Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Zwiazek Polki z Rosjaninem
На страницу Пред.  1, 2

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Фев 24, 2012 1:27 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mężczyźni na pewno mogą się zakochać w mądrych kobietach, ale na ogół mówi się, że "mężczyźni boją się mądrych kobiet." Z tego można wyciągnąć pewne wnioski. Może dzisiaj kropla i drąży kamien, ale jutro może mu przyjść do głowy, że ma już tego dosyć i odejdzie do jakiejś słodkiej idiotki. Klasyka.

I jeszcze jedna nie mniej ważna sprawa. W Rosji mamy patriarchat - w Polsce odwrotnie. Dzięki Bogu w tej akurat sytuacji nie musimy mówić o rosyjskim paternaliźmie i dominacji procesów odgórnych. Smile Tak czy owak jest to Rosjanin, który na poziomie genetycznym ma do matriarchatu awersję... No i.. Nie wie, jak to będzie...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Rain

СообщениеДобавлено: Пт Фев 24, 2012 1:37 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Zobacz te wątki. Naprawdę ciekawe:

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3399359

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3977849

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
AnnaMaria

СообщениеДобавлено: Пт Фев 24, 2012 2:33 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Rain писал(а):
Zobacz te wątki. Naprawdę ciekawe:

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3399359

http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3977849

Akurat już się natknęłam na te strony, ale dzieki Smile

Mój chłop większość życia spędził u anglosasów, także ma odrobinę inne podejście. A propos słodkich idiotek, to ma mdłości, bo już ich temat w życiu przerobił, podobnie jak ja miałam do czynienia z męskimi pseudointelektualistami- takie życie,że człowiek nawet musi przejść fascynację "gównem".

Rain

СообщениеДобавлено: Пт Фев 24, 2012 3:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

AnnaMaria писал(а):
człowiek nawet musi przejść fascynację "gównem"

Tylko pozazdrościć takiego wspólnego imunitetu. Raz jeszcze mogę z całego serca życzyć powodzenia, miłości, wierności itd. Niech takie wyjątki potwierdzają regułę...

golem

СообщениеДобавлено: Пт Фев 24, 2012 4:31 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Akurat w tej materii przede wszystkim liczy się człowiek i jego stosunek do partnerki/partnera /narodowość, język, religia/ to rzeczy ważne ale drugoplanowe.
Znam udane małżeństwa Polek z Arabami / a różnice kulturowe sięgające Himalajów nie wpłynęły na stan związku/.
Nie ma się co oglądać na statystykę bo w tej sferze nie ma to znaczenia.

СообщениеДобавлено: Сб Фев 25, 2012 9:43 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
W Rosji mamy patriarchat - w Polsce odwrotnie
nie było mi dane być w Rosji ale w Polsce też dużo rodzin co chłop rządzi, często też nie widać pewnych rzeczy na zewnątrz. Podam dwie rzeczy z mojego życia
u mnie w domu każdy myślał że moja głośna matka rządzi a prawda jest taka że ojciec rządził i miał władzę nad matką nawet psychiczną, była głośna na pokaz a jak byli sami to on rządził. Prawie identycznie skończyła moja ciotka głośna i kłótliwa ale chłop rządził. Siostra ojca potrafiła przy ludziach dać mu torbą w głowę a w domu jak nikt nie widział odwrót roli.
Więc wcale w Polsce kobiety tak nie rządzą raczej chcą pokazać a często kobieta niby cicha w cieniu męża każdy myśli że chłop rządzi a tu ona rządzi ))
Цитата:
Akurat w tej materii przede wszystkim liczy się człowiek i jego stosunek do partnerki/partnera /narodowość, język, religia/ to rzeczy ważne ale drugoplanowe
zgadzam się ))

A panowie czy to Polscy czy Rosyjscy czy inny to są panowie i trzeba mieć podejście do nich:
- nie być na każde zawołanie
-dać pole do wykazywania się
- jak chce wyjść nam na głowę to nie kłócić się ale zrobić 3 dni cichych dni mało odzywać się, wtedy na nasze wyjdzie ))
mam swoje lata i znam mężczyzn )) i wiem że to działa i wtedy pan ulegnie nam ))

Цитата:
Mężczyźni na pewno mogą się zakochać w mądrych kobietach, ale na ogół mówi się, że "mężczyźni boją się mądrych kobiet." Z tego można wyciągnąć pewne wnioski. Może dzisiaj kropla i drąży kamien, ale jutro może mu przyjść do głowy, że ma już tego dosyć i odejdzie do jakiejś słodkiej idiotki. Klasyka.
Rain Mężczyzna feminista )) brawo
a jak taki odejdzie to znaczy że związek od początku był nie tak więc robi nam przysługę zwracając wolność ))

Ale wiem że znam kilka par pol-rus ze jak pan Rosjanin jest stroną bardziej kochającą to pani Polka dużo wymoże na nim)) i zrobi dla niej prawie wszystko i może być naprawdę super mężem i opiekunem kobiety jeśli odwrotnie to Polce będzie zle i będzie nieszczęśliwa (( znałam jedną Polkę co miała super z Rosjaninem byli razem 40 lat i złego słowa o nim nie powiedziała ale była inna co przeszła gehenne przez Rosjanina.
Rosjanin jak kocha to kocha jak nienawidzi to nienawidzi ))) tyle

Stig

СообщениеДобавлено: Вс Мар 04, 2012 5:39 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

svidania писал(а):

- nie być na każde zawołanie
-dać pole do wykazywania się
- jak chce wyjść nam na głowę to nie kłócić się ale zrobić 3 dni cichych dni mało odzywać się, wtedy na nasze wyjdzie ))
mam swoje lata i znam mężczyzn )) i wiem że to działa i wtedy pan ulegnie nam ))

Z dwoma pierwszymi radami całkowicie się zgadzam, ale trzecia to dla mnie kuriozum. Chyba na jakichś potulnych facetów trafiałaś, że tak szybko wymiękali. Wink
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
svidania

СообщениеДобавлено: Вс Мар 04, 2012 9:08 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

mówię o rozwiązywaniu konfliktów z klasą )
jako przykład wszystko zrobić mężczyźnie pranie,gotowanie nawet pod nos podać ale nie odzywać się albo robić to tylko służbowo)
a darcie się niestety konflikt tylko zaostrza ( dałam za przykład moją matką i ciotką że one były głośne ale w ich domach mężczyźni rządzili (
nie wiem skąd Rain mówi że w Polsce matriarchat jak by najmniej w moim regionie i większość ludzi co znam ma typowo patriarchalny model rodziny z tym tyle że kobieta zawodowo pracuje.

Stig

СообщениеДобавлено: Пн Мар 05, 2012 5:21 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ciche dni to rozwiązywanie konfliktu z klasą? Nie dla mnie. Wręcz przeciwnie, to raczej eskalacja konfliktu w zawoalowanej formie. A rzeczywiste rozwiązywanie konfliktów z klasą to rozmowa i kompromis. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie w każdym związku obie strony umieją rozmawiać i są gotowe do kompromisu, ale to nie znaczy, że takie "zamurowanie się" to dobre wyjście. I jeszcze tak z ciekawości spytam: na seks też szlaban? Wink

A co do modelu rodziny, to jak w wielu innych aspektach Polska jest takim wypośdrodkowaniem między tym, co w Rosji, a zachodem. W Rosji patriarchat, na zachodzie równouprawnienie (powiedzmy), a u nas coś pomiędzy.
svidania

СообщениеДобавлено: Пн Мар 05, 2012 9:33 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
A rzeczywiste rozwiązywanie konfliktów z klasą to rozmowa i kompromis

zgadzam się 100% )
Цитата:
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nie w każdym związku obie strony umieją rozmawiać i są gotowe do kompromisu, ale to nie znaczy, że takie "zamurowanie się" to dobre wyjście.

o to mi chodzi o osoby niereformowalne i tzw ciężkie charaktery.

Też nie należy na siłę ciągnąć związku, jak totalnie osoby nie pasują do siebie wtedy i kobieta i mężczyzna nieszczęśliwy(. I wiem że nieraz kobieta prowokuje sama konflikt, potem płacz wtedy jestem 100% za mężczyzną. Przykład moja znajoma ona wykształcenie wyższe: zajmuje się domem
jej mąż: zawodowe pracuje w kopalni w nieźle zarabia ) a ona jęczy na każdym spotkaniu jaki on niewykształcony i żeby się dokształcał ( nie wiem co czego mu to potrzebne w kopali ) i tutaj jestem za mężczyzną -a tą znajomą uważam za głupią i wyniosłą (. Nie dość że mężczyzna przynosi pieniądze pracuje na dom to jeszcze źle(
Цитата:
A co do modelu rodziny, to jak w wielu innych aspektach Polska jest takim wypośdrodkowaniem między tym, co w Rosji, a zachodem. W Rosji patriarchat, na zachodzie równouprawnienie (powiedzmy), a u nas coś pomiędzy.

Może przyczyna że ja mieszkam we wschodniej Polsce ) co do Rosji też nie wierze żeby panie Rosjanki we wszystkim mężów się słuchały) Rosja to nie Arabia czy Afganistan gdzie żona prawnie do męża jest przywiązana, panie w FR mogą uczyć się, pracować robić wszystko to co mężczyźni do rozwodu mają prawo i wd statystyk często z niego korzystają. A panowie Rosjanie cóż mogą być trochę rozpuszczeni bo jest ich ok 20% mniej niż kobiet ) i nauczeni np: że baba wszystko podaje ale też to nie wszystkich tyczy się)
Słyszałam nawet o udanym związku Pakistańczyk-Polka i on zachowywał się po europejsku jak widać są wyjątki od reguły zawsze). A co do miłości to trzeba mieć szczęście) jest to jedyna sfera naszego życia na którą nie mamy wpływu.

filipiak2222

СообщениеДобавлено: Пн Мар 02, 2015 2:20 pm    Заголовок сообщения: Witam. Jakies pary rosyjsko-polskie? Ответить с цитатой

Ja jestem zadowolony. Kobieta szuka cech mekich a mezczyzna zenskich. Do tych szokujacych wnioskow doszedlem juz kilka lat temu. Na poczatku zwiazku trzeba postawic kobiete do pionu i trzymac kierunek. Pozdrawiam
Zenek

СообщениеДобавлено: Вт Мар 03, 2015 12:04 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Najważniejsze, aby się dogadać Smile
Tomeek

СообщениеДобавлено: Пт Авг 28, 2015 1:47 am    Заголовок сообщения: Re: Witam. Jakies pary rosyjsko-polskie? Ответить с цитатой

filipiak2222 писал(а):
Ja jestem zadowolony. Kobieta szuka cech mekich a mezczyzna zenskich. Do tych szokujacych wnioskow doszedlem juz kilka lat temu. Na poczatku zwiazku trzeba postawic kobiete do pionu i trzymac kierunek. Pozdrawiam

Powiedzmy, że każdy ma swoje sposoby. Nie wnikając szczegółowo Very Happy
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
На страницу Пред.  1, 2
Страница 2 из 2

Перейти: