura, wiek. Ale łączy miłość. W życiu też może być jak w baśni z tysiąca i jednej nocy, przekonują zgodnie.

Zauważył ją od razu. Smukła, jasnowłosa, zawsze uśmiechnięta. Takich jak ona pięknych kobiet i dziewcząt w tunezyjskim kurorcie Hammamet jest pełno, ale to od niej nie mógł oderwać wzroku.

- Moja Barbarota była najpiękniejsza, zjawiskowa - mówi Neji i od razu się poprawia. - Ona ciągle jest piękna i niezwykła. Moja kochana żona.

Syn zrobił niespodziankę

Barbarota, Barbarusia, tak ją nazywa, bo imię Barbara brzmi za twardo. A Basia, Basieńka nie jest mu łatwo wymówić.

Poznali się dokładnie rok temu, od ośmiu miesięcy są małżeństwem. Tęsknią za słońcem Tunezji, ale mieszkają w Szczecinie.

Przed rokiem Basia Arsoba po raz pierwszy pojechała do Tunezji. Jej syn Jerzy, globtroter, fotograf, wydawca, zrobił jej niespodziankę. - Ciągle nie ma mnie w domu, ciągle wyjeżdżam w odległe zakątki świata, więc pomyślałem, że mamie też coś się należy i wykupiłem wycieczkę - mówi. - Tunezja w maju wydała mi się najlepsza. Kwitną jaśminy, słońce jest łagodne. A że tam mama znalazła miłość życia, to tylko należy się cieszyć.

Tunezja urzekła Basię pięknymi plażami, błękitem morza, egzotyczną roślinnością i bajecznie kolorowymi targowiskami. Któregoś razu zaproszono ją na wieś, na tunezyjskie wesele. Niemka wychodziła za Tunezyjczyka. Bardzo jej się podobało. Ale wtedy nie przypuszczała, że niedługo będzie uczestniczyć w podobnym, ale własnym ślubie.

Będziesz moją żoną

Naji Haddaji był szefem ochrony hotelowego kompleksu. Widywał Barbarę codziennie, ale dopiero po tygodniu odważył się podejść. Zagadał, zaprosił na kawę. Spotkali się w większym gronie turystów. Z pasją opowiadał o kulturze, rodzinie i urokach swojego kraju, Barbara tłumaczyła z angielskiego na polski. A potem widywali się już codziennie. Zaiskrzyło już w tym pierwszym. Mówią, że miłość na nich spadła.

W przeddzień jej wyjazdu umówili się na promenadzie. Barbara jest przekonana, że o dwudziestej. Przyszła punktualnie i czekała prawie godzinę. Neji nie było. Rozżalona wróciła do hotelu. Nie mogła uwierzyć, że taki ma być koniec ich znajomości. Całą noc nie spała. Napisała pożegnalny list.

On jednak przyszedł na promenadę, ale o dwudziestej pierwszej. Czekał kilka godzin. Też nie chciał wierzyć w taki finał. Ale skoro nie przyszła, to go nie chce. W końcu rano zadzwonił do hotelu. - Barbarusia, co się stało, całą noc na ciebie czekałem! - zapytał zaniepokojony i odetchnął z ulgą, gdy usłyszał, że tylko pomylili godziny.

Zobaczyli się tuż przed odjazdem autokaru na lotnisko. W pudełeczku przyniósł pierścionek zaręczynowy i zakładając go jej na palec, powiedział: "Będziesz moją żoną".

- Powiedziałam "tak", a potem przez całą drogę ryczałam - przyznaje Barbara. - Chciałam jak najszybciej wrócić do Tunezji.

Miłość uskrzydla

Przez kilka miesięcy niemalże dzień w dzień pisali do siebie listy. Jego są romantyczne, pełne wyznań, ozdobione rysunkami, suszonymi kwiatami. Często rozmawiali przez telefon.

Jerzy przyglądał się matce i w końcu bardziej stwierdził niż zapytał: "Mama, ty się zakochałaś. Jesteś taka piękna, młoda". Potwierdziła. Opowiedziała, kim jest ten wybrany. Wieku też nie przemilczała. Zaakceptował. Powiedział, że liczy się miłość i to, że jest szczęśliwa i ma jego błogosławieństwo. Ale nie cała rodzina była taka tolerancyjna i wyrozumiała. Musiała wysłuchać uwag w rodzaju, dziewczyno, co ty robisz, zastanów się, oszalałaś na stare lata. Machnęła ręką.

- Każdy ma prawo do swoich wyborów, swojego życia - mówi z uśmiechem. - Nikogo nie krzywdzę. A nawet gdyby cały świat był przeciwko mnie, to i tak z tego uczucia nie zrezygnuję.

Koleżanka, która niedawno spotkała Barbarę na ulicy, aż stanęła z wrażenia, bo Basia nie szła chodnikiem, a niemalże frunęła. "I niech ktoś zaprzeczy, że miłość nie uskrzydla" - śmieje się i dodaje po cichu, że trochę Baśce zazdrości. I nie jest zdziwiona jej decyzją, bo Basia zawsze żyła kolorowo, niekonwencjonalnie.
Ślub zaplanowali dopiero na wiosnę tego roku i oczywiście w Polsce. Ale Naji w listach coraz częściej pisał: "Barbaruta, przyjeżdżaj jak najszybciej. Tu się nie da bez ciebie żyć".

Postanowiła, że jesienią pojedzie do Tunezji. Musiała zarobić, bo emerytura kustosza biblioteki do oszałamiających nie należy. Intensywnie poszukiwała pracy. W swoim CV napisała: "Jestem dyspozycyjna, komunikatywna, energiczna. Szukam pracy, bo potrzebuję pilnie pieniędzy na wyjazd. Determinacja wyzwala we mnie dodatkową, ogromną energię".

Znalazła pracę w jednej ze szczecińskich restauracji. Robiła wszystko, pracowała przez trzy miesiące po czternaście godzin. Całkiem nieźle zarobiła. 22 września poleciała do Tunezji, a tydzień później już była mężatką. Naji ją przekonał, wszystko przygotował. Ona jakby czuła, że tak będzie i zabrała z sobą niezbędne dokumenty.

Wesele pod oliwkami

Ślub cywilny wzięli w Hammamet. Świadkami byli dwaj bracia pana młodego. Zgodnie ze zwyczajem mąż zapłacił za żonę symbolicznego dinara. Na wesele pojechali do Nabech, rodzinnej wioski Naji. Znajduje się niedaleko Kairouan, jednego z czterech na świecie świętych miast islamu. Jest w nim ponad sto meczetów. Jechali drogą wysadzoną opuncjami metrowej wysokości.

Lepianki i oliwne ogrody, głośna arabska muzyka, aby wszyscy słyszeli, bo ślub to wielkie wydarzenie i wielka radość. To najważniejsza uroczystość w życiu każdego Tunezyjczyka. Trwała trzy dni i odbywała się pod rozłożystym stuletnim oliwkowym drzewem. Uczestniczyli w niej wszyscy członkowie rodziny Naji i mieszkańcy wioski. Ponad dwieście osób.

- Rodzina przyjęła mnie niezwykle serdecznie, jak księżniczkę - opowiada Barbara. - Znali mnie ze zdjęć i opowiadań Naji. Wszyscy na nas czekali w pięknych tunezyjskich strojach. Przed ślubem specjalnym wzorem pokryto mi dłonie. Ubrano w kremową suknię, którą wybrał mąż, dostałam też suknię tunezyjską, kolorową, bogato haftowaną i szal od mamy Naji. Ja jej przywiozłam korale z bursztynów, bardzo się jej spodobały, od razu je założyła. Generalnie nie ma prezentów, nie ma też ogromnych ilości jedzenia, tak jak to bywa na naszych weselach. I zgodnie z muzułmańską religią nie ma ani grama alkoholu. A ludzie wspaniale się bawią, tańczą, śpiewają. Na stołach nie brakowało owoców, słynnej miętowej herbaty. Do jedzenia był kuskus, pszenna kaszka z warzywami i jagnięciną. Pyszne danie. Byłam pod wrażeniem wzajemnej serdeczności okazywanej przez członków licznej rodziny Naji i szacunku dzieci wobec dorosłych. Całują rodziców w rękę, z uwagą słuchają. Mimo że woda jest na wagę złota, wszyscy są tacy czyści, pachnący.
W trzecim dniu wesele odbywało się w Kairouan, w wynajętej sali tamtejszej opery. Taki zwyczaj. Zaprosili prawie sto osób. Tańce, nie tylko tunezyjskie, trwały kilka godzin.

Moja tunezyjska rodzina

W październiku Barbara wróciła do Polski, a w listopadzie przyjechał Naji. Z opowieści żony wiedział, że w Polsce to miesiąc najbardziej szary, najsmutniejszy. Ale potem ma szansę zobaczyć śnieg, którego nie widział nigdy w życiu. Zobaczył, bo w grudniu sypnęło nawet obficie. Nawet rodzinie wysłał zdjęcia.

Do szczęścia brakowało pracy. Mimo że ma zieloną kartę, wszelkie dokumenty, zezwolenia, szukali jej długo. Zazwyczaj było tak: aplauz radości po rozmowie telefonicznej, bo pracowników brakuje w wielu branżach i prośba, by przychodził jak najszybciej. Gdy stawał w drzwiach, na twarzy przyszłego pracodawcy pojawiał się wyraz zdziwienia i niechęci, okraszony formułką :"Zadzwonimy do pana". Nigdy nie zadzwonili.

- Czy to, że nie jestem Polakiem, że mam południową urodę oznacza, że jestem kimś gorszym - zastanawia się Naji. Z wrogim spojrzeniem spotyka się też na ulicy. Jedynie dzieci są sympatyczne. Pozdrawiają go z uśmiechem, pytają po angielsku, skąd pochodzi.

W końcu znalazł pracę. Prowadzi jedną z arabskich restauracji w Szczecinie.
EA

СообщениеДобавлено: Вт Окт 27, 2009 7:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

To ma młodego chłopa Laughing Laughing tylko ta kobieta wygląda za staro do tego mężczyzny. Ale jej życie jej sprawa Wink
OG

СообщениеДобавлено: Чт Окт 29, 2009 12:03 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Trzeba być bardzo naiwnym, żeby wierzyć w taką miłość z jego strony. ;soska; Ona dla niego jest po prostu trampoliną do lepszego życia. Tak nawet w komentarzach ktoś napisał. Dobrze, jeżeli to nie tak, ale mi tak się wydaje.
Имхо
EA

СообщениеДобавлено: Пт Окт 30, 2009 3:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Racja Wink choć Araby lecą na blondynki niezależnie od figury, twarzy itp Laughing Laughing
NB

СообщениеДобавлено: Пт Окт 30, 2009 7:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

nie wierzycie w milosc z innych kultur Sad Sad to widac ze to milosc bo on zrobil wesele u siebie a u nich to bardzo wazne Very Happy
agata_88

СообщениеДобавлено: Пт Окт 30, 2009 7:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja tam bym się nie przejmowała, to ich sprawa, niech im szczęście dopisuje Smile
Epistolomanka

СообщениеДобавлено: Пт Окт 30, 2009 11:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Witam wszystkich! Jestem "nowa", wiec milo mi wszystkich poznac! Przez trzy dni czytalam te porywajaca dyskusje i az rece mi swedza, by sie powypowiadac! Very Happy
Ale opowiem najpierw historie z zycia jednej mojej kolezanki, Rosjanki, ktora na stazu w Europie poznala pewnego Afganczyka i wyszla za niego za maz. Wziela islam (wtedy wlasnie po raz pierwszy ujrzalam ja w mini Shocked) i bardzo dumna z siebie wyjechala z nim az do Anglii. Nie wiem za bardzo, jak im tam sie zycie uklada, mam nadzieje, ze dobrze, ale nie wiem... Nie wierze mi sie w to za bardzo. Jej mama przez bardzo dlugi czas nie mogla dojsc do siebie. A najlepsze bylo to, ze jak ona przyjechala do niego do Kabulu i zaczela sie starac o slub, rosyjski konsul robil wszystko, by jej w tym przeszkodzic. Mowil, ze jest jeszcze mloda i glupia, ze nie pozwoli jej zycia sobie, przepraszam, schrzanic, ze nien wie, w co sie pakuje i ze Rosjanek w Kabulie baaardzo nie lubia... Tak a propo malzenstw mieszanych...
Epistolomanka

СообщениеДобавлено: Пт Окт 30, 2009 11:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Przepraszam, ze pisze bez diakrytyki, to jest pewien problem techniczny.
EA

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 6:59 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

W Afganistanie to można kupić kobietę za kilka dolarów Confused i jest niewolnicą męża Confused . Chyba tam kobiety mają najgorzej na świecie
Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Сб Окт 31, 2009 9:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Chyba jeszcze w Afryce.
Epistolomanka

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 9:10 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A tak a propo związków mieszanych... Czy to mi się tylko tak wydaje, czy faktycznie jest coś takiego: rosyjskie kobiety i polskie mają inne oczekiwania co do pierwszych kroków mężczyzn? W tym sensie, że rosyjskie kobiety bardziej są nastawione na romantyczność, długie zaloty i "może tak, a może nie"?
Andrew

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 04, 2009 10:05 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Laughing
EA

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 05, 2009 2:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Epistolomanka писал(а):
A tak a propo związków mieszanych... Czy to mi się tylko tak wydaje, czy faktycznie jest coś takiego: rosyjskie kobiety i polskie mają inne oczekiwania co do pierwszych kroków mężczyzn? W tym sensie, że rosyjskie kobiety bardziej są nastawione na romantyczność, długie zaloty i "może tak, a może nie"?

Chyba masz trochę racji Laughing może dlatego że Rosjanie jako naród są bardziej emocjonalni i uczuciowi. Niech przykładem będzie moje małżeństwo tylko( ja Polka, mąż Rosjanin) i różnice są takie że np coś w TV Igora wzruszy do łez a mnie to nie rusza Laughing. On jest dużo bardziej wrażliwszy i uczuciowy odemnie Wink . Córka odziedziczyła po nim emocjonalność i też jest bardzo wrażliwa.
NB

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 07, 2009 4:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

a mie sie wydaje ze ani malzenstwo we wlasnej nacji ani miedzynarodowe nie jest dobrym wynalazkiem potem to tylko klutnie brak pieniedzy problemy z dziecmi . powiem na sobie
moj ewetualny zwiazek z Sierioza rosjaninem pociagnal by zgrzyty na temat gdzie slub w jakiej religi dzieci wychowac katolickiej czy prawoslawnej dwujezycznosc w domu i wstyd przed ludzmi - wiec rachunek nieoplacalny Crying or Very sad
2 bylam tez z polakiem i tez tylko strach o pieniadze przed kolejnymi ciazami, znecanie sie zwlasza psychiczne .

Wniosek lepiej wcale nie wychodzic za maz bo to przyniesie wiecej szkody kobiecie niz dobrego , mezczyna moze sie przydac od czasu do czasu jako kochanek na zaspokojenie potrzeb i tyle. A kobiety nie powinny sie zadawac, wychodzic za maz i rodzic dzieci tym gnojom
NIE DAJCIE SIE IM NABRAC DROGIE PANIE oni prosza o reke tylko po to by miec dramowa robote w domu
EA

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 07, 2009 8:18 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

O Jezu drogi faceci są różni i wspaniali i wariaci ja jestem z Rosjaninem i jestem szczęśliwa a mąż nie robił mi żadnych problemów ze chrztem i komunią córki Wink . Dużo Rosjan jest niewierzących lub odwiedzających cerkiew raz na rok lub z okazji( chrzest, ślub, pogrzeb). Większość małżeństw mieszanych jakie znam jest udanych Wink A co do ciąży to należy się zabezpieczać Wink
Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 08, 2009 6:25 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

...

Последний раз редактировалось: Екатерина Олеговна (Сб Янв 02, 2010 2:41 pm), всего редактировалось 1 раз
EA

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 08, 2009 6:51 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Shocked to po co brał sobie za żonę Rosjankę Question
Shalun

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 08, 2009 2:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie lubi Rosjan, Rosjanki lubi.... Very Happy
EA

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 08, 2009 4:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Albo zazdrosny o żonę Laughing Laughing a je lubię Rosjan w szczególności PANÓW ROSJAN Razz ale mam kilka koleżanek Rosjanek Wink .
Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Вс Ноя 08, 2009 5:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

EA писал(а):
Shocked to po co brał sobie za żonę Rosjankę Question

My też się zastanawiamy.

polka

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 10, 2009 5:07 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

NB писал(а):
Ja jako młoda dziewczyna kochałam Rosjanina były to lata 80 te na początku było nam razem cudownie sympatyczny był miły szarmancki dobry. Spotykaliśmy się przez kilka miesięcy postanowiłam powiedzieć rodzinie o wszystkim niestety nie byli zadowoleni i ostrzegali mnie. Ze będzie pił ciotka z podlasia ostrzegła mnie przed prawosławiem mówiła że ono niedobrze traktuje kobiety (nieczystość w czasie miesiączki i po porodzie , obowiązkowa chusta w cerkwi). Wystraszyłam się i postanowiłam że więcej się z Siergiejem nie spotkam spotkaliśmy się jeszcze raz a ja mu dałam fałszywy numer domu i fałszywą miejscowość jego odnalezienie mnie było wręcz niemożliwe bo podałam drugi koniec Polski. Wyszłam za mąż za chłopaka z mojej wsi nie kochałam go wcale tylko wiedziałam że czas już za mąż. On pił i znęcał się przez 15 lat nim się rozwiodłam. Dowiedziałam się niedawno że mój dawny ukochany mieszka w Kijowie i jest biznesmenem i bardzo dobrym mężem i ojcem bardzo czułym wiem to od znajomej. Ale nie będę się z nim szukać kontaktu nie mam prawa zakłócać jego życia jak z mojej winy go straciłam już na zawsze. Sama się zastanawiam czy jakbym się zamknęła się w swoich uprzedzeniach może i moje życie wyglądało by inaczej może bym kochała i była kochana?? Sama od wielu lat nie potrafię znaleść odpowiedzi na to pytanie ...?

Mój mąż też był Rosjaninem szanował moją niezależność (zachęcał właściwie), j fantastycznie gotował, romantyczny i wspaniały ojciec Smile niestety już nie żyje ponad dwa lata. Jego rodzice bardzo mi pomagają nawet sprowadzili się do mnie żeby mi pomóc w opiece nad chorą córką.

Wiesz NB co do cerkwi to nie powinnaś się przejmować i chyba niedobrze zrobiłaś bo dużo Rosjan jest ateistami albo ,, wierzacy niepraktykujacy'' a nawet jakby mąż był prawosławny nie musiałabyś chodzić do cerkwi bo jesteś katolicka albo ateistka z jakiej racji chodzić tam w co nie wierzysz
Екатерина Олеговна

СообщениеДобавлено: Сб Ноя 14, 2009 7:09 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

polka nareszcie jesteś !!!
EA

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 17, 2009 11:02 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mi się udało niedawno zobaczyć szczęśliwy związek Polki i Egipcjanina ( może i zmienię zdanie na temat Arabów) moja stażystka wyszła za mąż za chłopaka pół Egipcjanina pół Polaka. Jego mama jest Polką a ojciec Egipcjaninem jego rodzice małżeństwem ponad 20 lat mają 2 synów zawarli kompromis jeden ma na imię Samir( imię arabskie) drugi Filip ( polskie imię). Chłopaki są ochrzczone w kościele katolickim i rodzice też mieli ślub w kościele. Tylko że ojciec tych chłopaków widzi wypaczenia kultury i potępia obrzezanie niezależnie od płci, nie chodzi do meczetu jest jedynie przywiązany do tradycji islamskiej nie wierząc w to co islam mówi Wink . Jego polska żona chodzi normalnie ubrana i pracuje i on nie zabrania jej tego. A stażystka mi mówiła że za żoną to on w ogień skoczy ( ona mieszka z mężem z teściami bo mają duży dom). Nie wiem czy to jest wyjątek czy to że gość widzi błędy i wypaczenia islamu oraz że nie traktuje go poważnie Question W zasadzie on nie jest wierzący z nic ale przywiązany do tradycji i tyle
Epistolomanka

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 17, 2009 2:19 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Oj, mnie tak długo nie było, a widzę, że tyle ciekawych komentarzy się pojawiło! Mój narzeczony Polak (ja jestem Rosjanką) mówi, że Rosjanie są bardzo podatni na jakieś idei, w tym sensie, że wierzą w "idei wyższe". "Soviest", "dusza", "vernost", "druzhba" - to wszystko jest postrzegane (i przeze mnie niby tez Laughing ) jako taka idea wyższa. Może i ma rację... Już nie mówiąc o ideach politycznych i społecznych. Co o tym myślicie? Mnie to trochę zaskoczyło.
Epistolomanka

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 17, 2009 2:22 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Możliwe, że warunkiem udanego tego małżeństwa polsko-egipskiego jest właśnie ateizm faceta. Bo w gruncie rzeczy on przecież przyjął polski sposób bycia i wcale prawie nie narzuca żonie-Polce swojego.
EA

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 17, 2009 4:09 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Epistolomanka писал(а):
Oj, mnie tak długo nie było, a widzę, że tyle ciekawych komentarzy się pojawiło! Mój narzeczony Polak (ja jestem Rosjanką) mówi, że Rosjanie są bardzo podatni na jakieś idei, w tym sensie, że wierzą w "idei wyższe". "Soviest", "dusza", "vernost", "druzhba" - to wszystko jest postrzegane (i przeze mnie niby tez Laughing ) jako taka idea wyższa. Może i ma rację... Już nie mówiąc o ideach politycznych i społecznych. Co o tym myślicie? Mnie to trochę zaskoczyło.

IMHO Rosjanie są bardzo emocjonalni przykład z mego domu Laughing mąż bardzo łatwo się rozkleja ale jest też wesoły i pogodny Wink córka też odziedziczyła rosyjską emocjonalność i np jak oglądała smutną rzecz w kreskówce to już mokre oczka.
Nocka

СообщениеДобавлено: Пт Янв 01, 2010 7:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Z opinii moich koleżanek i Rosjanek i Polek to zaobserwowałam dziwne zjawisko jeszcze około dziecięciu lat temu większość Polek i Rosjanek nie mówiła dobrze o panach Rosjanach.
A obecnie każda Rosjanka czy Polka która była na wakacjach w Rosji, Ukrainie czy Białorusi uważa że faceci z tych krajów to prawdziwi gentelmeni Wink . Jedna moja koleżanka ma męża z Ukrainy i jest bardzo zadowolona i każe tam szukać swej drugiej połowy Wink . A inna wychwala Rosjan że dbają bardzo o kobiety Laughing . Ciekawe co się zmieniło przez tą dekadę w mężczyznach ze wschodu Question
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
На страницу Пред.  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18  След.
Страница 16 из 18

Перейти: