Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Fantastyka naukowa rosyjska w Polsce.

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
biolog

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 9:46 pm    Заголовок сообщения: Fantastyka naukowa rosyjska w Polsce. Ответить с цитатой

Z innej beczki. Tej normalnej.
Jestem admiratorem rosyjskiej literatury. Może Rain nie uwierzy, ale tak jest. A w dużej mierze i SF. Nie tylko Strugaccy. Kiedyś wydawano niewiele. Teraz w nadmiarze można się pogubić. Znam rosyjski na tyle, by ciężko pracując przeczytać powieść, a nie tylko opowiadanie. Ale nie wiem gdzie zacząć te zmagania. Znajomy, zresztą tłumacz z literatury rosyjskiej polecał Proszkina. Jedną powieść dostałem na papierze. Kilka z netu. Czy ktoś na tym forum czyta takie teksty i potrafi coś podpowiedzieć?
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
golem

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:01 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Maria Galina na przykład. U nas ją wydawali

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:08 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Może Сергей Снегов ?

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:12 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Niektóre rzeczy Łukjanienki ? (Сергей Лукьяненко )

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

biolog писал(а):
Jestem admiratorem rosyjskiej literatury. Może Rain nie uwierzy, ale tak jest.

Powiem szczerze, że nigdy nic do ciebie nie miałem. Wspomniałeś o kasowaniu postów w przeszłości, od razu zaznaczam, że to też nie ja. Nie jestem niestety szefem wszystkich szefów i adminów. Prowadziłbym inną politykę, ale nie mam uprawnień. Ograniczono mnie do tecgnicznych aspektów funkcjonowania forum. Niestety...

Jeśli chodzi o literaturę to zdecydowanie nasz ukochany (z Golemem) Dymitr Głuchowski + 2 cześci gry. Mowa oczywiście o wszechświecie Metro 2033.

Jeżeli w to uderzysz, przeczytasz nie tylko 2 tomy Metro 2033 i 2034 ale ponad 20 książek innych autorów. Gorąco polecam.

Znalazłem dla ciebie stronę "Top 20 najlepszych" autorów sci fi w Rosji.
http://fantasticheskii-mir.ru/VseStati/top-avtor-rus.html

Na pewno pomoże dokonać wyboru.

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
biolog

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:20 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Pewnie, że znam Sniegowa. Dla mnie to najfajniejsza bajka początków z fantastką. Łukianienkę też znam. Dużo go wydali po polsku. Jego SF trochę pod zachodnie normy, ale lubię. Jego Urban Fantasy też. Dobrze pisze, ale szukam czegoś bardziej oryginalnego. W Polsce Sniegow miał trzy wydania trylogii Ludi kak bogi. . Pewnie, że naiwne, ale Asimova Fundacja wcale nie lepsza. Ja to uwielbiam. A taki cynik jestem niby. No dobra, ale co z tym Proszkinem?
biolog

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:23 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Sniegowa uwielbiam, bo od dziecka. Dalekie szlaki, czyli Ludi kak bogi to pierwsza książka jaką samodzielnie kupiłem w księgarni. A Łukianienko świetnie pisze, ale nie za oryginalny. Też go lubię. Wszak wiele jego książek w Polsce wydano.
golem

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:24 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Nie czytałem Proszkina

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:25 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Coś się pierniczy z wpisami, dlatego się powtarzam.
biolog

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:26 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ale w ogóle czytasz fantastykę, lubisz te tematy?
golem

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

tak. jasne

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:36 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Булычев jest fajny. Ник Перумов . Oczywiście Głuchowski ale to nie takie twarde SF. To raczej nasze jutro cholera Wink

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 10:51 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Głuchowskiego nie znam. Pierumowa zacząłem, ale nie jestem miłośnikiem fantasy. A Bułyczow jest ten z Najwyższej Pułki z książkami. Nie tylko dla mnie. Jest uwielbiany w Polsce, jak sądzę i Lem w Rosji, acz tak odmienni.
Rain

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 11:29 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Bułyczew kojarzy mi się wyłącznie z dzieciństwem i bajkami. Ale parę poważniejszych rzeczy rzeczywiście miał....
Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
biolog

СообщениеДобавлено: Вт Мар 04, 2014 11:45 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ten Wielki Guslar i Udałow i jego żona nie rozumiejąca, że jest wybrańcem Wszechświata. Jakie to prawdziwe. Facet ma kosmitę w domu, a i ona ma go za kosmitę. I jeszcze dzieci. Na pewno kosmici.
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Мар 05, 2014 12:28 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Z Bułyczewa gorąco polecam: Посёлок, Город Наверху, Белое платье Золушки, Тринадцать лет пути, Половина жизни, Последняя война, Великий дух и беглецы.

Jest jeszcze Василий Звягинцев. Polecam: Одиссей покидает Итаку, Разведка боем.

biolog

СообщениеДобавлено: Ср Мар 05, 2014 12:48 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ja mam ulubione opowiadanie Bułyczowa. Gdy nagle w jego domu jesienią zjawia się kosmita i mówi : Udałow , trzeba pomóc, bo krupiki umierają. Nigdy się nie dowiemy, co to są krupiki. I o to chodzi. Dla mnie jedno z najlepszych opowiadań jakie czytałem. Obok Caldwella "Klęknij o wschodzie słońca". Inne bajki. Ale cuda. Da się pogodzić te inności? Po mojemu da.
manonegraa

СообщениеДобавлено: Ср Мар 05, 2014 9:06 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Mam ogromny sentyment do twórczości Strugackich,poświęciłem im jeden z blogów,kawał świetnej literatury.Z nowszych rzeczy polecam książki Mariny i Siergieja Diaczenków,nastepnie takich twórów jak Perumow,Łukjanenko, Panow,choć Perumow nieco prymitywny,na tym tle...
Rain

СообщениеДобавлено: Ср Мар 05, 2014 1:17 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

biolog писал(а):
Udałow , trzeba pomóc, bo krupiki umierają. Nigdy się nie dowiemy, co to są krupiki.

Kosmita wyraźnie powiedział: Маленький, серый, с ушами, сидит под елочкой, прыгает...

wojtek1973

СообщениеДобавлено: Пт Мар 07, 2014 9:10 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Polecam na tej stronie: http://torrenty.org/torrent/859887 pozycje z cyklu Metro 2033 Uniwersum. Audiobooki tworzone są w sposób amatorski. Człowiek, który podjął się nagrań to absolutny fascynat, posiada dobry radiowy głos i pasję. O ile pierwsze przez niego tworzone pozycje "Metro 2033" i "Metro 2034" pozostawiają technicznie wiele do życzenia, ale darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby. To ostatnie dokonania "Do światła" i "W mrok" niczym nie ustępują wydaniom komercyjnym. Dodam też, że na tej stronie można znaleźć paczkę prawie wszystkich książek z rosyjską i radziecką fantastyką wydaną po polsku.
biolog

СообщениеДобавлено: Пт Мар 07, 2014 1:34 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No i jeszcze o krupikach, bo to największa zagadka w historii współpracy z kosmitami. W przekładzie Tadeusza Goska:
- Zając? - zapytał Udałow.
- Nie - zaoponowała istota. - Zając ja wiem, królik wiem, kangur, wiem. Inny zwierz. Nie bardzo ważny.
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: