Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Rosja dla polskiego rolnika?

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Wszebor

СообщениеДобавлено: Ср Июл 02, 2014 9:10 pm    Заголовок сообщения: Rosja dla polskiego rolnika? Ответить с цитатой

Witam,
Czy ktoś znający realia mógłby zweryfikować moje rojenia?
Bo niby Rosja wielki kraj, mnóstwo ziemi,prowincja sie wyludnia, opuszczone wioski/miasta itp.

http://wyborcza.pl/1,76842,12699767,W_Rosji_kulak_wraca_do_lask__Ziemia_czeka.html

I tu pojawia sie pytanie: na ile realna jest możliwość taniego zakupu ziemi czy też wręcz dostania za darmo w użytkowanie dla cudzoziemca który zobowiąże się osiedlić i ową ziemie uprawiać?
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
mvf

СообщениеДобавлено: Чт Июл 03, 2014 10:21 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Цитата:
mnóstwo ziemi,prowincja sie wyludnia

To jest prawda. Ale dotyczy glownie terenow nie czarnoziemnych. Czyli np. srodkowa/polnocna europiejska czesc Rosji, Syberia. Na poludniu Rosji (blizej Ukrainy \ Bialorusi) gdzie ziemia jest bardzo plodna - rolnictwo nie umiera, ziemia nie jest taka tania (chociaz i tak o wielie tansza niz w Europie). Blizej duzych miast (zwlaszcza Moskwy) ziemia raczej bedzie droga (ale nie z powodow rolnicta - tylko pod budowe 'dacz'/domow). Czyli najwecej nieuzywanej obecnie i taniej ziemi - jest w 'zonie ekstemalnego rolnictwa'. Nazwa troche straszy ale nawet w czasach radzieckich i nawet w kolchozach z tej ziemi mieli calkiem niezly plon.

Цитата:
na ile realna jest możliwość taniego zakupu ziemi czy też wręcz dostania za darmo w użytkowanie dla cudzoziemca który zobowiąże się osiedlić i ową ziemie uprawiać?

Z tego co wiem obecnie to sie wiaze z bardzo duzymi klopotami dla cudzoziemca (chodzi o roznego rodzaju papierach). Z tego co wiem ziemia nie moze byc we wlasnosci obcokrajawca - tak ze tu albo potrzebe jakies skomplikowane schematy, albo najm ziemi, albo zdobycie ros. obywatelstwa. Chociaz nie sledze za tym i moze cos sie zmienilo. Po za tym sprawy osiednlenia / pobytu w Rosji sa raczej skomplikowane. Teraz weszlo troche zmian, uproszczajacych zdobycie rosyjskiego obywatelstwa w pewnych warunkach, ale nie wiem czy to akurat Pana dotkneloby (ale rosyjskie obywatelstwo bardzo uprosciloby wiele rzeczy). Poza tym warunki zycia w rosyjskiej prowincji... eee... nie wszystkim odpowiadaja, i mozna sie spotkac z roznymi, czasem bardzo nieprzewidywalnymi problemami.

W kazdym razie moim zdaniem - jesli za ta sprawe wziec sie powaznie, przebic sie przez wszystkie biurokratyczne bariery, a potem zostac prawdziwym gospodarzem i poswiecic temu troche sily - to moim zdaniem mozna calkiem dobrze z tego zyc. Bo konkurencja jest nizka a popyt - duzy.

Tu jest artykul (po rosyjsku) o cenach na ziemie pod rolnictwo (2012 r.) http://www.rbcdaily.ru/market/562949985257796
Ведхий

СообщениеДобавлено: Чт Июл 03, 2014 11:12 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

http://www.inosmi.ru/russia/20130920/213147278.html
Wszebor

СообщениеДобавлено: Чт Июл 03, 2014 9:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Dzięki.
Zasadniczo to bardziej pszczelarstwo niż rolnictwo więc kwestia klasy ziemi jest drugorzędna.
Potentatem jak ten pan z artykułu powyżej nie jestem, raczej chłop małorolny- hobbysta.

Цитата:
Teraz weszlo troche zmian, uproszczajacych zdobycie rosyjskiego obywatelstwa w pewnych warunkach, ale nie wiem czy to akurat Pana dotkneloby

To że miałem pradziadka 100% rosjanina to mało? Wink
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: