Список форумов Поговорим о Польше Поговорим о Польше
Уютный форум о Польше и не только - www.forum.opolshe.ru

FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Wyrobienie rosyjskiego paszportu zagranicznego w Polsce

Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
idziol

СообщениеДобавлено: Ср Май 26, 2010 7:02 pm    Заголовок сообщения: Wyrobienie rosyjskiego paszportu zagranicznego w Polsce Ответить с цитатой

Witam forumowiczów.

Moja dziewczyna jest obywatelką Rosji(ma karte stałego pobytu). W lipcu planowaliśmy wylot do
Egiptu lecz aby wjechać do krajów arabskich trzeba mieć ważny paszport
minimum 6 miesięcy a ona ma do listopada więc 5 miesięcy. Jak wygląda teraz kwestia wyrobienia rosyjskiego paszportu i ile to trwa kiedyś wyrobiono jej paszport w kilka dni...
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Rain

СообщениеДобавлено: Чт Май 27, 2010 12:23 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Słyszałem od jednego kolegi Rosjanina, który od lat mieszka w Warszawie i też ma stały pobyt, że kiedyś załatwił sobie nowy paszport od ręki w konsulacie, trwało to kilka minut. Był zarejestrowany w konsulacie (стоял на учете) i być może właśnie to pozwoliło mu tak szybko wyrobić nowy paszport.

Ale w 99% przypadków wyrobienie nowego paszportu trwa od 3 do 4 miesięcy, w zależności od tego, kiedy człowiek składa dokumenty i kiedy konsulat wysyła ankietę pocztą dyplomatyczną do Moskwy do MSZ. Wysyłają ją raz na miesiąc.

Wariant drugi - wyjazd do Rosji i załatwienie sobie nowego paszportu w trybie ekspresowym, korzystając z usług jakiejś firmy. Koszt od 400 do 800 euro...

Наши сайты: Варшава По-Русски - www.warsaw.ru , Русский Курьер Варшавы - www.rkw.3w.pl или www.kurier.opolshe.ru, Наши в Польше - www.rosjanie.pl и форум: www.forum.opolshe.ru, фейсбук: https://www.facebook.com/warsaw.ru/
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
idziol

СообщениеДобавлено: Чт Май 27, 2010 8:38 am    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

No właśnie jeszcze 2-3 lata temu jej tata wyrabiał paszport w 2 dni...a teraz jest jakoś inaczej, może dziś udam się do konsulatu.

Dzwoniłem do konsulatu ale nie mogłem się dogadać Smile
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Поговорим о Польше -> Dyskutujemy po POLSKU Часовой пояс: GMT + 1
Страница 1 из 1

Перейти: