Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Angelika Borys, Lukaszenko, Bialorus, demokracja
На страницу 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  След.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Mirek

СообщениеДобавлено: Пт Янв 22, 2010 12:34 am    Заголовок сообщения: Angelika Borys, Lukaszenko, Bialorus, demokracja Ответить с цитатой

Na Białorusi istnieje Związek Polaków z panią Borys na czele, według doniesień medialnych

http://polonia.wp.pl/kat,1010223,title,Bialoruska-milicja-zatrzymala-grupe-polskich-dzialaczy,wid,11879354,wiadomosc.html

jest to grupa prześladowana przez władze Państwa białoruskiego w sposób urągający wszelkim normom. Mnie się zaś wydaje, że ta grupa ma charakter antypaństwowej piątej kolumny, którą kierują władze z Warszawy lub innego ośrodka sterowania aby osłabić autorytet prezydenta Łukaszenki i w rezultacie pozbawić go władzy i zmienić ustrój państwa. Szczerze mówiąc podziwiam prezydenta Łukaszenkę za tolerancję i cierpliwość wobec tej grupy obywateli Białorusi.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Янв 22, 2010 1:29 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
ta grupa ma charakter antypaństwowej piątej kolumny, którą kierują władze z Warszawy

Tak to jest. Poza tym sama Polska w walce z reżimem Łukaszenki odgrywa bardzo ważną role, Zachód to docenia i pomaga jak może: kasa, radio, telewizja, kontakty z rodakami w związku. Co do "bat'ki" nie może on jak Stalin tak po prostu wszystkich rozstrzelać czy gdzieś wywieźć. Czasami warto grać w demokrację, udawać, że może zbliżyć się z Zachodem itd. W ten sposób więcej zyska.

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Jubus
Гость

СообщениеДобавлено: Пт Янв 22, 2010 9:10 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Po raz pierwszy muszę się w pełni zgodzić z przedmówcami, osobiście działalność tego "związku" napawa mnie obrzydzeniem a polityka państwa polskiego wobec Białorusi w szczególności. 15 lat udawania że graniczymy z państwem z którym nie należy utrzymywać żadnych stosunków w podobny sposób jak żyły koło siebie RFN i NRD czy Korea Płn. i Korea Płd. przyniosło dużo więcej strat szczególnie wschodnim regionom kraju niż pożytku, gdzie w zasadzie trudno znaleźć jakikolwiek pozytywny skutek.
Dziwie się czemu Polska w ciągu 20 lat nie była w stanie zorganizować jakiegoś programu repatriacyjnego dla swoich rodaków, których jest około 300 tysięcy wiedząc że w przyszłości mniejszość ta będzie narażona na represje.
Poza tym nie uważam aby Zachód "pomagał": pieniądze na Bełsat i inne programy pochodzą od polskich podatników, państwa zachodnie w zasadzie mają daleko gdzieś Białoruś i jej mieszkańców.
A co do podejścia Baćki to muszę powiedzieć że po ostatnich wydarzeniach zmieniłem zdanie co do tego człowieka i jasno trzeba stwierdzić że tak wytrawnego polityka który doskonale potrafi odnaleźć się w zmieniającej się rzeczywistości trudno znaleźć w Europie a może nawet i w świecie. Mimo że czasami jest porównywany do Chavesa, Milosevica, Castro czy Ahmadineżada to poziomem oni nie dorównują mu nawet do pięt, bo tamci byli lub są ideologicznymi idiotami.
Łukaszenka ze zwykłego dyrektora kołchozu, tęskniącego za ZSRR i jego odbudową i kłaniającego się w pas Rosji potrafił w imię własnego interesu i interesu własnego państwa lawirować między różnymi siłami w zależności od tego kto mu więcej da - skoro obecnie Rosja rządzona przez zniewidzonego przez Baćkę Putina chce więcej brać niż dawać (inna sprawa że jej nie stać by cały czas dawać)to trzeba zwrócić się tam gdzie można więcej otrzymać udając że zmieniło się front.
Niestety ostatnie wydarzenia coraz bardziej wskazują że pozycja Łukaszenki i niezależności Białorusi jest coraz bardziej zagrożona a Rosja coraz bardziej zaczyna przejmować kontrolę nad strategicznymi sektorami jej gospodarki. Mińsk ma alternatywę w postaci współpracy ekonomicznej z UE, napływu inwestycji zagranicznych i prywatyzacji przez zachodni kapitał ale żeby do tego doszło musi trochę popuszczać politycznego pasa, wiedząc że i tak nie może za bardzo bo straci kontrolę na krajem.
Trochę zszedłem z tematu - jeśli chodzi o ZPB to Polska powinna w końcu pomyśleć nad repatriacją swoich rodaków z Litwy, Białorusi i częściowo Ukrainy a z Łukaszenką zacząć się w końcu dogadywać tak jak zrobił ostatnio to Berlusconi.
Маша_

СообщениеДобавлено: Пт Янв 22, 2010 3:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jubus писал(а):
Poza tym nie uważam aby Zachód "pomagał": pieniądze na Bełsat i inne programy pochodzą od polskich podatników, państwa zachodnie w zasadzie mają daleko gdzieś Białoruś i jej mieszkańców.

2009-02-24 17:48

MSZ przekaże w tym roku ponad 20 mln zł na TV Biełsat

Ponad 20 mln 600 tys. zł wynosić będzie tegoroczna dotacja MSZ dla Telewizji Biełsat. Dyrekcja kanału zabiega też o pieniądze z innych źródeł, chce aby finansowanie Biełsatu utrzymało się przynajmniej na ubiegłorocznym poziomie - 27 mln zł.

* * *

Zwiększenia dotacji nie wyklucza sam MSZ, ale rozstrzygnie się to dopiero w drugiej połowie roku i - jak poinformowano w komunikacie Biełsatu - jest to uzależnione od wykonania rezerwy celowej.
Możliwe jest również uzyskanie dodatkowych środków od donatorów i sponsorów z krajów europejskich i USA. Takie wsparcie i pomoc już zadeklarowała Nordycka Rada Ministrów oraz Szwecja. Zainteresowana projektem jest także Komisja Europejska, która była już dwukrotnie wzywana do takiej pomocy w rezolucjach Parlamentu Europejskiego" - głosi komunikat.

Romaszewska-Guzy szacuje, że wysokość tego zewnętrznego finansowania wyniesie najwyżej dwa miliony złotych.

Ponadto szefowa kanału zapowiada, że będzie nalegała, aby tak jak dotychczas TVP świadczyła pomoc rzeczową dla Biełsatu. "Będę stanowczo nalegała, żeby TVP nie zarabiała na projekcie i nie żądała zapłaty za swoje usługi: za satelitę, studio itd. To jest tego typu inicjatywa, na której nikt nie powinien zarabiać, a w szczególności matka, jaką TVP jest dla tego przedsięwzięcia" - podkreśliła Romaszewska-Guzy.

* * *
W 2008 r. budżet Biełsatu wynosił 27 mln zł. 90 proc. kosztów pokryła dotacja z MSZ, która w ub. r. wynosiła 19 mln zł. Ponadto telewizję dofinansowały: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Litewskiej - (143 tys. zł), Departament Stanu USA - (514 tys. zł.), rząd brytyjski (47 tys. zł), Irlandia (134 tys. zł.), TVP (zapewnia inwestycje, wsparcie techniczne i infrastrukturalne oraz finansuje projekt do czasu otrzymania dotacji zewnętrznych).

http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/msz;przekaze;w;tym;roku;ponad;20;mln;zl;na;tv;bielsat,116,0,429940.html
Jubus
Гость

СообщениеДобавлено: Пт Янв 22, 2010 5:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dziękuje za informację, wg powyższych danych faktycznie Bełsat i inne tego typu projekty są finansowane z polskich podatków w tym swoistego podatku pod postacią abonamentu radiowotelewizyjnego. Te datki od KE, Szwecji, Litwy, Stanów Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii to jakieś ochłapy na opłacenie czynszu za lokale, większe pieniądze przeznacza się w tych krajach na prostytutki dla urzędników. Swoją drogą te 20 milionów można by przeznaczyć na coś dużo ciekawszego np. produkcję filmów dokumentalnych o Białorusi czy innych państwach byłego ZSRR, a tak wyrzuca się je faktycznie w błoto.
Mirek

СообщениеДобавлено: Пт Янв 22, 2010 8:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Martwi mnie, że siły globalistów i ich polskojęzyczna psiarnia prowokują konflikt między narodem polskim i białoruskim, grając na sentymencie przedwojennych "kresów". To będzie miało bardzo nieprzyjemne skutki. Działalność pani Borys łudząco przypomina mi rolę jaką odgrywa inna "bohaterka" "uciśnionej mniejszości", mianowicie pani Sztajnbach.
Marcin86

СообщениеДобавлено: Вс Янв 31, 2010 2:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jubus писал(а):
Dziękuje za informację, wg powyższych danych faktycznie Bełsat i inne tego typu projekty są finansowane z polskich podatków w tym swoistego podatku pod postacią abonamentu radiowotelewizyjnego.
Z polskich podatków (czy szerzej - unijnych, w tym polskich) finansowana jest nawet budowa autostrad w Papui Nowej Gwinei i tysiące innych podobnych projektów.
jur

СообщениеДобавлено: Пт Мар 19, 2010 7:28 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Tychy, 28 lutego 2010

List otwarty do p. Stanisława Buraczewskiego

Prezesa Związku Polaków na Białorusi w Iwieńcu

Szanowny Panie Stanisławie

Nie ukrywam, z niepokojem i wielkim zdziwieniem, czytam, słucham w polskich mediach informacji, które mają za cel przedstawić Pana charakterystykę. Z niepokojem, gdyż obserwuję próbę, subiektywnej, sterowanej przez grupę A. Borys dyskredytacji Pańskiej osoby w oczach moich rodaków , ze zdziwieniem gdyż nie ma nawet cienia próby sprawdzenia wiarygodności tego co się publikuje.

Jako osoba, która w okresie swojego pobytu w Iwieńcu poznała Pana i działalność Domu Kultury, którego jest Pan dyrektorem chcę wyrazić swoje oburzenie niecnymi, sterowanymi ręcznie, manipulacjami dziennikarstwa polskiego. Co więcej chcę tą drogą wyrazić wyrazy szczerego podziwu i uznania dla pracy wspomnianego Domu Kultury, profesjonalizmu, wysokiego poziomu artystycznego, jak również zaświadczyć, że Dom Kultury pod Pana kierownictwem nie ogranicza swojej działalności do prezentowania i promowania jedynie kultury rodzimej, białoruskiej, ale jest tym miejscem, w którym słychać polską mowę, polską piosenkę, na którego scenie występują artyści z Polski, a w szeregach pracowników są osoby, które aktywnie uczestniczą w działalności na rzecz krzewienia Polskości, a choćby w zespole Kresowianka przy Domu Polskim, studiujące w Polsce.

Co więcej pragnę zachęcić Pana do podzielenia się z polską opinią publiczną tą stroną swojej działalności, w której próby zainteresowania dyrektora Domu Polskiego w Iwieńcu przyjęciem przybywających do Iwieńca zespołów, ludzi z koncertami w języku polskim w odpowiedzi otrzymywały trzask rzucanej słuchawki telefonicznej. Wiem, że mówi Pan po polsku i pisze po polsku.

Mam też nadzieję, że zaufanie jakim obdarzyła Pana społeczność Iwieńca dając mandat Prezesa ZPB iwienieckiego oddziału przełoży się na równie prężne, profesjonalne (jak w przypadku Domu Kultury) działanie na rzecz rozwoju i zachowaniu od zapomnienia języka, kultury, tradycji polskiej ludziom, którzy chcą ją przybliżać i pielęgnować. Wierzę, że nareszcie Dom Polski w Iwieńcu będzie stał otworem dla wszystkich oraz w to, że znajdą w nim mieszkańcy to czego spragnieni są, spotkania z kulturą, (również z kulturą bycia osób nim zarządzających)z folklorem, językiem, spotkania bez ograniczeń, ponad podziałami na związkowców, na lepszych, gorszych. Wierzę, że będzie to prawdziwy POLSKI DOM, w którym: „gość w dom, Bóg w dom”.

Wreszcie mam nadzieję, że nie zawiedzie Pan ich zaufania. A ze swojej strony, jako kierownik działu ds. kontaktów z zagranicą Telewizji Kultury zapewniam, że dołożymy wszelkich starań by docierać do Państwa z naszą ofertą prezentacji zespołów muzycznych, spotkań z artystami by wesprzeć działalność w zakresie ochrony i rozwoju dziedzictwa historyczno-kulturalnego narodu polskiego i dopomóc w aktywnej realizacji działalności kulturalno-oświatowej.

Jednocześnie zapewniam, że będziecie Państwo mile widziani w Polsce by móc zaprezentować osiągnięcia i dorobek, a Polacy, którym na sercu leży dobrosąsiedzka współpraca, wymiana kulturalno-oświatowa i przyjaźń uczynią wszystko by zlikwidować sztucznie podsycane próby fałszowania rzeczywistości, a tym samym zlikwidować sztucznie piętrzone przez grupę A. Borys przeszkody w dotarciu do spotkania z kulturą i tradycją polską tym wszystkim, którzy chcą ją pielęgnować, ale i tym, dla których nie są one rodzimymi, co nie znaczy wrogimi, a którzy je zechcą poznać. Wreszcie zlikwidować te przeszkody, które łamią zasady praw człowieka i świadczą o zagrożeniu demokracji w Polsce, a choćby te w postaci „czarnych list”.

Z życzeniami wytrwałości: Szczęść Boże Panu, Szczęść Boże Iwieńczanom.

Bożena Gaworska-Aleksandrowicz

http://sowa-frankfurt.ning.com/profile/BozenaGaworskaAleksandrowicz
owlet

СообщениеДобавлено: Пт Мар 19, 2010 11:21 pm    Заголовок сообщения: Re: Pani Angelika Borys i jej kompania Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Na Białorusi istnieje Związek Polaków z panią Borys na czele, według doniesień medialnych

http://polonia.wp.pl/kat,1010223,title,Bialoruska-milicja-zatrzymala-grupe-polskich-dzialaczy,wid,11879354,wiadomosc.html

jest to grupa prześladowana przez władze Państwa białoruskiego w sposób urągający wszelkim normom. Mnie się zaś wydaje, że ta grupa ma charakter antypaństwowej piątej kolumny, którą kierują władze z Warszawy lub innego ośrodka sterowania aby osłabić autorytet prezydenta Łukaszenki i w rezultacie pozbawić go władzy i zmienić ustrój państwa.

Ach tak, biedny "bat'ka" - wredni Polacy knują przeciwko niemu, po piwnicach robią montaże dyskredytujące jego szlachetną osobę Rolling Eyes. A nie, przepraszam, to przecież CIA i białoruska opozycja w Polsce to robi Laughing:
http://www.youtube.com/watch?v=QmNdtzxDZ4k

I UE się uwzięła na biedaka:
http://www.euranet.eu/eng/Today/News/English-News/EU-slams-Belarusian-treatment-of-Polish-minority

Mirek писал(а):
Szczerze mówiąc podziwiam prezydenta Łukaszenkę za tolerancję i cierpliwość wobec tej grupy obywateli Białorusi.

Szczerze mówiąc coś mi się wydaje, że Stalina też byś podziwiał.

A o tym nawet nie słyszałam w polskiej TV:

http://www.examiner.com/x-33267-San-Jose-Web-20-Examiner~y2009m12d30-Belarus-announces-further-internet-restrictions

http://www.msnbc.msn.com/id/34633201/ns/technology_and_science-tech_and_gadgets/
Dzejdzej

СообщениеДобавлено: Пн Мар 22, 2010 12:48 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Polityka mnie średnio interesuje obecnie, ale myślę że amerykańskie czy anglojęzyczne źródła informacji nie są najwłaściwsze.
Chyba już bardziej poleciłbym ten portal:
www.bialorus.pl
ew. białoruskie, niezależne agencje:
www.naviny.by
www.belapan.com
Moim zdaniem, ten motyw z restrykcjami w internecie i u nas by się przydał bo w końcu skończyłoby się chamstwo i anonimowość w internecie, która i tak jest fikcyjna.
Gdyby przy każdym poście np. widniało Imię i Nazwisko oraz adres użytkownika, to w końcu nastąpiłaby pełna kultura, a nie wolna amerykanka i kompletne wyszydzanie i obrażanie wszystkiego i wszystkich. W pełni zgadza się z Łukaszenką w sprawie tego "brudu" w internecie i wpływu na najmłodszych, powinna być jakaś kontrola.
Z drugiej strony dobrze by było, gdyby istniała pełna wolność wypowiedzi, poza chamstwem i obrażaniem innych np. tworzenie stron o dowolnej tematyce, poza pedofilią oczywiście czy nawoływaniem do przestępstw. Dzisiaj niestety tak nie ma, wszędzie panuje cenzura.
Osobiście nie wierzę w jakiekolwiek zmiany w sąsiednim kraju, póki Łukaszenka rządzi, prędzej przekaże on władze synowi, Wiktarowi, jeśli dobrze pamiętam, niż ustąpi dobrowolnie, miałby za dużo do stracenia i ludzie z jego otoczenia.
jur

СообщениеДобавлено: Вс Апр 25, 2010 10:26 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Działacze popieranego przez władze Białorusi Związku Polaków, chcą zorganizowania okrągłego stołu. Osoby skupione wokół Andżeliki Borys są temu przeciwne i czekają na rezultaty rozmów na szczeblu rządowym. "Nie widzę sensu takich rozmów" - mówi Andrzej Poczobut.

http://www.bialystokonline.pl/popierany-przez-bialorus-zwiazek-polakow-chce-okraglego-stolu,artykul,49352.html
Serek

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 9:00 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ZPB Andżeliki Borys dostaje rocznie z Polski ok. 10 mln zł dotacji (info - publiczne oświadczenie Macieja Płażyńskiego, prezesa "Wspólnoty Polskiej", która z upoważnienia Senatu jest dysponentem tych środków). Po co ZPB jakiś "okrągły stół"? Jeszcze kazali by im się dzielić...
ВладимирБ

СообщениеДобавлено: Пн Апр 26, 2010 12:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Możecie przeczytać na stronie polonijnej gazety Głos znad Niemna (na uchodźstwie) artykuł Genezy konfliktu (Historia Związku Polaków na Białorusi (1988-2006),na wszelki wypadek podam adres

http://www.zpb.org.pl/index.php?id=kgen
jur

СообщениеДобавлено: Вт Апр 27, 2010 5:10 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Prywatna wojna Borys pod flagą biało-czerwoną?

Bożena Gaworska-Aleksandrowicz

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Pan Lech Kaczyński
Warszawa

Szanowny Panie Prezydencie!

Zainspirowana ostatnimi wydarzeniami wokół spraw mniejszości
polskiej na Białorusi, zainspirowana wypowiedzią medialną (dotyczącą
powinności prezydenta wobec innej priorytetowej dla Polski sprawy)
wypowiedzią człowieka z otoczenia pałacu prezydenckiego, że
oto “wobec ataków rezydent nie może milczeć” uznałam, że wobec
ataków nikt nie może milczeć. Wobec ataków na demokrację w Polsce,
wobec ataków i przejawów łamania przez mój kraj podstawowych,
gwarantowanych praw człowieka milczeć nie może nikt. I choć ja o
białoruskiej sprawie, to jednak pozory jedynie, bo o polskiej to
sprawie.

Rekomendację do zwrócenia się do Pana by wyrazić swoje największe
oburzenie, swój sprzeciw i głośne: DOŚĆ uprawiania polityki
manipulacji, wrogiej propagandy, dość szkodzenia interesom Polski,
tę rekomendację daje mi fakt, iż w ubiegłym roku szkolnym pracowałam
w Domu Polskim w Iwieńcu, a to czego doświadczyłam, co widziałam, co
monitowałam, co mam udokumentowane, a co diametralnie różne jest od
medialnie rozpowszechnianych informacji, a w obronie, których to
kłamliwych i oszczerczych wobec faktów informacji, Pan, niektórzy
eurodeputowani, rząd mojego kraju, niektórzy parlamentarzyści
stajecie.

Mówię moje zdecydowane nie wykorzystywaniu przez Andżelikę Borys i
jej grupę mniejszości polskiej do rozgrywek politycznych, do walki
ze swoim prezydentem. Jest ta pani obywatelką Białorusi, ma prawo
nie zgadzać się z polityczną linią jej państwa, ma prawo
manifestować, ma prawo prowadzić swoją walkę z tym wszystkim co jej
się nie podoba. Nie ma jednak prawa czynić tego pod biało-czerwonym
sztandarem, nie ma prawa posługiwać się w tym celu zakładnikami,
którymi wraz z mocodawcami z Warszawy uczyniła mniejszość polską.
Nie ma prawa ograniczać swobód obywatelskich jednym by, jak
twierdzi, walczyć o nie dla (?) drugich. Nie ma prawa ich dzielić na
tych, którym prawa obywatelskie należą się i na tych, których
upokarzać należy odbierając je.

Nie mają prawa ni ona, ni szeregowi działacze odłamu w tym celu
rozbitego co równa się samozwańczego związku, ni decydenci mojego
kraju, ni dyplomaci, obrażać, szkalować, wzniecać niepokojów,
konfliktować, uprawiać polityki (modne no adekwatne) hakowej wobec
obywateli Białorusi pochodzenia polskiego, by kupczyć nimi,
zasłaniać się nimi, w prowadzonej przez siebie i mocodawców walce
bynajmniej nie o ich interesy.

Nie macie prawa panie i panowie politycy, z brudem, bagnem,
draństwem i podłością pchać się w progi chat, domostw, mieszkań nas
którzy Was utrzymujemy. Bijcie się, kopcie się, niszczcie się,
opluwajcie się, zbierajcie haki, wieszajcie się na nich wzajemnie,
kłamcie, oczerniajcie, kombinujcie, knujcie w cieniu swoich
politycznych “salonów”. Nie macie prawa przenosić tego na nas, nie
macie prawa siać nienawiści między nas, którzy chcemy żyć w
przyjaźni i pokoju!
wirtualnapolonia.com/2010/03/03/bozena-gaworska-aleksandrowicz-list-do-prezydenta-rp-w-sprawie-bialorusi/
jur

СообщениеДобавлено: Вс Авг 01, 2010 6:59 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

http://polaki.org/
Stig

СообщениеДобавлено: Ср Авг 04, 2010 10:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

^^ Coś KGB nie zainwestowało w tłumaczy. Wink
jur

СообщениеДобавлено: Сб Окт 02, 2010 5:10 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Interesujący reportaż o sytuacji Polaków na Białorusi Reportaż można obejrzeć tutaj:
http://polaki.org/?p=545
Stig

СообщениеДобавлено: Сб Окт 02, 2010 9:49 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rzeczywiście interesujące. Białoruś i Rosja jako jedyne suwerenne państwa w Europie - nie ma to jak mocne wejście. Very Happy I jeszcze gość potrafi wmawiać, że zachował obiektywizm i niezależność.
bartixr

СообщениеДобавлено: Сб Окт 02, 2010 10:50 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

o suwerenności, miał zapewne na myśli kraje z byłego bloku zsrr.

a reportaż bardzo dobry.
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail
jur

СообщениеДобавлено: Вс Окт 03, 2010 12:41 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stig писал(а):

Rzeczywiście interesujące. Białoruś i Rosja jako jedyne suwerenne państwa w Europie - nie ma to jak mocne wejście. I jeszcze gość potrafi wmawiać, że zachował obiektywizm i niezależność.
Suwerenne
Białoruskie dylematy. http://www.koreywo.com/bialoruskie_dylematy.htm
jur

СообщениеДобавлено: Пн Окт 11, 2010 5:57 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Kwaśniewski: Białoruś – jeden z podstawowych problemów NATO

Źródło: Telegraf.by / 2010-10-09, 17:59

Brak demokracji w Białorusi jest jednym z głównych problemów, jakie stoją przed NATO w XXI wieku – taki pogląd wygłosił były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski 7 października podczas wystąpienia w ramach Wrocław Global Forum – międzynarodowej konferencji, która zgromadziła ponad dwustu czołowych europejskich, amerykańskich i światowych twórców polityki, biznesmenów i intelektualistów.

„Afganistan to wielki test na przyszłość Sojuszu, nikt dziś nie wie, jak skończy się ten konflikt. Są również konflikty regionalne, Abchazja, Osetia czy brak demokracji na Białorusi” – mówił.

Były prezydent podkreślił, że NATO nadal jest najbardziej wpływową i efektywną organizacją militarną na świecie. „Ta organizacja na długi czas zagwarantowała pokój i bezpieczeństwo na świecie i nadal jest gwarancją dla krajów m.in. w Europie środkowej” – mówił Kwaśniewski.
Mirek

СообщениеДобавлено: Вс Окт 24, 2010 6:30 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Szkoda by było Białorusi, gdyby miała ponawiać błędy Polski. Zachód niech okrada inne państwa i troszczy się o standardy demokratyczne w mniej zasobnych państwach.
jur

СообщениеДобавлено: Чт Окт 28, 2010 12:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Białystok: seans kontrowersyjnego filmu o Białorusi http://www.wiadomosci.bstok.pl/?o=radio&informacja=48969
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Окт 28, 2010 3:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

jur писал(а):
Brak demokracji w Białorusi jest jednym z głównych problemów, jakie stoją przed NATO w XXI wieku

Ta obca demokracja lub jej brak obchodzi Polskę czy inne kraje NATO tak, jak ZSRR obchodziła konieczność pilnego wyzwolenia klasy robotniczej spod ucisku kapitału. Przeszkadza wam to w jakiś sposób??? Proszę mi wytłumaczyć...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Mirek

СообщениеДобавлено: Пт Окт 29, 2010 5:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Demokracja lub jej brak przeszkadza szczególniej PO PiSowskim poplecznikom jednym dla tego że zachód nie może się dorwać do białoruskiej gospodarki i jej okraść pozbawiając ludzi chleba, innym dla tego, że obyczaje tam niedostatecznie zepsute a sentymentalistom kresowym, że nie można tam wpaść z szabelką i pękiem czerwonych maków aby Białorusinom przypomnieć, że Grodno było kiedyś polskie i popłakać się ze wzruszenia. Ja tam życzę Aleksandrowi Łukaszence sto lat.
Rain

СообщениеДобавлено: Сб Окт 30, 2010 8:11 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

I o to chodzi. Ich interesuje okradanie, ropa i inne zasoby. Mają głęboko w d... czyjąś wolność i dobrobyt...
Mirek

СообщениеДобавлено: Сб Окт 30, 2010 9:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
I o to chodzi. Ich interesuje okradanie, ropa i inne zasoby. Mają głęboko w d... czyjąś wolność i dobrobyt...

No i Rosja poczuje bliski oddech Wielkiego Brata u samych jej granic. Powoli robi się za ciasno dla kilku mocarstw i w końcu pozostanie jedno mniej. To narastające wilcze wycie o braku demokracji w danym państwie zawsze ściśle jest zwiazane z roszczeniami, wołaniem o więcej ustępstw, więcej cudzego udziału w dobrach i zawsze zwiastuje zmiany ustrojowe. Niech Białorusini de dają się zmanipulować tak jak Polacy. My mamy "wolność" i obchody solidarności, ale nie mamy własnej gospodarki ani głosu w polityce zagranicznej.Polacy dla spodobania się zachodowi zdradzili samych siebie i przyszłe pokolenia. Stali się pośmiewiskiem narodów. I tylko my tego nie widzimy, tak jesteśmy upojeni faktem, iż wolno nam odprowadzać składki do kasy UE w zamian za nowe dyrektywy.
jur

СообщениеДобавлено: Вс Окт 31, 2010 7:54 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rubieżewicze-Białoruś: Nikt nas Polaków tu nie prześladuje... http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8047&Itemid=3
Mirek

СообщениеДобавлено: Вс Окт 31, 2010 5:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jeżeli ktoś Polaków prześladuje na Białorusi to tylko "polskie media" w.... Polsce. Mam kolegę żonatego w Mińsku Białoruskim z Białorusinką, oni o "prześladowaniach" dowiedzieli się z wyborczej będąc u teściów w Polsce.
Rain

СообщениеДобавлено: Вс Окт 31, 2010 8:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
Jeżeli ktoś Polaków prześladuje na Białorusi to tylko "polskie media" w.... Polsce

Święte słowa...

Nocka

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 7:59 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dzejdzej писал(а):
Polityka mnie średnio interesuje obecnie, ale myślę że amerykańskie czy anglojęzyczne źródła informacji nie są najwłaściwsze.
Chyba już bardziej poleciłbym ten portal:
www.bialorus.pl
ew. białoruskie, niezależne agencje:
www.naviny.by
www.belapan.com
Moim zdaniem, ten motyw z restrykcjami w internecie i u nas by się przydał bo w końcu skończyłoby się chamstwo i anonimowość w internecie, która i tak jest fikcyjna.
Gdyby przy każdym poście np. widniało Imię i Nazwisko oraz adres użytkownika, to w końcu nastąpiłaby pełna kultura, a nie wolna amerykanka i kompletne wyszydzanie i obrażanie wszystkiego i wszystkich. W pełni zgadza się z Łukaszenką w sprawie tego "brudu" w internecie i wpływu na najmłodszych, powinna być jakaś kontrola.
Z drugiej strony dobrze by było, gdyby istniała pełna wolność wypowiedzi, poza chamstwem i obrażaniem innych np. tworzenie stron o dowolnej tematyce, poza pedofilią oczywiście czy nawoływaniem do przestępstw. Dzisiaj niestety tak nie ma, wszędzie panuje cenzura.
Osobiście nie wierzę w jakiekolwiek zmiany w sąsiednim kraju, póki Łukaszenka rządzi, prędzej przekaże on władze synowi, Wiktarowi, jeśli dobrze pamiętam, niż ustąpi dobrowolnie, miałby za dużo do stracenia i ludzie z jego otoczenia.

Hej ja osobiście jestem za anonimowością w necie bo łatwiej sie z kimś podzielić jakimś problemem i szukać pomocy Smile oczywiście jestem za kasowaniem bluzgów Smile
Bat

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 11:23 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):

Łukaszenko też ma w dupie swój narod. A brak swobody wyboru zrobił ten naród bydlem.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 1:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bat писал(а):
Rain писал(а):

Łukaszenko też ma w dupie swój narod. A brak swobody wyboru zrobił ten naród bydlem.

Zobaczymy w jakim to zaszczytnym miejscu będą miały siły globalistów naród białoruski kiedy wyrzucą Łukaszenkę z siodła. Zobacz co zrobiono z narodem polskim i pomyśl, że ta lub gorsza przyszłość może spotkać Białorusinów. Nie twierdzę, że Łukaszenko jest świetnym przywódcą ale idę o zakład, że po jego odejściu, będą Białorusini oblizywać się na samo wspomnienie tych czasów. I o jakim braku swobody mówisz? Przecież nie wmówisz mi, że na Białorusi jest terror. Ludzie żyją normalnie
Bat

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 2:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie masz pojęcia o życiu na Białorusi. Przecież ja jestem ottąd. Mam kilka przykładów ale myśle że nie zrozumiesz.
Naprzykład święto w Warszawie. Stoją policjanci na koniach i z psem. Przy tych policjantach stoją ludzi, gadają "o żuciu", bawią się z koniami. Na Białorusi do milicjanta nikt pogadać nie podejdzie.
W knajpie w Witebsku pijani policjanci w cywilnym ubraniu coś zachceli od trzezwych chłopaków. Kiedy przyjechał wyzwany przez telefon samochód zabrani byli normalni ludzi.
Wejdź do użąndu na Białorusi i posprzebuj czegoś poprosić... Wszędzie dowodzą chamy i wieśniacy. Uwierz mnie poziom życia nie taki wysoki jak myślisz. A socjalizm tylko na słowach jak że i rynek.
Bądź szczęśliwy że żyjesz tu i nie prowadzisz działalność na Białorusi. Bo tyle trzebo płacić podatków, kar i etc. że po prostu nie ma sensu czegoś robić.
Na zakładach teraz pracują trzy dni w tygodniu. Wtedy po co ich trzymać.
Rozrabią Białoruś... Co tam grabić? Nic nie ma. Już wszystko jest rozgrabione albo zakopano w ziemie w tych kołchozach.
Więcej nie będę pisał bo bez sensu. Trzebo pożyć tam i tu zeby zobaczyć różnicę.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 2:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zobacz na you tube jak policja pacyfikowała polskich kupców z hal pod pałacem kultury w Warszawie. Zaczepiali nawet tych co patrzyli na to z przystanku tramwajowego. U nas w urzędach chamstwa nie brakuje. Sam się o tym przekonuję np. w swoim urzędzie skarbowym. Wszędzie dobrze i swobodnie tam gdzie nas nie ma. A żyć trzeba i tak.
Nocka

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 2:52 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bat święte słowa Wink Mirek nie znasz życia naprawde PL w porównaniu z BY to raj Wink my Polacy umiemy narzekać a nie patrzymy kto ma gorzej Wink . Ciesz się że żyjesz w wolnym kraju i możesz robić co chcesz Wink
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 5:16 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nocka писал(а):
Bat święte słowa Wink Mirek nie znasz życia naprawde PL w porównaniu z BY to raj Wink my Polacy umiemy narzekać a nie patrzymy kto ma gorzej Wink . Ciesz się że żyjesz w wolnym kraju i możesz robić co chcesz Wink

Nocko cokolwiek by o Tobie nie powiedzieć, jesteś wzorowym niewolnikiem. Jak zresztą większość skutecznie ogłupionych propagandą obywateli RP. Pozatym nie spotkałem jeszcze kobiety, która by w sprawach politycznych była orłem. Co najwyżej jednym z przedstawicieli domowego drobiu Laughing
Bat

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 5:21 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No to dobrze. Ja jestem w Polsce. Jedź na BiaLoruś. Tam w telewizji brakuje polaków z takimi względami.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 6:01 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jakbym miał jakąś władzę to bym pojechał na Białoruś żeby zrobić porządek z Angeliką Borys i tym drugim opozycjonistą Milinkiewiczem. Ludzie tego pokroju narobią Wam więcej bałaganu niż przypuszczacie. Nie wiążcie nadziei z tymi ludźmi. Polacy związani z tymi ośrodkami agenturalnymi powinni ponieść karę ze strony władz białoruskich. Nie wiem czego oczekujesz od swojego państwa ale ja mam tam znajomych i oni twierdzą, że może nie jest lekko ale opozycja stanowczo przesadza. Ja mam wrażenie, że niektórzy robią nadmierną wrzawę wobec sytuacji w Twojej ojczyźnie. Pytanie tylko kto na koniec odniesie korzyść? Naród białoruski? Napewno nie. Nasze narody cierpią na jakieś histeryczne zaślepienie zachodem. Niestety bez wzajemności. Uczcie się na naszych błędach a nie na swoich.
Bat

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 6:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
golem

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 8:07 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bat писал(а):

Bat nie przejmuj się Mirek wie lepiej od Ciebie jak się żyje na Białorusi Wink a już na pewno wie lepiej jak tam być powinno.
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 9:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

golem писал(а):
Bat писал(а):

Bat nie przejmuj się Mirek wie lepiej od Ciebie jak się żyje na Białorusi Wink a już na pewno wie lepiej jak tam być powinno.

Oczywiście. KOR również wiedział "lepiej", że polskim robotnikom w latach siedemdziesiątych źle się układało w socjalistycznych zakładach pracy. Kiedy ludzie KORU doszli po latach do władzy pomogli robotnikom zamykając te zakłady względnie puszczając obcym za ułamek faktycznej ich wartości. Tak więc robotnicy zostali wyswobodzeni z jarzma pracy i płacy. A kiedy minął pierwszy miesiąc wolności zajrzeli do portfela i co? -To samo co u "Bata", to.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes !!!!
Bat

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 9:19 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Na żal nie ma smajlika z kiblem
Mirek

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 9:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bat писал(а):
Na żal nie ma smajlika z kiblem

Kiblem popłynie Białoruś skoro ma takich "bystrych" obywateli jak ty, którzy z uwagi na parę głupich niedogodności chcą zmienić ustrój w państwie na gorszy. Myślisz, że jak zobaczyłeś trochę zachodu to zjadłeś wszystkie rozumy? Gówno wiesz o polityce. Dobranoc.
golem

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 10:13 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mirek писал(а):
golem писал(а):
Bat писал(а):

Oczywiście. KOR również wiedział "lepiej", że polskim robotnikom w latach siedemdziesiątych źle się układało w socjalistycznych zakładach pracy. Kiedy ludzie KORU doszli po latach do władzy pomogli robotnikom zamykając te zakłady względnie puszczając obcym za ułamek faktycznej ich wartości. Tak więc robotnicy zostali wyswobodzeni z jarzma pracy i płacy. A kiedy minął pierwszy miesiąc wolności zajrzeli do portfela i co? -To samo co u "Bata", to.... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes !!!!

To nie KOR wymyślił kartki Wink / a pierwsze pojawiły się już w 1976/. No ale to był z pewnością wykwit dobrobytu, którego nie zrozumieli zaczadzeni korowską propagandą robotnicy Wink
Jakoś obecni robotnicy nie rzucają się w objęcia lewicy Wink nawet tej pisowskiej. Nie zauważyłem strajków na miarę sierpniowej Solidarności. Pewnie dlatego, że dzisiejsi robotnicy nie wiedzą co dla nich dobre Wink
Tak się składa, że bardzo dobrze pamiętam tamte czasy /postało się w kolejkach/ i za nic nie chciałbym powrotu do tamtego syfu.
agata_88

СообщениеДобавлено: Ср Ноя 03, 2010 10:42 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

A tu znowu wesoło Smile
Bat, na wypowiedzi tego pana najlepiej reagować uśmiechem Smile.

golem писал(а):
Pewnie dlatego, że dzisiejsi robotnicy nie wiedzą co dla nich dobre

Jak my wszyscy Wink
jur

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 04, 2010 7:29 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bat pisal .(Wszędzie dowodzą chamy i wieśniacy.)Bat masz karte Polaka?
jur

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 04, 2010 7:48 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Braki towarów:-EMBARGO
Przede wszystkim nie zauważacie najważniejszych spraw w tym temacie a braki zaopatrzeniowe to nie tylko problem jednego gatunku.
Strajki, kilkutygodniowe generalne strajki, gdzie żaden transport nie jeździł, fabryki nic nie produkowały. Było to między innymi przyczyną podpisania przez Solidarność porozumień sierpniowych. W rodzinach dochodziło do konfliktów, gdyż "mężowie" strajkowali a "żony" nie miały z czego obiadu gotować. O tym się dziś nie mówi z wiadomych względów. Pod koniec lipca 1980 były groźby powstania rozłamu w solidarności! I to bardzo poważne.
Kartki były tego efektem, kiedy to robotnicy pytali działaczy i przywódców dlaczego muszą mięso kupować na bazarach za cenę 10x taką jak w sklepach (autentyczny fakt z moich okolic). Kartki zostały dopisane przez solidarność do postulatów sierpniowych. By władza przejęła na siebie rozładowanie braku zaopatrzenia i ukrócenia spekulacji. Tak więc kartki były pomysłem Solidarności - jak by ktoś nie wiedziałsmile.gif
Strajki nie były jedynym problemem wpływającym na brak zaopatrzenia, kolejny to zdjęcie przez USA Najwyższego Uprzywilejowania w Handlu dla Polski - górnolotne słowa a mówiąc prościej USA nałożyło na Polskę embargo. Właśnie po nałożeniu tego embarga padły słynne słowa Urbana: "Rząd się i tak sam wyżywi" oddające realna sytuację gezie embargo uderzy głównie w obywatela a nie władze. Embargo polegało na zakazie kupowania i sprzedawania z Polską.
Braki towarów.
Strajki, kilkutygodniowe generalne strajki, gdzie żaden transport nie jeździł, fabryki nic nie produkowały. Było to między innymi przyczyną podpisania przez Solidarność porozumień sierpniowych. W rodzinach dochodziło do konfliktów, gdyż "mężowie" strajkowali a "żony" nie miały z czego obiadu gotować. O tym się dziś nie mówi z wiadomych względów. Pod koniec lipca 1980 były groźby powstania rozłamu w solidarności! I to bardzo poważne.
Kartki były tego efektem, kiedy to robotnicy pytali działaczy i przywódców dlaczego muszą mięso kupować na bazarach za cenę 10x taką jak w sklepach (autentyczny fakt z moich okolic). Kartki zostały dopisane przez solidarność do postulatów sierpniowych. By władza przejęła na siebie rozładowanie braku zaopatrzenia i ukrócenia spekulacji. Tak więc kartki były pomysłem Solidarności - jak by ktoś nie wiedział.
Strajki nie były jedynym problemem wpływającym na brak zaopatrzenia, kolejny to zdjęcie przez USA Najwyższego Uprzywilejowania w Handlu dla Polski - górnolotne słowa a mówiąc prościej USA nałożyło na Polskę embargo. Właśnie po nałożeniu tego embarga padły słynne słowa Urbana: "Rząd się i tak sam wyżywi" oddające realna sytuację gezie embargo uderzy głównie w obywatela a nie władze. Embargo polegało na zakazie kupowania i sprzedawania z Polską.
golem

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 04, 2010 8:14 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

jur
Kartki na cukier pojawiły się w 1976r a o żadnej Solidarności nikt wtedy nie słyszał i o żadnym embargo także Wink To jakby ktoś nie wiedział Wink
Solidarność i masowe strajki skończyły się w 1981r. Czym tłumaczyć reglamentację np benzyny parę lat później ? embargo USA? Pewnie dlatego, że ropę sprowadzaliśmy z Ameryki Laughing Laughing Wink
A kartki na mleko, buty, wódkę itd itp? Rozumiem, że to były typowe amerykańskie produkty, którymi tradycyjnie zarzucali oni Polskę do czasu wprowadzenia embarga oczywiście Laughing Laughing Bez żartów.
Braki towarów to była norma w socjalizmie.
Nocka

СообщениеДобавлено: Чт Ноя 04, 2010 12:54 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
Bat, na wypowiedzi tego pana najlepiej reagować uśmiechem

Bat bardzo dobrze mówi Wink
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
На страницу 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  След.
Страница 1 из 13

Перейти: