Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Dzwonienie z Polski do Rosji

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
marek.saksofon

СообщениеДобавлено: Ср Июл 22, 2020 10:30 am    Заголовок сообщения: Dzwonienie z Polski do Rosji Ответить с цитатой

Witam wszystkich Very Happy
Mam pytanie odnosnie dzwonienia z Polski do Rosji.
Mam znajomego w Samarze, tylko że jego telefon nie przyjmuje połączeń z zagranicy. Jak mogę się z Nim skontaktować?
Czy np jeśli kupię w Polsce kartę SIM sieci MTS, to czy będę mógł do niego zadzwonić?
Proszę o pomoc
Pozdrawiam Smile
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Июл 22, 2020 12:37 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Witam, Marku.
1. Pierwsza sprawa to oczywiście zakup w Polsce karty MTS. Kupić coś takiego i zarejestrować na paszport (a takie są nietsety zasady) można tylko w Rosji. Tak samo polskiej karty sim nie da rady kupić na Wschodzie.
2. Cena. Roaming jest potwornie drogi. Dla przykładu - 1 minuta rozmowy z karty MTS w roamingu z Polski do Rosji kosztuje 65 rubli (prawie 1 euro). Słyszałem o pewnych pakietach w MTS, płacąc dziennie ok 145 rubli można mieć pakiet 45 minut do Rosji. Opcja nazywała się НОЛЬ БЕЗ ГРАНИЦ: https://media.mts.ru/technologies/124138/#item_5

1. Pytanie: czy nie łatwiej dzwonić przez internet? Mam na myśli Viber, Skype, Whatspp etc.
2. Czy kolega nie chce odblokować swój telefon, żeby móc odbierać połączenia z zagranicy? Na czym polega jego problem?
3. Może dzwonić do Rosji np. za pomocą programu: www.internetcalls.com (na Andorid to się nazywa Mobile VOIP). Minuta kosztuje kilka eurocentów.
4. Jescze lepiej za ok 9 euro miesięcznie wykupić w Viber abonament, który pozwala telefonować bez ograniczeń prawie na wszystkie numery krajów świata.

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
marek.saksofon

СообщениеДобавлено: Ср Июл 22, 2020 6:15 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Witaj
Dziękuję Ci za Twoja pomoc.
Chyba spróbuję opcji z Viberem.
Problem kolegi polega na tym, ze pracuje w MTS i podpisał jakąś umowę, przez która nie ma możliwości odblokowania połączeń przychodzących z zagranicy.
Czyli z Vibera mógłbym połączyć się z Nim, nawet jeśli ma zablokowane te połączenia przychodzące z zagranicy?
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc 😊
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Июл 23, 2020 7:02 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dobre pytanie na temat Vibera. Nie pomyślałem o tym, że warto w tym przypadku rzeczywiście mieć rosyjską kartę sim. W tej sytuacji będzie wyświetlała podczas telefonowania rosyjski numer. Ale wydaję mi się, że kiedy miałem wspomniany abonament i dzwoniłem z Vibera i polskiej karty w Rosji wyświetlano i tak rosyjski numer. Ze względu na to, że dzwoni na miejscu lokalna telefonia komórkowa. W ten sposób im się to opłaca. Należy to jakoś sprawdzić. Najbliżej kupić kartę MTS w Kaliningradzie, jak otworzą granicę...
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
marek.saksofon

СообщениеДобавлено: Чт Июл 23, 2020 3:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Sprawdziłem Viber Out i niestety się nie dzwoniłem. Kolega też nie miał na telefonie informacji, ze dzwoniłem.
Spróbuję jeszcze intercalls, a jak nie wyjdzie to wtedy zostaje MTS...
marek.saksofon

СообщениеДобавлено: Чт Июл 23, 2020 3:59 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Niestety intercalls też nie działa. Słyszę tylko komunikat, ze "numer na który dzwonię jest tymczasowo niedostępny, spróbuj zadzwonić później"...
Więc chyba zostaje MTS...
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: