- www.forum.opolshe.ru
 
 FAQFAQ             
            

Nacjonalisci ukrainscy sterroryzowali polski autobus

 
           -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku
::  
Rain: 07.01.2005
: 21315
: /

: 26, 2014 10:26 pm     : Nacjonalisci ukrainscy sterroryzowali polski autobus

Nacjonaliści ukraińscy sterroryzowali polski autobus
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fnacjonalisci-ukrainscy-sterroryzowali-polski-autobusWczoraj informowaliśmy, że na zachodniej Ukrainie, na wysokości miasta Nowojaworowsk zablokowano drogę prowadząca do granicy polsko-ukraińskiej. Protestujący tam Ukraińcy zatrzymali m.in. autobus rejsowy jadący do Polski, zmuszając groźbami wszystkich pasażerów do wypowiedzenia banderowskiego hasła "Chwała Ukrainie - Chwała bohaterom".

W nocy z czwartku na piątek głównie młodzi ludzie podpalili rozłożone na trasie z Lwowa do Krakowca opony samochodowe. Według miejscowych władz, w akcji uczestniczyło od 130 do 150 osób, który - jak mówili - chcieli w ten sposób okazać swoją solidarność z protestującymi w Kijowie. W rezultacie ich działań, w korku stanęło m.in. około stu TIR-ów jadących do granicy.

W korku utkwił także polski autobus rejsowy. Podróżowała nim Ukrainka Weronika S., która umieściła relację z tego wydarzenia na portalu społecznościowym Facebook [pisownia oryginalna, tłumaczenie z języka ukraińskiego]:

"Przejeżdżaliśmy trochę ponad godzinę temu i po prostu zgroza, staliśmy w korku () kilka km z tirów i osobowych, staliśmy godzinę, potem poszliśmy z kierowcą poprosić żeby rejsowy autobus (nas) przepuścili obok znaku Nowojaworowsk wszystko dziko się paliło droga i w ogóle nie wiadomo co ludzi może 20 już otoczyli autobus i zaczęli tłuc powiedzieli żeby podjechać, choć jak się okazało zamiaru przepuszczenia dalej nie było, na początku naskoczyli na kierowcę, który spokojnie milczał opuściwszy głowę, wysłuchując pijanych okrzyków i przekleństw (bo ty Polak i co sobie myślisz, że tobie wszystko można) Ludzie zaczęli prosić, że jadą do domu, że nic im nie zrobili, to ok Ukraińcy niech wyłażą i możecie jechać, jakiemuś Polakowi wyrwali telefon bo robił zdjęcia, kierowca łzawo zaczął proponować pieniądze, do autobusu jeszcze zaszło pięciu z zakrytymi twarzami, dalej zaczęli krzyczeć z pogróżkami, że tu mają pokojowy protest dlaczego wy tu się pchacie Mazurzy. Wtedy jakoś wymyślono, żeby każdy Polak (i w ogóle każdy) w dwie strony powiedział (Chwała Ukrainie Chwała bohaterom) jeżeli nie chce pójść w palenisko, wszyscy zalęknieni we łzach mówili kierowcy dali 10 sekund na przejechanie przez ogień przez ogień oznaczało w ogień".

jz/Kresy.pl

_________________
: - - www.warsaw.ru , - www.rkw.3w.pl www.kurier.opolshe.ru, - www.rosjanie.pl : www.forum.opolshe.ru, : https://www.facebook.com/warsaw.ru/
    e-mail
:   
           -> Polska Prasa / Dowolne media po polsku : GMT + 1
1 1

 
 

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group